Jump to content

Recenzja filmu "The Ring" (Krąg) 2002


Paweł.

Recommended Posts

THE RING

7531778.3.jpg

 

GATUNEK: Horror

PRODUKCJA: Japonia, USA

PREMIERA: 15 listopada 2002 (Polska), 2 października 2002 (świat)

REŻYSERIA: Gore Verbinski

SCENARIUSZ: Ehren Kruger

 

GŁOWNI BOHATEROWIE:

337089.2.jpg Rachel Keller (Naomi Watts)

352015.2.jpg Richard Morgan (Brian Cox)

394419.2.jpg Aidan (David Dorfman)

245294.2.jpg Ruth (Lindsay Frost)

375099.2.jpg Samara Morgan (Daveigh Chase)

 

 

OPIS FILMU:

Wśród ludzi krąży kaseta wideo zawierająca obrazy jak z sennych koszmarów, których obejrzenie kończy się telefonem zapowiadającym śmierć osoby oglądającej kasetę dokładnie w ciągu siedmiu dni. Reporterka Rachel Keller była nastawiona dosyć sceptycznie do całej historii, do momentu, kiedy dokładnie w tydzień po obejrzeniu kasety czwórka nastolatków zginęła w tajemniczych okolicznościach. Wiedziona ciekawością, Rachel odnajduje kastę i... ogląda ją. Teraz to ona musi skorzystać z pomocy przyjaciela Noaha, aby ocalić życie swoje oraz swojego syna.

 

MOJA OPINIA:

No cóż mogę powiedzieć horror stary bowiem ma on już 13 lat, lecz bardzo dobry, pierwszy raz gdy go oglądałem naprawdę się przestraszyłem, cały klimat tego filmu buduje niesamowicie dopracowanie ścieżka dźwiękowa, która momentami może przerazić nawet tych "najodważniejszych", co do oceny filmu daje spokojnie 9/10 ponieważ wszystkie elementy składające się na ten film są dopracowane ze starannością (postacie, fabuła, ścieżka dźwiękowa jak wyżej wymieniłem itp.), poza tym ciężko o drugi tak dobry horror, zachęcam do obejrzenia. 

 

CIEKAWOSTKI:

 • W ramach kampanii promocyjnej, jeszcze przed premierą, w wielu miejscach w Los Angeles porzucono kasety z przeklętym filmem, który wielokrotnie oglądamy w "The Ring".
 • W pierwotnej wersji filmu wiele scen było w brutalniejszych wersjach - Samara była nie tylko duszona, lecz gdy to nie pomagało, również uderzana kamieniem w głowę. Samobójstwo ojca Samary w wannie było również o wiele bardziej sugestywne.
 • W filmie kilkukrotnie pojawiają się podprogowe obrazy z tytułowym kręgiem. Między innymi między sceną na promie (z koniem) a sceną, gdzie samochód podwozi Rachel na farmę Morganów.
 • Kaseta, na której widnieje napis "kopia" jest kasetą z pierwowzoru filmu japońskiego.
 • Odtwarzając film klatka po klatce, dokładnie w momencie gdy Katie wchodzi do pokoju z którego wypływa woda (na początku filmu), można zobaczyć wszystkie obrazy pojawiające się na "przeklętej kasecie". Każdy z obrazów pojawia się tylko na ułamek sekundy. Ten efekt jest powtórzony także na końcu filmu.
 • Błędy w filmie: 

 

 

 1. Gdy Rachel szuka informacji w internecie, widzimy, że faktycznie otwiera stronę znajdującą się na dysku twardym komputera (w pasku adresu widać "C:\WIN98\Desktop\...")
 2. Gdy Samara wpada do wody, otwiera nagle oczy, które są niebieskie. W wielu innych scenach, między innymi w kasecie wideo ze szpitala wyraźnie widać, że ma piwne oczy.
 3. W schronisku "Mountain Inn" recepcjonista prosi główną bohaterkę o wybranie karty. Rachel wyciąga dziewiątkę karo. Na następnym ujęciu widać jak oddaje mu czwórkę.
 4. Rachel Keller ma film zapisany na zwykłej kasecie VHS, a odtwarza ją na becie, która odtwarza tylko kasety beta.
 5. Rachel wpadła do studni popchnięta przez spadający telewizor nie doznając żadnych obrażeń, mimo iż przez dłuższą chwilę spada w dół, a później okazuje się, że woda w studni sięga jej do pasa...
 6. W scenach związanych z pogrzebem Katie, Aidan ma prawie w każdym ujęciu krawat związany w inny sposób.
 7. Śmierć pierwszej ofiary - Katie nastąpiła w drzwiach pokoju, zaś we wspomnieniach matki, dziewczyna zostaje znaleziona w szafie. 
 8. Ojciec małej dziewczynki, który goni uciekającego konia w scenie na statku, to nie ten sam mężczyzna, który klepie dziecko po ramieniu.
 9. W scenie na promie, gdy ludzie gromadzą się na rufie, aby zobaczyć konia, który wypadł za burtę, mała dziewczynka stojąca obok Rachel krzyczy. W pewnym momencie widać, że przestaje krzyczeć i bierze oddech, lecz jej głos nadal słychać.

 

 

 

ZWIASTUN:

http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-12190

 

FILM ONLINE:

http://www.cda.pl/video/91372a9

Edited by #Brawa Dla Tej Pani
 • Like 6
Link to comment
Share on other sites

O wiele lepsza była jego pariodia w straszny film ;d ale nie pamiętam która część, to coś na horror się nie nadaje. To jest gówno ;d 

Ale recenzja wygląda git, nawet jak nie twoja ;d masz like 

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O wiele lepsza była jego pariodia w straszny film ;d ale nie pamiętam która część, to coś na horror się nie nadaje. To jest gówno ;d 

Ale recenzja wygląda git, nawet jak nie twoja ;d masz like 

O tak  co  do parodii to się zgodzę :D, ale nie mów, że ten film to gówno bo nie jest xD, chociaż jak to się mówi racja jest jak dupa, każdy ma swoją :D

p.s dzięki za like c: 

Link to comment
Share on other sites

Oglądałem ten film pierwszy raz jakieś 8 lat temu, jeden z najstraszniejszych wtedy dla Mnie horrorów ^^

Recenzja całkiem zgodna z prawdą :) Polecam.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O wiele lepsza była jego pariodia w straszny film ;d

 

Oczywiście, że lepsza :D Była to 3 część serii "Straszny Film". Sam Ring, hmm czy ja wiem czy taki straszny, widziało się straszniejsze :D

 

W sumie chodzi tu o recenzję, więc tak KRÓTKO, ZWIĘŹLE I NA TEMAT! i o to chodzi, dobrze napisane, własne zdanie też jest, wszystko git. Like, pozdrawiam :)

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To był moj pierwszy horror chyba ktory ogladałem jakies 2 lata temu i własnie od tamtej pory nie ogladam horrorów.  :D

 

A co do recenzji to dobra. :D

Edited by aver
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie jeden z lepszych "Horrorów". Jako jedyny z nielicznych mi się spodobał, a jestem bardzo wybredna co do filmów (Karol wie :D

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy