Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Uprowadzona" i "Uprowadzona 2"


Tymbarkowa :3

Rekomendowane odpowiedzi

"UPROWADZONA"

 

7199773.3.jpg

 

 

GATUNEK: Film sensacyjny
PRODUKCJA: Francja, USA, Wielka Brytania
PREMIERA: 2008 r
 
 
Film reżyserii Pierre Morel. Brayan to emerytowany szpieg, który próbuje odbudować swoje relacje z córką - Kim. Jej wielkim marzeniem jest wyjazd ze swoją koleżanką na wakacje do Paryża. Po długim czasie ojciec zgadza się na podróż córki. Kiedy dziewczyny docierają już na miejsce, przed lotniskiem poznają przystojnego mężczyznę. Umawiają się z nim i podają mu adres. W trakcie rozpakowywania do Kim dzwoni tata, żeby dziewczyna mogła na spokojnie z nim porozmawiać idzie do toalety i tam się zamyka. Rozmawiając, widzi przez okno jak obcy mężczyźni porywają jej koleżankę. O wszystkim mówi Brayanowi. Ten karze jej udać się do najbliższego pokoju i schować pod łóżkiem. kim jest pewna, że już sobie poszli, ale niestety mężczyźni znaleźli jej kryjówkę. Bohaterka jedynie zdążyła wykrzyczeć ojcu kilka szczegółów z wyglądu jednego z nich. Brayan udaje się do Paryża w celu poszukiwania córki. Czy uda mu się odnaleźć Kim? Czy obydwoje wyjdą z całej tej sytuacji? Dowiecie się tego sami oglądając... :)
 
 
 
 
 
"UPROWADZONA 2"
 
 
7490655.3.jpg
 
GATUNEK: Film sensacyjny
PRODUKCJA: Francja
PREMIERA: 2012 r
 
 
Film reżyserii Oliviera Megaton. Nasz główny bohater - Brayan namawia zonę i córkę, żeby te przyjechały do Stambułu gdzie ten będzie się znajdował przez najbliższe dni. Gwarantuje im, że tylko przez 3 dni będzie zajęty wykładami a później swój cały czas poświeci rodzinie. Kobiety się zgadzają i wyruszają w podróż. Na miejscu bohaterowie się na chwile rozłączają - Kim idzie samotnie na basen, a Brayan z żoną wyruszają na przejażdżkę. W drodze mężczyzna zauważa, że ktoś ich śledzi. Ze względu na bezpieczeństwo Lenore nie bagatelizuje tego. Wysadza ją przed pobliskim centrum handlowym i karze by ta udała się na postój taksówek, później pojechała po córkę a następnie obie żeby się udały do ambasady i o wszystkim tam opowiedziały. Traf chciał jednak, że zarówno Brayan jak i Lenore zostają porwani. Okazuje się, że bandytą który ich porywa, jest ojciec zamordowanego prze głównego bohatera chłopaka, który porwał Kim. Mężczyźnie jednak udaje się skontaktować z córką i o wszystkim ją uprzedzić. Prosi ją również o pomoc. Dziewczyna zgodnie ze wskazówkami ojca stara się mu pomóc. Jednak czy nasi bohaterowie wyjdą cało z tej sytuacji? Czy aby wszyscy przeżyją? A może jeszcze coś innego się wydarzy? Tego dowiecie się, oglądając film... :)
 
 
 
Parę słów ode mnie:
Po pierwsze, z góry przepraszam za 2 filmy w jednym ale uznałam że nie będe tego rozbijać na 2 tematy, gdyż o obydwu częściach filmu mam takie same zdanie.
Przejdźmy więc do mojej opinii.. Pierwsza część filmu genialna, niby tematyka oklepana ale bardzo mnie zaskoczył, oczywiście pozytywnie, kiedy pierwszy raz go oglądnęłam. Z czystym sumieniem mogę wam powiedzieć, że ile razy go oglądałam (a było tych razy duużo) tyle razy oglądałam go z takim samym zaciekawieniem, fascynacją jak gdybym oglądała go za każdym razem pierwszy raz. Nic dodać, nic ująć. Jeśli chodzi o obsadę - jak najbardziej trafna. Aktorzy świetnie wczuli się w swoje role. Najlepszy moment filmu? Jak dla mnie jest to całe to poszukiwanie Kim przez Brayana. Co mnie w tym najbardziej zaciekawiło? Wydaje mi się, ze był to sposób rozumowania Brayana, jego sposoby na znalezienie córki. Coś genialnego ! Ale przejdźmy teraz do drugiej części filmu :)
Zanim ją oglądnęłam, słyszałam wiele opinii na jej temat. Jednak powiem wam, że po oglądnięciu byłam mile zaskoczona. Jedyny minus w filmie jaki znalazłam, o oklepany tekst, który jest praktycznie w każdym takim filmie czyli "zabije Ciebie i Twoją rodzinę". No heloł no to zabijaj a nie pierdziel jednego i tego samego. Na temat obsady nie będę się wypowiadać, bo zrobiłam to już przy pierwszej części a główni bohaterowie się nie zmienili - w końcu oni tu są najważniejsi :) Jeśli chodzi o najlepszy moment filmu, to jestem zmuszona podać wam dwa bo nie jestem w stanie wybrać lepszego xD pierwszym jest moment, kiedy Brayan zostaje porwany, zakładają mu worek na głowę, pakują do auta, a on potrafi przy pomocy słuchu "odtworzyć" drogę którą jadą. No po prostu wow! Drugim najlepszym momentem, jest jego pierwsza rozmowa z córką. Nie chce wam za dużo zdradzać, ale powiem wam jedynie tyle, ze gościu jest po prostu geniuszem. Jak już oglądniecie to sami zrozumiecie :)
Podsumowując te moje wypociny (aaa i kto dotrwa do tego momentu jest wielki po prostu ! ) obydwie części filmu oceniam na mocne 10/10. Jeden z nielicznych filmów który na prawdę gorąco polecam !
 
 
Poniżej daje linki do filmów online:
 
 
Gorąco zachęcam do oglądania !
 
 

 

Edytowane przez Tymbarkowa x3
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja jak zawsze świetna, co do filmów to tak część 1 Super 8/10 lecz 2 mnie nie zaciekawiła tak bardzo jak pierwsza  6/10

PS. to tylko moje zdanie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film Uprowadzona I oglądałem i mogę podzielić twoje zdanie, że był super. aczkolwiek mogę powiedzieć również, że oglądało się już lepsze filmy akcji niż ten :D. Co do drugiej części tego filmu to nic nie powiem, bo nie maiłem okazji jeszcze obejrzeć :x może kiedyś w bardzooo dalekiej przyszłości zechce mi się  ^^, co do recenzji jak zawsze na wysokim poziomie +like. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności