Jump to content

Recenzja filmu "Jeździec znikąd"


Makaveli.
 Share

Recommended Posts

7552967.3.jpg


 


Reżyseria: Gore Verbinski 


Gatunek: Western, przygodowy, akcji


Premiera: 2013r.


 


Główny bohater John Reid wykształcony prawnik, wierzący w sprawiedliwość, nie pasuje do obrazu ówczesnego dzikiego zachodu, miejsca gdzie nie było prawa a sprawiedliwość wyznaczała kula z rewolweru, zostaje wrzucony w wir wydarzeń który odmienia jego światopogląd. Spotyka dość dziwnego, tajemniczego Komancza o dziwnym wyglądzie imieniem Tonto. Obaj chcą dorwać największego zbira dzikiego zachodu Butcha Cavendisha, człowieka okrutnego, mającego na swoim sumieniu mnóstwo ludzkich istnień a wśród nich brata Johna. Powody naszego jeźdźca z nikąd jest oczywisty- utrata bliskiej osoby, podskórna chęć wykazania się, natomiast o historii Tonto dowiadujemy się dopiero pod koniec filmu. Szczerze mówiąc nie myślałem że historia tego Komancza była tak drastyczna i zawiła. 


 


Główny wątek to oczywiście pogoń za Butchem. Przyznam że jest dość dobrze rozwinięty i wciągający, natomiast wątki poboczne? Porażka... Pitu, pitu o miłości, pitu pitu o Komanczach, lekki zarys historyczny powstawania kolei. Widać że reżyserowi podobała się ówczesna kolej: pierwsza i finałowa scena filmu rozgrywa się w i na pędzących pociągach. Należy również zaznaczyć hmm.. porąbanego konia? Sorry ale inaczej nie można tego nazwać. W kluczowych scenach koń pojawia się totalnie "z dupy" np. na dachu palącej się stodoły czy na gałęzi drzewa. 


 


Dobrze opisane życie Johna, niedosyt informacji o Tonto oraz jego plemieniu, słabo rozwinięty wątek Rudej Harrington, jedna z najważniejszych postaci Rebbeca Reid usunięta na drugi plan, krzywa morda Butcha, intrygi Lathama Cola- szefa kolei oraz moim zdaniem słabo rozwinięty wątek wojny Indian z bladymi twarzami... Cóż mi się podobało ale czuję niedosyt.. Chętnie obejrzałbym kolejną część przygód dwóch niezwykłych bohaterów.


 


Moja ocena sprawiedliwe 7.5/10


 


Obsada:


 


John Reid- Armie Hammer


Tonto- Johnny Depp


Butch Cavendish- William Fichtner 


Rebbeca Reid- Ruth Willson


Latham Cole- Tom Wilkinson 


 


 


 


Edited by Tymbarkowa x3
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Guidelines