Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Snajper"


Makaveli.

Rekomendowane odpowiedzi

7666910.3.jpg


 


Reżyseria: Clint Eastwood


Gatunek: Dramat wojenny


 


Ojciec opowiada małemu Chrisowi i jego bratu historię o trzech rodzajach ludzi: bezbronnych owcach, wilkach na nie polujących i psach które chronią owce przed wilkami. Chris po nieudanej karierze kowboja zaciąga się w 1999r do Navy Seal's. Po morderczym treningu wyrusza wraz z kolegami z drużyny do Iraku. Ma to być tylko jedna zmiana. Jednak po powrocie do Stanów nasz bohater zmienia się nie do poznania. Twierdzi że musi wrócić na teren ogarnięty wojną żeby bronić swoich kolegów. Z każdą kolejną zmianą jego psychika zmienia się diametralnie. Szybko zostaje okrzyknięty mianem najskuteczniejszego snajpera w historii swojego kraju. Nawiązując do słów ojca, Chris staje się pasterskim psem Ameryki. 


 


Brutalne sceny w których terroryści wiercą dziury w dziecku na oczach jego rodziców, trochę fantastyczna i przesadzona scena w której Chris zabija snajpera Al-Kaidy z niewiarygodnej odległości, obrona budynku w czasie burzy piaskowej, wszystko to sprawia że chce się aby ten film trwał jak najdłużej. 


Wszystko elegancko przeplecione scenami w których Kyle nie radzi sobie ze swoimi emocjami, rozmawia ze swoją żoną Tayą, pomaga weteranom wojennym. Skłania nas to do refleksji, żołnierze oddają życie za swój kraj a potem kraj ma ich gdzieś. Życie wojennych weteranów po powrocie do domu naprawdę nie jest kolorowe.


 


Jednak są też minusy, tak jak powiedziałem fantastyczny strzał Kyle, scena w której terroryści nie trafiają z RPG w opancerzony samochód Amerykanów, żołnierze Seal's wybijający całą armię Al-Kaidy nie tracąc przy tym swoich ludzi. 


 


Film nie poruszył mnie tak jak "Helikopter w Ogniu", "Byliśmy żołnierzami" czy "Szeregowiec Ryan" jednak trzyma wysoki poziom. 


 


Moja ocena? Dajmy spokojnie 8,5/10.


 


Chris Kyle- Bradley Cooper


Taya Kyle- Sienna Miller


Jeff Kyle- Keir O'Donnell 


Marc Lee- Luke Grimes


 


impax łajzo Ciechanowska nie chciałem zdradzać zakończenia :x


Edytowane przez Tymbarkowa x3
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film mi się bardzo podobał, doskonale zadbany w najmniejszych szczegółach, świetna obsada, Jedyne co mi się nie podobało to owe zakończenie. Zabił tylu ludzi na wojnie w obronie kraju i zabił go weteran wojenny. No cóż czasem bywa i tak ale film świetny, Dobra recka 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry, trzymający w napięciu oraz w akcji film.

Szybko można utożsamić się z bohaterem.

Niezwykle wzruszająca końcówka.

Warty obejrzenia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności