Skocz do zawartości

Lagi na Forum


Omega*

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 Ostatnio forum ostro łapie jakieś dziwne lagi. Czy to tylko u mnie? mam 100mb/s.

Gdy chce zamknąć temat to błędy: http://zapodaj.net/addc02cd1ac02.bmp.html

Dodam że na innych stronach żadnych lagów nie mam. Jest to naprawdę wkurzające 

Edytowane przez Omega *
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko jest mniej- więcej ok. Czasami tylko jak próbuję odświeżyć to muszę poczekać 'chwilkę dłużej'.

Wcześniej były większe problemy bo czasami to forum się w ogóle nie ładowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lagi spowodowane są przeciążeniami forum czyli dużą ilością użytkowników korzystających w tym samym momencie z różnych funkcji forum. Także prędkość internetu lub inne parametry komputera użytkownika wpływu na to nie mają ale jak dla mnie zdarza się to sporadycznie i nie jest żadnym utrudnieniem w korzystaniu z forum.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lagi spowodowane są przeciążeniami forum czyli dużą ilością użytkowników korzystających w tym samym momencie z różnych funkcji forum. Także prędkość internetu lub inne parametry komputera użytkownika wpływu na to nie mają ale jak dla mnie zdarza się to sporadycznie i nie jest żadnym utrudnieniem w korzystaniu z forum.

Duża ilośc użytkowników na forum ( IP BOARD ) lagują? Wątpię. Widziałem inne fora postawione na tym samym silniku i po 3000 + użytkowników i 0 lagów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

My nie mówimy o botach, tylko o użytkowników. Nie porównuj for typu mpcforum do classica, bo oni mają forum postawione na większym dedyku, który kosztuje kilkaset zlotych miesięcznie, więc nie ma co się dziwić.
Tutaj też chodzi oto gdzie jest postawione forum, na jakiej maszynie, a my nie mamy forum które zarabia na siebie, więc nie jestem w stanie placić kilkuset złotych miesięcznie za coś takiego. Do tego chciałbym zaznaczyć, że posiadamy jeszcze dość aktywnego bloga na wordpress który też odwiedza ponad 1000 użytkowników dziennie, więc wystarczy sobie to podliczyć, do tego sklep i system banów, to wszystko jest postawione w jednym miejscu, to wszystko powoduje obicążenie, nie ma tutaj samego forum.

Spróbuję ogarnąć te lagi, bo to raczej wina bazy.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności