Jump to content

[Recenzja] The Walking Dead (Gra komputerowa)


Machwes

Recommended Posts

The Walking Dead [Gra komputerowa]

 

 

 

thumb_pre_1426684182__50_164561838.jpg

 

 

The Walking Dead jest to przygodowa gra komputerowa, z domieszką horroru. Gra jest typu "wskaż i kliknij" z elementami cRPG. Wyprodukowana oraz wydana w pięciu epizodach. Wydana została przez Telltale Games na platformy: Microsoft Windows, OS X, PlayStation 3, Xbox 360, iOS oraz Android. Gra osadzona jest w świecie wymyślonym przez Roberta Kirkmana oraz Tony'ego Moore'a. Ukazany w serii czarno białych komiksów "Żywe trupy".

 

Fabuła

 

Gra przedstawia historię Lee Everetta oraz Clementine. Lee został skazany za zabójstwo senatora z którym zdradzała go żona. Everett jadąc radiowozem do więzienia rozmawiał z policjantem, policjant zajęty rozmową z Lee nie zauważył przechodzącego przez jezdnię trupa.

Straż prawa, który myśląc, że to jest człowiek szarpnął kierownicą chcąc go ominąć i zboczył z drogi wpadając w las. Bohater traci przytomność, a gdy ją odzyskuje słyszy dziwne odgłosy krzyki, strzał ze strzelby oraz pomrukiwania. Lee wydostaje się z radiowozu podchodzi do funkcjonariusza chcąc wziąć kluczyki od kajdanek, lecz w próbie podniesienia tych kluczy policjant zamienia się w zombie i atakuje Everetta. Lee w ostateczności musi zabić policjanta ze strzelby, w międzyczasie zauważa on dziewczynkę na wzgórzu. Trupy otaczają bohatera, a ten w pospiechu ucieka do dziewczynki. Bohater dostał się do jej domu i zaczyna ją szukać. W międzyczasie atakuje go zombie, a dziewczynka pomaga mu w zlikwidowaniu jego. Lee chce stamtąd zabrać dziewczynkę, a w drodze napotyka dwoje ludzi Shawn'a oraz Chet'a, którzy w zamian za pomoc w oczyszczeniu drogi z samochodów postanawiają go zabrać na farmę. Na farmie spotyka wiele ciekawych twarzy, którzy w przyszłości odegrają ważną rolę w życiu Lee. Dziewczynka chce aby Lee zabrał ją do rodziców, po pewnym czasie stawia się do nich przez krótkofalówkę człowiek, który podaje się za opiekuna Clementine. Bohater w grze ma wiele trudnych wyborów. Lee z czasem zaprzyjaźnia się z Clementine, z czasem są jak rodzina. Bohaterowie są w ciągłym ruchu, cały czas natrafiają na komplikacje wypraw. Pod koniec gry (piąty epizod) dziewczynka zostaje porwana. W grze dowiecie się co się stanie dalej:)

 

Gra [Rozgrywka]

 

Gracz obserwuje rozgrywkę z trzeciej osoby. Największą uwagę twórcy położyli na rozmowy oraz relację między bohaterami. W grze jest również element zręcznościowy, gra polega na jak najszybszym klikaniu, lub zaliczanie Quick time event. Podczas rozmów z bohaterami gracz dokonuje wiele trudnych wyborów, które mają wpływ na rozwój dalszej fabuły. Czas na wybory gracza jest ściśle ograniczony, dzięki czemu gracz musi działać pod dużą presją.

 

The Walking Dead [Dodatek]

 

The Walking Dead: 400 Days - Dodatek DLC opowiadający o pierwszych czterystu dniach od wybuchu epidemii. W tym dodatku poznajemy kilku bohaterów, którzy wezmą udział w kolejnej części gry.

 

Bohaterowie (Główni):

- Lee Everett

pre_1426689763__lee_everett.png

 

- Clementine

thumb_pre_1426689976__ep_03_cap.jpg

 

- Kenny

thumb_pre_1426690213__ahd_kenny_fireplac

 

(Mogłem kilku pominąć :))

 

Wymagania sprzętowe

 

Minimalne:

 • Procesor: Intel® Pentium 4 2.0GHz / AMD Athlon XP 1700+ lub lepszy
 • Karta Graficzna: Nvidia GeFroce 205 / ATI Radeon™ HD 6290 lub lepsza
 • DirectX: wersja 10.0
 • RAM: 3 GB RAM
 • Miejsce na Dysku: 2 GB
 • System operacyjny: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 (32/64 bit)

 

Zalecane:

 • Procesor: Intel® Core 2 Duo E4600 2.4GHz / AMD Athlon 5050e Dual Core lub lepszy
 • Karta Graficzna: Nvidia GeForce® GT 130 / ATI Radeon HD 4650 lub lepsza
 • DirectX: wersja 11.0
 • RAM: 3 GB RAM
 • Miejsce na Dysku: 2 GB
 • System operacyjny: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 (32/64 bit)

 

Trailer gry:

 

 

  Źródła:

Wymagania sprzętowe: http://jarock.pl/gry/the-walking-dead-season-one/

Informacje (Producenci itp.): http://pl.wikipedia.org/wiki/The_Walking_Dead_%28gra_komputerowa%29

 

 

 

 

Gre tę oceniam na bardzo dobrą. Mimo to, że pod względem graficznym nie jest idealna lub pod względem rozgrywki to sądzę, że gra jest naprawdę ekstra. Na końcu gry poprzez rozwój wydarzeń popłakałem się, więc miło zachęcam do zagrania w nią.

Edited by Machwes
 • Like 7
Link to comment
Share on other sites

The Walking Dead - Jest to raczej serial ktory sam ogladam a nie gra. Gra powstala jezeli sie nie myle pól roku po wydaniu tego serialu. Ale recenzja jest napisana dobrze pomyliles 2 aktorow :D ale to nic +

Link to comment
Share on other sites

Kawałek 1.

The Walking Dead jest to przygodowa gra komputerowa, z domieszką horroru. Gra jest typu "wskaż i kliknij" z elementami cRPG. Wyprodukowana oraz wydana w pięciu epizodach. Wydana została przez Telltale Games na platformy: Microsoft Windows, OS X, PlayStation 3, Xbox 360, iOS oraz Android. Gra osadzona jest w świecie wymyślonym przez Roberta Kirkmana oraz Tony'ego Moore'a. Ukazany w serii czarno białych komiksów "Żywe trupy".

 

The Walking Dead jest to przygodowa gra komputerowa, z domieszką horroru.

Albo komputerowa w klimacie horroru albo na przykład przygodowa z domieszką horroru.

Nie wiem czy zrozumiesz ale jeśli coś ma być domieszane to tylko z tej samej kategorii, a nie, że piszesz "rodzaj gry z domieszką gatunku gry".

 

Wyprodukowana oraz wydana w pięciu epizodach. Wydana została przez Telltale Games na platformy

Ta powtóreczka "wydana"! Wiesz o co chodzi :D Szukaj synonimów.

 

Ukazany w serii czarno białych komiksów "Żywe trupy".

Ukazana chyba :D

 

Kawałek 2.

 

 

Fabuła

 

Gra przedstawia historię Lee Everetta oraz Clementine. Lee został skazany za zabójstwo senatora z którym zdradzała go żona. Everett jadąc radiowozem do więzienia rozmawiał z policjantem, policjant zajęty rozmową z Lee nie zauważył przechodzącego przez jezdnię trupa.

Straż prawa, który myśląc, że to jest człowiek szarpnął kierownicą chcąc go ominąć i zboczył z drogi wpadając w las. Bohater traci przytomność, a gdy ją odzyskuje słyszy dziwne odgłosy krzyki, strzał z strzelby oraz pomrukiwania. Lee wydostaje się z radiowozu podchodzi do funkcjonariusza chcąc wziąć kluczyki od kajdanków, lecz w próbie podniesienia tych kluczyków policjant zamienia się w zombie i atakuje Everetta. Lee w ostateczności musi zabić policjanta ze strzelby, w międzyczasie zauważa on dziewczynkę na wzgórzu. Trupy otaczają bohatera, a ten w pospiechu ucieka do dziewczynki. Bohater dostał się do jej domu i zaczyna ją szukać. W międzyczasie atakuje go zombie, a dziewczynka pomaga mu w zlikwidowaniu jego. Lee chce stamtąd zabrać dziewczynkę, a w drodze napotyka dwoje ludzi Shawn'a oraz Chet'a, którzy w zamian za pomoc w oczyszczeniu drogi z samochodów postanawiają go zabrać na farmę. Na farmie spotyka wiele ciekawych twarzy, którzy w przyszłości odegrają ważną rolę w życiu Lee. Dziewczynka chce aby Lee zabrał ją do rodziców, po pewnym czasie stawia się do nich przez krótkofalówkę człowiek, który podaje się za opiekuna Clementine. Bohater w grze ma wiele trudnych wyborów. Lee z czasem zaprzyjaźnia się z Clementine, z czasem są jak rodzina. Bohaterowie są w ciągłym ruchu, cały czas natrafiają na komplikacje wypraw. Pod koniec gry (piąty epizod) dziewczynka zostaje porwana. W grze dowiecie się co się stanie dalej:)

 

Straż prawa, który myśląc, że to jest człowiek szarpnął kierownicą

jest to człowiek a nie "to jest człowiek"-lepiej to brzmi

 

strzał z strzelby

ze strzelby

 

chcąc wziąć kluczyki od kajdanków

od kajdanek

 

lecz w próbie podniesienia tych

przy próbie/podczas próby/w trakcie podnoszenia

 

Bohater dostał się do jej domu i zaczyna ją szukać.

zaczyna JEJ szukać

 

W międzyczasie atakuje go zombie, a dziewczynka pomaga mu w zlikwidowaniu jego.

Przed chwilą jeszcze dziewczynki nie znalazł a teraz piszesz jakby się już znali.

"Atakuje go zombie, w którego pokonaniu niespodziewanie pomaga dziewczynka."

 

Lee chce stamtąd zabrać dziewczynkę,

Lee chce zabrać stamtąd...

Brzmi lepiej ;3

 

Na farmie spotyka wiele ciekawych twarzy, którzy w przyszłości odegrają ważną rolę w życiu Lee.

Twarze-które a nie którzy

 

Dziewczynka chce aby Lee zabrał ją do rodziców, po pewnym czasie stawia się do nich przez krótkofalówkę człowiek, który podaje się za opiekuna Clementine.

Aleś wtrącił ten wątek... :D Tu gdzie mogłeś zrobić osobne zdanie akurat połączyłeś.

 

 

 

Tyle :3

Ogólnie nie podoba mi się przechodzenie ze zdania do zdania. Piszesz tak jakbyś wyrywał z książki co drugie zdanie. Staraj się czasami łączyć zdania :3

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy