Skocz do zawartości

Szeregowy Mazowiecki recenzuje, czyli Operation Flashpoint Red River


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy odwiedziłem sklep z grami w celu nabycia jakiejś interesującej pozycji, nie wiedziałem w sumie na co się zdecydować. Chwilę pomyślałem o swoich upodobaniach i zainteresowaniach, a po chwili już wiedziałem, że to będzie kolejna gra o wojnie. I wtedy moim oczom ukazał się przeceniony Operation Flashpoint Red River w cenie dwudziestu polskich złotych.

 

pre_1434473198__ofrrpc_c.jpg

 

Gorączkowo szukam napisu PL gdzieś po rogach, ale nigdzie nie mogłem znaleźć, no cóż. W sumie wtedy zostały mi dwa tygodnie do matury, więc postanowiłem połączyć przyjemne z pożytecznym i zacząłem szlifować angielski grając w tę,  jak się okazało później wspaniałą grę.

Co ciekawego ma do zaoferowania Operation Flashpoint Red River?
Całkiem sporo. Jeżeli jesteś fanem gier serii Call of Duty muszę Cię rozczarować. To nie jest typowa sieka, tu nie gra się jak Rambo. Wychodzisz przed szereg = giniesz. Gra uczy logicznego taktycznego myślenia, pokazuje że wojna to nie zabawa. Pokazuje przyjaźń, pokazuje piekło, pokazuje dramat.

 

Akcja gry toczy się w Tadżykistanie 2013 roku. Jak podpowiada treść okładki (tej z tyłu heheszki), partyzanci w połączeniu z Armią Ludowo - Wyzwoleńczą toczą wojnę z jednostkami amerykańskimi. My jako Marines, mamy zadanie ich wykurzyć z Tadżykistanu.

 

Wcielamy się w dowódcę czteroosobowej sekcji Bravo. Każdemu z członków drużyny możemy wydawać polecenia z mapy taktycznej lub z pola szybkich rozkazów domyślnie klawisz Caps Lock. Do wyboru mamy klasy:
- Strzelec

- Zwiadowca

- Grenadier

- Strzelec Wsparcia

 

Podczas misji zdobywamy punkty doświadczenia które możemy przeznaczyć na kilka ciekawych umiejętności (przykładowo Szybszy sprint, czy dłuższy sprint).

 

Sztuczna Inteligencja stoi na całkiem przyzwoitym poziomie. Wrogowie potrafią się zgrać, skutecznie przygwoździć ogniem i skutecznie okrążać. A wtedy mamy problem. No dobrze, jeśli więc mamy problem cóż należy zrobić? Gdy obrywamy wyświetla nam się na ekranie że dostaliśmy i zaczynamy krwawić. Używamy bandaży by zatamować krwawienie. Jeśli ich nie użyjemy wykrwawimy się na śmierć. Gdy dostaniemy zaś mocno, tak mocno że upadamy, możemy liczyć tylko na pomoc z zewnątrz. Chyba że przeciwnik nas dobije.

 

Co można powiedzieć o pojazdach?
Stale jesteśmy transportowani helikopterem lub Humvee, sami dopiero prowadzimy auto po którejś z misji.

 

Co można powiedzieć o broni?
W grze mamy tylko 25 broni. Twórcy się nie postarali.  Niestety.
Do owych broni możemy dołączać zaś ciekawe akcesoria, typu celowniki czy tłumiki. Warto dodać że możemy skorzystać ze wsparcia ogniowego typu Moździerz i inne ciekawe rzeczy.
"This is Bravo team requesting combat support! Over"

 

 

Ukończenie gry zajmuje jednak trochę czasu. To strzelanie, bieganie po dużej ilości otwartego terenu i jeszcze raz bieganie może sprawić, że dostaniemy zadyszki. Ale co tam, jesteśmy Marines. A jak mówi polskie wojskowe powiedzenie "Piechota nie narzeka".

 

Wielkim plusem tej gry jest realizm i świetny otwarty teren. Pozwala to naprawdę wczuć się w rolę żołnierza.

Drugim z plusów jest świetna ścieżka dźwiękowa. Muzyka w menu jest bardzo klimatyczna, a muzyka w grze po ukończeniu misji gdy siedzimy w Humvee sprawia ogromną radość i daje satysfakcję odwalenia kawału dobrej roboty.

 

Grafika na Full detalach potrafi porwać. Klimatyczne zachody słońca, latające ptactwo, latające pociski.. Coś wspaniałego.

 

Jedyny błąd jaki napotkałem, to lekarze w mojej drużynie.. gdy dostałem kulkę, leżę a moi kompani nie potrafią do mnie dotrzeć przez ogrodzenie. Ale jak oni oberwą to ja muszę biegać.. Zaraz... Chwila... W sumie mogę pozwolić im zginąć. Realizm pozwala na ich odrodzenie się w checkpoincie #uwaga_sarkazm.

 

Więc jeżeli szukasz dobrego Fpsa, bądź chcesz zobaczyć jak to jest na wojnie, a może jednak chcesz się poduczyć angielskiego to mogę Ci polecić zdecydowanie Operation Flashpoint Red River, ale pozwól najpierw że zaprezentuję wymagania systemowe i trailer z gry.

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

System operacyjny: Windows XP SP3 / Windows Vista SP2 / Windows 7 z najnowszymi poprawkami
Procesor: Intel Core 2 Duo 2,4 GHz lub AMD Athlon 64 X2 2,4 GHz
Pamięć RAM: 1 GB
Karta graficzna: zgodna z DirectX 9.0c, posiadająca 256 MB VRAM i sprzętowe wsparcie technologii Pixel Shader 3.0 (Nvidia GeForce 7800 lub ATI Radeon X1800)
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
Miejsce na dysku twardym: 6 GB
Napęd: DVD-Rom x8

Zalecane wymagania sprzętowe:

System operacyjny: Windows XP SP3 / Windows Vista SP2 / Windows 7 z najnowszymi poprawkami
Procesor: Intel Core 2 Quad 3,0 GHz lub AMD Phenom X4 3,0 GHz
Pamięć RAM: 2 GB
Karta graficzna: zgodna z DirectX 9.0c, posiadająca 512 MB VRAM i sprzętowe wsparcie technologii Pixel Shader 3.0 (Nvidia GeForce 8800GT lub ATI Radeon HD3800)
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
Miejsce na dysku twardym: 6 GB
Napęd: DVD-Rom x8

Obsługiwane karty graficzne:

ATI Radeon: X1800-X1950, HD2xxx, HD3xxx, HD4xxx, HD5xxx, HD6xxx
Nvidia GeForce: 7800, 8500 i lepsze, 9600 i lepsze, GTX

Zintegrowane karty graficzne oraz wersje laptopowe powyższych kart nie są oficjalnie obsługiwane, mimo iż gra może na nich działać poprawnie.

Lista nieobsługiwanych kart graficznych:

ATI Radeon: serie: 7*, 8*, 9*, x300 - x1800
Nvidia Geforce: GeForce 2, GeForce 3, GeForce 4, GeForce FX, 6xxx, 7xxx do modelu 7800GT, 8400, 9500
Intel - wszystkie modele
VIA - wszystkie modele
SIS - wszystkie modele
Matrox - wszystkie modele

 

 

 

Polecam i pozdrawiam Szeregowy Mazowiecki
 

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja świetna, ale naprawdę wygląda to tak, że gra miała być lepszą usprawnioną kontynuacją poprzednika a tymczasem wypadła naprawdę średnio w porównaniu do "Operation Flashpoint: Dragon Rising". Brakuje wielu rzeczy, nawet jeżeli ktoś ma spolszczenie to jest w nim masa błędów. Grałem sam i daję jakieś 5,5 / 10.

 

Jeżeli już mielibyście wydawać pieniążki to polecam właśnie Dragon Rising w którego o dziwo do dziś gra troszkę ludzi na multi :).

Edytowane przez SzeregowiecPL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności