Skocz do zawartości

[Config] Zmniejszenie pingu i tym samym zwiększenie FPS'ów


MariuszPioncha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym wam zaprezentować Configi które zmniejszą twój ping i zwiększa FPS'y

Wchodzimy do folderu z cs'em > cstrike > usuwamy plik config > wklejamy nasz magiczny config > cieszymy się gra z małym pingiem i dużymi FPS'ami.

 

Ja mam 20 pingu (w grze na codzie)

 

Config:

 

// This file is overwritten whenever you change your user settings in the game.
// Add custom configurations to the file "userconfig.cfg".

unbindall
bind "TAB" "+showscores"
bind "ENTER" "+attack"
bind "ESCAPE" "cancelselect"
bind "SPACE" "+jump"
bind "'" "+moveup"
bind "+" "sizeup"
bind "," "buyammo1"
bind "-" "sizedown"
bind "." "buyammo2"
bind "/" "+movedown"
bind "0" "slot10"
bind "1" "slot1"
bind "2" "slot2"
bind "3" "slot3"
bind "4" "slot4"
bind "5" "slot5"
bind "6" "slot6"
bind "7" "slot7"
bind "8" "slot8"
bind "9" "slot9"
bind ";" "+mlook"
bind "=" "sizeup"
bind "[" "invprev"
bind "]" "invnext"
bind "`" "toggleconsole"
bind "a" "+moveleft"
bind "b" "buy"
bind "c" "radio3"
bind "d" "+moveright"
bind "e" "+use"
bind "f" "impulse 100"
bind "g" "drop"
bind "h" "+commandmenu"
bind "i" "showbriefing"
bind "j" "cheer"
bind "k" "+voicerecord"
bind "l" "showbriefing"
bind "m" "chooseteam"
bind "n" "nightvision"
bind "o" "buyequip"
bind "q" "lastinv"
bind "r" "+reload"
bind "s" "+back"
bind "t" "impulse 201"
bind "u" "messagemode2"
bind "v" "skipper_rullez"
bind "w" "+forward"
bind "x" "radio2"
bind "y" "messagemode"
bind "z" "radio1"
bind "~" "toggleconsole"
bind "UPARROW" "+forward"
bind "DOWNARROW" "+back"
bind "LEFTARROW" "+left"
bind "RIGHTARROW" "+right"
bind "ALT" "+strafe"
bind "CTRL" "+duck"
bind "SHIFT" "+speed"
bind "F1" "autobuy"
bind "F2" "rebuy"
bind "F5" "snapshot"
bind "F6" "save quick"
bind "F7" "load quick"
bind "F10" "quit prompt"
bind "INS" "+klook"
bind "PGDN" "+lookdown"
bind "PGUP" "+lookup"
bind "END" "centerview"
bind "MWHEELDOWN" "invnext"
bind "MWHEELUP" "invprev"
bind "MOUSE1" "+attack"
bind "MOUSE2" "+attack2"
bind "PAUSE" "pause"
_cl_autowepswitch "1"
_snd_mixahead "0.1"
ati_npatch "1.0"
ati_subdiv "2.0"
bgmvolume "1.000000"
bottomcolor "6"
brightness "1"
cl_allowdownload "1"
cl_allowupload "1"
cl_backspeed "400"
cl_cmdbackup "2"
cl_cmdrate "72"
cl_corpsestay "600"
cl_crosshair_color "50 250 50"
cl_crosshair_size "auto"
cl_crosshair_translucent "1"
cl_dlmax "128"
cl_download_ingame "1"
cl_dynamiccrosshair "1"
cl_forwardspeed "400"
cl_himodels "0"
cl_idealpitchscale "0.8"
cl_lc "1"
cl_logocolor "#Valve_Orange"
cl_logofile "lambda"
cl_lw "1"
cl_minmodels "0"
cl_radartype "0"
cl_righthand "1"
cl_timeout "999"
cl_updaterate "72"
cl_vsmoothing "0.05"
con_color "255 180 30"
console "1"
crosshair "1.000000"
fastsprites "0"
fps_max "9999"

cl_autohelp 0
cl_showhelp 0
cl_disablehtmlmotd 1
cl_freezecameffects_showholiday 0
rate 23000
l_playermip "2"
gl_max_size "64"
gl_picmip "2"
gl_smoothmodels "0"
gl_cull "1"
gl_keeptjunctions "0"
gl_max_size "128"
gl_clear "0"
gl_round_down "3"
gl_dither "1"
gl_lightholes "1"
gl_palette_tex "1"
gl_spriteblend "1"
gl_ztrick "0"
gl_texturemode GL_NEAREST_MIPMAP_NEAREST
max_wallpuffs "0"
max_rubble "0"
gl_lightholes "0"
max_smokepuffs "0"
max_shells "0"
max_shells "0"
fastsprites "1"
mp_decals "1"
r_dynamic "1"
r_mirroralpha "0"
r_norefresh "0"
cl_weather "0"
cl_himodels "0"
cl_dynamiclights "0"
cl_shadows "0"
r_detailtextures "0"
r_detailtextures-supported "0"
r_mirroralpha "0"
r_mmx "1"
violence_ablood "0"
violence_hblood "0"
violence_agibs "0"
violence_hgibs "0"
s_reverb "0"
voice_dsound "0"
fastsprites "2"
d_spriteskip "2"
hpk_maxsize "1"
mp_decals 1
cl_download_ingame "0"
fps_modem "101"
gl_playermip "2
gl_round_down "3"
gl_clear "0"
cl_shadows "0"
cl_weather "0"
max_shells "0"
violence_ablood "0"
gamma "3"
gl_dither "1"
gl_flipmatrix "0"
gl_fog "1"
gl_monolights "0"
gl_overbright "0"
gl_polyoffset "0.1"
hisound "1"
hpk_maxsize "4"
hud_capturemouse "1"
hud_centerid "0"
hud_draw "1"
hud_fastswitch "0"
hud_saytext_internal "1"
hud_takesshots "0"
joystick "0"
lookspring "0.000000"
lookstrafe "0.000000"
m_filter "0"
m_forward "1"
m_pitch "0.022"
m_side "0.8"
m_yaw "0.022"
model "gordon"
MP3FadeTime "2.0"
MP3Volume "0.950000"
mp_decals "300"
name "CS-CLASSIC.PL"
net_graph "0"
net_graphpos "1"
net_scale "5"
r_bmodelhighfrac "5.0"
r_detailtextures "0"
s_a3d "0"
s_automax_distance "30.0"
s_automin_distance "2.0"
s_bloat "2.0"
s_distance "60"
s_doppler "0.0"
s_eax "0"
s_leafnum "0"
s_max_distance "1000.0"
s_min_distance "8.0"
s_numpolys "200"
s_polykeep "1000000000"
s_polysize "10000000"
s_refdelay "4"
s_refgain "0.4"
s_rolloff "1.0"
s_verbwet "0.25"
sensitivity "10"
skin ""
spec_autodirector_internal "1"
spec_drawcone_internal "1"
spec_drawnames_internal "1"
spec_drawstatus_internal "1"
spec_mode_internal "2"
spec_pip "0"
suitvolume "0.250000"
sv_aim "0"
sv_voiceenable "1"
team ""
topcolor "30"
viewsize "110"
voice_enable "1"
voice_forcemicrecord "1"
voice_modenable "1"
voice_scale "0.750000"
volume "1.520000"
setinfo "lang" "pl"
+mlook
+jlook
exec userconfig.cfg

 

 

 

 

 

 

Proszę nie wnosić do tematu postów takie jak:

Ukradłeś to z innych for!

No chyba że podacie linka :)

 

 

Dowód:HLTV po wciśnięciu TAB możemy zobaczyć ping przy graczu Mariusz Pioncha :)

 

 

 
Dodane:
cl_autohelp 0
cl_showhelp 0
cl_disablehtmlmotd 1
Edytowane przez MariuszPioncha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ping nie zależy tak bardzo od internetu(to że masz 10mb/s nie oznacza że masz lepszy ping od gościa z 1mb/s), jasne jakaś tam ta prędkość przyzwoita musi być, bardziej od jakości kabla między routerem i gniazdkiem , odległości do serwera bo te pakiety muszą odległość pokonać w badziewnych kablach, no i czy dostawca ten internet dostarcza w kablu miedzianym(tepsa/orange ma te sieci stare jak świat i nie wytrzymują dlatego ludziom od nich pingi skaczą), czy w światłowodzie. Wszystko kwestia kablów, linii przesyłowych, odległości od serwera. Niestety nie mamy wpływu na badziewne sieci kablowe którymi nasze pakiety podróżują. config na ping? może ktoś  doświadczony od strony technicznej cs'a mógłby to potwierdzić?

 

EDIT: poza tym przecież na ping jakiś tam wpływ ma 5-6 komend, nie trzeba całego configu zmieniać

Edytowane przez Gooner96
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ping nie zależy tak bardzo od internetu(to że masz 10mb/s nie oznacza że masz lepszy ping od gościa z 1mb/s), jasne jakaś tam ta prędkość przyzwoita musi być, bardziej od jakości kabla między routerem i gniazdkiem , odległości do serwera bo te pakiety muszą odległość pokonać w badziewnych kablach, no i czy dostawca ten internet dostarcza w kablu miedzianym(tepsa/orange ma te sieci stare jak świat i nie wytrzymują dlatego ludziom od nich pingi skaczą), czy w światłowodzie. Wszystko kwestia kablów, linii przesyłowych, odległości od serwera. Niestety nie mamy wpływu na badziewne sieci kablowe którymi nasze pakiety podróżują. config na ping? może ktoś  doświadczony od strony technicznej cs'a mógłby to potwierdzić?

 

EDIT: poza tym przecież na ping jakiś tam wpływ ma 5-6 komend, nie trzeba całego configu zmieniać

Tak, ale to też zwiększa FPS'y

 

 

///EDIT: No mi zwiększyło z 50 do 20 :)

Edytowane przez MariuszPioncha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytuj posty, 

niemożliwe jest aby ping można byłoby regulować poprzez komendy. To nie pisz bzdur, ping zależy od kompa i internetu, jedynie fps'y minimalnie zmienisz komendami, chyba że lepszy komp.. karta graficzna i 'ukryte' komendy są do użycia.

1.6 jest słabą grafiką, to nie możliwe jest aby ktoś miał lagi na tym, chyba że to wina neta lub ma zawalony śmieciami komp 

 

Pierdyliard takich poradników było, sposoby . poradniki, komendy czy programy co zwiększają fps, jedynym najlepszym sposobem jest właśnie oczyszczenie kompa.. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytuj posty, 

niemożliwe jest aby ping można byłoby regulować poprzez komendy. To nie pisz bzdur, ping zależy od kompa i internetu, jedynie fps'y minimalnie zmienisz komendami, chyba że lepszy komp.. karta graficzna i 'ukryte' komendy są do użycia.

1.6 jest słabą grafiką, to nie możliwe jest aby ktoś miał lagi na tym, chyba że to wina neta lub ma zawalony śmieciami komp 

 

Pierdyliard takich poradników było, sposoby . poradniki, komendy czy programy co zwiększają fps, jedynym najlepszym sposobem jest właśnie oczyszczenie kompa.. 

Zapraszam na cod2001 i zobaczymy co mam z configami, a co bez :D podpowiem miałem 50, z cfg mam 15-25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś ja cie zaskocze kiedy wyczyszcze kompa, kurde bede miał te 100 fps, na intel g31/33 i kompie z sprzed 10 lat, to będzie coś . 

..Gadasz głupoty, nie ma opcji że coś to zmieni może jak napisałem minimalnie 

 

 

 

fastsprites "1"

fastsprites "2"

 

Przej żywszy twój cfg wątpię w to czy abyś go na pewno sam budował, pewnie zdarłeś z neta. Jak gdzieś wyżej napisałem, wkleisz ten cfg i ci połowe komend wywali bo twój komp pewnie nie jest na tyle silny aby operować taką grafiką, większość tych komend jest na lepszy sprzęt x2+ . 

 

Czyli jak mam rację, a jest już większa szansa na to, ty nawet nie wiesz jak spisują się te komendy, zaś polecasz je graczom gadając bujde że zmniejszają ping, i sporo fps. 

Nie ma testu - nie ma zdania 

Edytowane przez Siwy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś ja cie zaskocze kiedy wyczyszcze kompa, kurde bede miał te 100 fps, na intel g31/33 i kompie z sprzed 10 lat, to będzie coś . 

..Gadasz głupoty, nie ma opcji że coś to zmieni może jak napisałem minimalnie 

Gościu ale to też działa na fps'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany...

Powiem to, co ja wiem (czy jest to pewniak.. niech inni ocenią).

Ping opisuje opóźnienie odbierania wysyłanych przez Ciebie danych (pakietów) do serwera.

 

Im większy ping mierzony w ms, tym gorzej.. zgadza się? Ping sięgający 80ms już powoduje ~ sekundowe opóźnienie w reakcji pakietów, jakie MY wysyłamy do serwera - dlatego model może się przemieszczać, inaczej strzelamy itd itd.

 

Im lepsze łącze, tym lepiej.

Prawdą jest o czym powiedział Gooner.

Wszystko zależy od założonej instalacji w Twoim domu/budynku.

Sieć może udostępniać Ci łącze z szybkością 80MB/s.. ale czy będziesz tą prędkość wykorzystywał.. zależy już od wieelu zmiennych.

Stara instalacja, wąskie przewody, zniszczone.. dają zakłócenia lub nie nadają się na wysyłanie tak dużych prędkości. To sprawa pierwsza.. druga.. spójrz na swoją kartę sieciową czy umożliwia odbiór i obsługę takiej prędkości. Trzecia... jeżeli działasz przez Wifi.. jest to istna rzeźnia:

Ja mieszkam w bloku, ostatnio w Vectrze podpisałem nową umowę na 80MB/s.

Nowa instalacja w bloku + połączenie bezpośrednio przez modem - nie ma problemu. Posiadam te +/- 80MB/s. Jak wygląda jednak sprawa przy laptopie, który jest w drugim pokoju i korzysta przez router wifi?

Łącze sięga 40MB/s +/- zależy, gdzie go postawię. (pozycja i odległość od nadajnika <- rozwiązanie, zakup dodatkowego router'a i połączenie go, dzięki temu nadawany sygnał będzie bliżej odbiornika).

W bloku 10 piętrowym (mieszkam na 9) w pobliżu jest... ponad 10 różnych sieci.. Vectra, UPC, Multimedia. NIKT, nikt nie dogadał się by router'y działały na różnych portac. WIFI po prostu się nakładają. Jeżeli w pobliżu mojego routera działa druga sieć o podobnym zakresie mocy.. wifi się nakłada i w tym mój nie jest na tyle silny. Sygnał po prostu słabnie. (specjalnie ustawiliśmy port, gdzie żadna sieć sieć o dużej mocy się nie nakłada)

Ping jak mówiłem jest to dostarczanie pakietów do serwera.

W ustawieniach cs'a czyli w pliku config.cfg możemy wyłącznie zmieniać ilość wysyłanych pakietów.

Jedyne komendy, które mogą w tym pomóc to:

 

 

Ex_interp - wartość tej komendy określa Nam to czas w sekundach co ile wysyłamy dane o położeniu naszych hitboxów i co ile je odbieramy (0.1 = 10 razy na sekundę, 0.01 = 100 razy na sekundę). Jest to częstotliwość wysyłania informacji o hitbox'ach. Wiadomo, dążymy do nieskończoności - im większa wartość tym lepiej.

 

Rate - Jest to maksymalna liczba wysyłanych informacji w bajtach o reakcjach przeciwników na ich komputerach. Odpowiada ono za przeprowadzenie do hitboxu gracza traceline'ów (linii które sprawdzają czy pocisk trafił w gracza i ile hp mu odbiera) itp. Zbyt niskie jego ustawienie kończy się ogromnym opóźnieniem nawet do 2 sekund! Najlepsza wartość to 25000-250000.

Najlepsza wartość.. zależy ona od obciążenia Naszego łącza, pracy komputera itd. To tylko określenie maksymalnego progu wysyłania informacji. Ile ich wysyłamy rzeczywiście..

 

Tekst z kursywą, to tekst skopiowany z innych stron.

Więc jeżeli masz często włączoną przeglądarkę internetową podczas gry, e-mule, bearshare czy coś innego co zżera łącze, ustaw na 25000 (odpowiednik 0,25 mb/s) - dzięki czemu cs nie będzie zabierał całej przepustowości łącza a gra będzie dość komfortowa (przy pobieraniu przez przeglądarkę ping 40-50 na 1,5 mb/s), a jeżeli nie masz włączonego gg, skype czy komunikatora głosowego ustaw na 250000 co zmniejszy ping, ale zabierze całą przepustowość łącza (jest to odpowiednik 2,5 mb/s). Można ustawić też niestandardową wartość np 150000 ale nie zawsze działa to dobrze na cs i na ping (najlepiej żeby to była wielokrotność 2500).

 

cl_rate - Ustawia ile faktycznie wysyłamy informacji do serwera. Najlepiej żeby była ustawiona na 20000 (wartość maksymalna), ale trzeba to dostosować jak wyżej, 15000 jeżeli mamy coś włączone - 20000 jeżeli nie.

 

cl_cmdrate - Jest to wartość odpowiadająca za ruchy związane z walką (traceline'y, ruchy itp). Jest to liczba ile razy na sekundę dostajemy takie informacje. Odpowiednia wartość to 30. Czym więcej się dzieje na ekranie tym więcej używanych jest bajtów z komendy rate. Możecie w łatwy sposób zobaczyć jak wiele informacji dostajecie za pomocą komendy net_graph.

 

cl_updaterate - Dzięki tej komendzie dostajemy informacje od serwera o grafice i dźwiękach gry. Oczywiście czym większa jatka tym więcej bajtów z rate jest zarezerwowanych na potrzeby tej komendy. Tak jak wyżej mierzona wartość jest to liczba ile razy na sekundę dostajemy takie informacje. Najlepsza wartość to 20.

 

Najlepsza wartość zależy od Waszego łącza internetowego, którą sami musicie obliczyć - dla każdego przypadku.

 

Od czego jeszcze zależy ping? Od miejsca postawienia serwera. Im dalej.. tym dalej muszą być wysyłane informacje.. czyli tym dłużej, zgadza się? Czyli opóźnienie mamy większe.

Mieszkasz w Warszawie, masz dwa serwery: Jeden postawiony w Warszawie.. drugi w Berlinie.

Ping na tym w Warszawie: 5-10

Ping na tym w Berlinie: 30+

 

Wszystko to zależy również od ustawienia powyższych komend w zależności od posiadanego łącza.

Co Ci mówi dostawca? 100MB/s. Ile faktycznie odbierasz? Ile wysyłasz..?

Poza tym.. najczęściej serwery wymuszają wartości co nową rundę, więc zmienianie ich jeśli grasz na serwerach publicznych czasem mija się z celem.

 

Config.cfg autora tematu będzie się sprawdzać głównie tylko u niego samego.

 

fps_max "9999" <- już widzę te wymuszanie klatek/sekundę.

Wszystko zależy od częstotliwości odświeżania monitora, od sprzętu.

Płynna gra = 60+fps. Maksymalna: 100.5 (przez ostatnią aktualizację steama).

Wyższe wartości przydają się wyłącznie graczom serwerów Deathrun.

 

 

Starsi gracze używali specjalnie kalkulatora by ustawić odpowiednie wartości właśnie w zależności od swojego łącza internetowego.

Zapytajcie Polaczka, bo z tego co wiem on również tak kiedyś robił.

Edytowane przez S}{aDoW
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rate 250000 , rozumiem że cs zadziała jak coś w rodzaju torrenta i "zassie" cały internet i to zmniejszy ping? a co do końca to są speedtesty w internecie, co do pingu nieprzydatne bo zawsze będzie niższy niż w grze ale jeżeli chodzi o upload i download to są wiarygodne,a dostawca najczęściej da umowe DO iluś tam a max raczej nie wyciągniemy. Suma sumarów ten config jest niepotrzebny, zaśmieci nam cs 1.6, nie patrzyłem w niego dokładnie ale poza tym co napisał siwy, to pozmienia nam pewnie celownik, bindy i inne istotne pierdółki, co prawda to żaden problem znowu ustawić ale po co czas tracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rate 250000 , rozumiem że cs zadziała jak coś w rodzaju torrenta i "zassie" cały internet i to zmniejszy ping? a co do końca to są speedtesty w internecie, co do pingu nieprzydatne bo zawsze będzie niższy niż w grze ale jeżeli chodzi o upload i download to są wiarygodne,a dostawca najczęściej da umowe DO iluś tam a max raczej nie wyciągniemy. Suma sumarów ten config jest niepotrzebny, zaśmieci nam cs 1.6, nie patrzyłem w niego dokładnie ale poza tym co napisał siwy, to pozmienia nam pewnie celownik, bindy i inne istotne pierdółki, co prawda to żaden problem znowu ustawić ale po co czas tracić.

TO domyślny config Z dodanymi komendami, celownik taki jaki można ustawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja ode mnie bo się znam.

 

To CFG nie posiada żadnych szczególnych ustawień dotyczących parametrów sieciowych czy ustawień o przepustowości wysyłania i odbierania pakietów.

 

W skrócicie: Powyższe cfg nie ma nic do pingu. Dziękuję dobranoc.

Jeżeli masz na tym ustawieniu 20 pingu to możemy pogratulować tylko twojemu internetowi / innym ustawieniom sieciowym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja ode mnie bo się znam.

 

To CFG nie posiada żadnych szczególnych ustawień dotyczących parametrów sieciowych czy ustawień o przepustowości wysyłania i odbierania pakietów.

 

W skrócicie: Powyższe cfg nie ma nic do pingu. Dziękuję dobranoc.

Jeżeli masz na tym ustawieniu 20 pingu to możemy pogratulować tylko twojemu internetowi / innym ustawieniom sieciowym.

Już się w tej sprawie wypowiadałem.

Bez CFG = 50 ping z CFG = 20 ping

Wiem że mało osobom będzie to działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się w tej sprawie wypowiadałem.

Bez CFG = 50 ping z CFG = 20 ping

Wiem że mało osobom będzie to działało

Możesz się wypowiadać jak chcesz i mówić co chcesz, ale to nie od tego cfg zależy, ponieważ nie ma nic do pingu rozumiesz?

Tak jakbyś próbował nalać sobie do szklanki wody z pustej butelki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Tak jak większość juz się wypowiedziała cfg nie poprawi nam pingu.

A jeżeli chodzi o FPS to zwiększyć można najlepiej poprzez wyłączenie synchronizacji pionowej w ustawieniach grafiki lub bezpośrednio w cs poprzez komendę gl_vsync 0 - o ile się nie mylę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FPSy na steamie są najlepsze 2 komendy gl_vsync 0 oraz fps_override 1 (Ja przy tych 2 komendach wyciskam 1000 stałych FPSów)
Na NSie sprawa wygląda nieco inaczej, trzeba wyłączyć synchronizacje pionową w ustawieniach karty graficznej, a zamiast fps_override 1 wpisać developer 3 :)

Edytowane przez Jockerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności