Jump to content

Recenzja filmu "Medicus"


dzika ryba
 Share

Recommended Posts

Medicus


 


7607415.3.jpg


 


 


Gatunek: Przygodowy, Dramat historyczny.


Reżyseria: Pholipp Stolzl


Scenariusz: Jan Berger


Produkcja: Niemcy


Premiera: 25 kwietnia 2014(Polska) 25 grudnia 2013(Świat)


 


Opis fabuły: 


            Główny bohater Rob zostaje osierocony przez śmierć matki spowodowaną nazywaną wtedy "chorobą prawego boku", czyli obecnie zapaleniem wyrostka robaczkowego. Oddany pod opiekę Stellan'a Skarsgard'a, zostaje jego pomocnikiem. Rob od początku pokazuje swoje wielkie chęci do nauki oraz wspaniałą wrażliwą intuicję w sprawie chorób, niekiedy potrafił je rozpoznawać. Medycyna na terenach, po których wędrowali ograniczała się do obcinania palców, rąk itd. Jednym słowem była słaba, natomiast w Ishafanie, gdzie są profesjonalni lekarze poziom jest wyraźnie wyższy. Celem życiowym Rob'a staje się spotkanie słynnego żydowskiego lekarza filozofa, by móc prosić o nauki i kiedyś zaistnieć tak jak on. Młody chłopak oczywiście podejmuje się wyzwania wędrówki przez pustynię, przy czym musi udawać Żyda, ponieważ wyznawcy Allaha chrześcijan zabijają bezpodstawnie, natomiast żydów jeszcze jako tako tolerują. Rob poznaje sporo osób, w tym pewną dziewczynę. Gdy udaje mu się dotrzeć do mistrza i ubłagać przyjęcie na zajęcia douczające, jest bardzo zdumiony. Na świecie panuje zasada, mówiąca że człowieka nie można w żaden sposób rozciąć i zajrzeć do jego wnętrza, bo jest to karane ścięciem głowy. Chłopak pewnego dnia podczas rozmowy z pewnym starszym panem chorym na "chorobę prawego boku" poważnie się zastanawia. Usłyszał wypowiedź tego człowieka, który stwierdził, że po śmierci nie zależy mu na ciele i chce, aby położyć jego zwłoki na wzgórzu i pozwolić dokończyć resztę ptakom. Wkrótce starszy pan umiera... Co się dalej wydarzy? Jeszcze tyle przygód przed Rob'em! Obejrzyj sam!


 


Moja ocena: 


           Film mi osobiście się spodobał, byłam na premierze w kinie. Dalsze losy Rob'a są nieprzewidywalne i część jego historii jest nie tylko wzruszająca, ale również ciekawa. Cały sens kręci się wokół rozwijania medycyny z troszeczkę mniejszym wątkiem miłosnym. 


Fabuła 10/10


Bohaterowie 9/10


Ocena ogólna 9/10 - bardzo dobra.


 


Link do filmu: http://www.cda.pl/video/148026ce/Medicus-The-Physician-2013-lektor-pl-XViD


 


Źródła: Filmweb, opis mojego autorstwa.


Edited by Tymbarkowa x3
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Guidelines