Jump to content
Sign in to follow this  
SaS'owy

Path of Exile

Recommended Posts

Awakening_high_res.png

Path of Exile jest grą akcji typu RPG przeznaczoną do rozgrywki sieciowej. Stworzone przez mało znane studio Grinding Gear Games. Gracz ma do wyboru jednego z początkowo 6 klas postaci, po przejściu gry na jakimkolwiek poziomie, 7 klas postaci. Bohater zostaje wygnany z ojczyzny na nieznany, nieprzyjazny i tajemniczy kontynent Wraeclast.

 

W grze odstąpiono od „cukierkowej” grafiki która w tych czasach przejmuje rynek gier. Zastąpiono to realistyczną grafiką, z mrocznym klimatem, wspaniale dobraną muzyką i genialną fabuła. Path of Exile jest grą bardzo brutalną gdzie krew leje się strumieniami.

 

Path of Exile jest całkowicie darmową grą, bez konieczności płacenia comiesięcznego abonamentu, grę można pobrać całkowicie za darmowo ze steam lub z oficjalnego strony gry. Mikropłatności zawarte w grze, pozwalają jedynie na urozmaicenie rozgrywki o własnego pupila, lub nadaniu nowego wyglądu postaci lub umiejętności. W Path of Exile odstąpione od modelu „płać, by wygrać”, który w dzisiejszych czasach jest bardzo popularny w tego typu grach.

 

Na wstępie warto zaznaczyć, że każda klasa postaci może używać każdego ekwipunku który znajduje się w grze, po spełnieniu wymagań do użycia go. Mag z łukiem ? Dlaczego nie! Czarodziej z dwuręcznym mieczem ? Dlaczego nie ! W tej grze nie ma żadnych ograniczeń, o czym się przekonacie za chwilę !

 

Podstawowe klasy występujące w grze:

Class_select.jpg

- Marauder – główny atrybut siła – jest to typowy wojownik, który wyposażony w ciężką zbroje, ogromną maczugę lub miecz dwuręczny potrafi roztrzaskać najtwardszą czaszkę swojego przeciwnika. Zadaje ogromne obrażenia fizyczne i potrafi z łatwością poradzić sobie z hordami przeciwników.

- Ranger – główny atrybut zręczność – jest to typowa postać dystansowa, która świetnie radzi sobie dzierżąc w dłoni łuk. Dzięki dużemu współczynnikowi zręczności potrafi unikać i blokować ciosy, przez co staję się niemalże nietrafialnym przeciwnikiem. Postać cechuje duża szybkość ataku.

- Witch – główny atrybut inteligencja – postać bazująca na tajemnej magii. Zamiast ciężkich zbroi, używa lekkich szat, które wyposażone są w tarcze energii. Czarodziejka potrafi w łatwy sposób poradzić sobie z hordami przeciwników dzięki swoim czarom bojowym. Potrafią zamrozić lub spalić swojego przeciwnika. Najlepiej radzą sobie używając różdżki.

- Duelist – główne atrybuty zręczność / siła – postać jest mistrzem w walce w zwarciu, zadającą ogromną ilość obrażeń w krótkim czasie. Bohater świetnie radzi sobie z dwiema brońmi, toporami, mieczami, maczugami, lecz bez problemu poradzi sobie także z tarczą. Hybryda łączy w sobie siłę maroudera i zręczność rangera.

- Templar – główne atrybuty siła / inteligencja – Postać łączy w sobie magię wiedźmy, jak i siłę maroudera. Wyposażony w kostur, czy też maczugę i tarczę potrafi zadać ogromne obrażenia fizyczne, wspomagając je również magią.

- Shadow – główne atrybuty zręczność / inteligencja – świetnie posługuje się poręcznymi brońmi, które łatwo ukryć, takich jak noże lub szpony. Postać która preferuje walkę z ukrycia, rozstawiając pułapki lub miny zdalnie odpalane. Dzięki wysokiej inteligencji shadow, dobrze radzi sobie także z tajemną magią, a zręczność pozwala na wykonanie szybkich i śmiercionośnych ciosów. Wyposażony przeważnie w lekkie zbroje z wysokimi unikami i tarczą energii.

- Scion – (jest to siódma klasa postaci, która odblokowuj się po przejściu gry na dowolnym poziomie trudności), łączy w sobie cechy wszystkich dostępnych atrybutów w grze, a mianowicie: siłę, zręczność i inteligencję, co czyni go potężnym wojownikiem. Radzi sobie z każdym, nawet najgroźniejszym przeciwnikiem.

 

 

        Przejdźmy teraz do umiejętności, których nie może zabraknąć w grze MMO. Właśnie pod tym względem, w grze praktycznie nie ma ograniczeń. Dlaczego ? Już śpieszę z odpowiedzą. 

        W grze występuje tzw „Drzewko Skilli Pasywnych”, które składa się z 1325 indywidualnych perków, które dają różnorodne bonusy na stałe ! Możliwości dróg rozwoju postaci są po prostu tysiące.

        Jedyną rzeczą różniącą dane klasy, jest inny start w drzewku umiejętności. Przez co niektóre klasy mogą szybciej dojść do pewnych pasywnych umiejętności, co niesie ze sobą mniej straty punktów.

1.0passivetree.jpg

 

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są umiejętności aktywne, które możemy używać w grze, siejąc grozę i zniszczenie. Kamienie z umiejętnościami umieszczamy w gniazdach, które posiada każdy z przedmiotów. Dopiero po umieszczeniu go w przedmiocie, gracz otrzymuje możliwość aktywowania danej umiejętności i zaczyna ona otrzymywać punkty doświadczenia, co niesie za sobą kolejne poziomy i zwiększone obrażenia.

 

Wyróżniamy dwa typy kamieni: aktywne i wspierające. Gemy siły (czerwone), inteligencji (niebieskie) i zręczności (zielone). Wspierające, mające na celu ulepszenie umiejętności aktywnych poprzez zwiększające obrażenia, wydłużenie efektów, czy też dłuższego czasu działania. Umiejętności w grze są dziesiątki a nawet setki.

 

Dzięki takiemu rozwiązaniu łączeniu umiejętności, gra pozwala każdemu z graczów dopasowaniu umiejętności pod swój własny styl gry. Ile graczy, tyle pomysłów na rozwój swojej postaci, gra nic nie narzuca przez co każdemu przypadnie do gustu.

 

W grze możemy spotkać masę różnego rodzaju ekwipunku, który dzieli się na stopień rzadkości występowania: zwykłe (białe), magiczne (niebieskie), rzadkie (żółte), unikatowe (pomarańczowe). Aby używać przedmiotu należy spełnić wymagania poziomowe postaci, jak i posiadać odpowiedni współczynnik siły, inteligencji bądź zręczności.

 

Warto także zwrócić uwagę na to, że w Path of Exile brak jest swojego rodzaju waluty. Nowatorki system ekonomiczny oparty jest na sferach (orbach), dysponujących odmiennymi mocami. Otrzymujemy je za sprzedaż przedmiotów w sklepach, czasami także wypadając w pokonanych potworów. Zdobycie najcenniejszych i najlepszych jest procesem dość skomplikowanych i czasochłonnym. W grze występuje ponad 20 różnego rodzaju sfer, a najrzadsze z nich wymagają przedmiotów o różnych kombinacjach specjalnych zdolności.

 

Gra podzielona jest na 4 Akty, w których mamy do wykonania szereg misji. 

Akt 1 akt1.jpg

 

Akt 2 akt2.jpg

 

Akt 3 akt3.jpg

Akt 4 W tym akcie, zabijamy głównego bossa gry, co umożliwia nam przejście na kolejny poziom trudności.

 

Wymagania sprzętowe : Pentium IV 1.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza), 5 GB HDD, Windows XP(SP3)/Vista/7/8

 

Galeria zrzutów z gry:

 

 

Wielu miłośników gier porównuje ten tytuł do "Diablo 3", lecz czy na prawdę te gry można porównać ze sobą ? W Path of Exile, jest tyle nowości, nowatorskich rozwiązań, że gra wyróżnia się spośród swoich rywali na rynku gier komputerowych. Możliwości budowy postaci jakie producenci oddali w ręce graczy, są po prostu nieskończone. Dodajmy do tego realistyczną i bardzo krwawą grafikę, mroczny klimat, idealnie dobraną muzyką (co moim zdaniem widać przy końcu Aktu 1, gdy zabijamy Brutusa), te elementy sprawiają, że gra jest po prostu świetna ! Dodam, że losowość przedmiotów, map i występowania na nich mini-bossów, jest także na plus. Nigdy nie wiadomo co czeka za rogiem. Gra jest stale aktualizowana i pozbawiana wszelkich błędów. Występuje tu wiele eventów. 

Większość graczy rezygnuje ponieważ, gra jest całkowicie anglojęzyczna, jest bardzo rozbudowana i wymusza od gracza poświęcenia paru godzin przed stworzeniem postaci, aby wymyślić zarys swojej postaci do której będzie dążył. Jak dla mnie gra jest lepsza od "Diablo 3", miażdży konkurenta pod względem klimatu i wolności w rozwoju postaci. 

Gra 9,5/10 ! 

Polecam i zapraszam do gry !  :pije:

 

 

Producent gry, firma GGG, wprowadza szereg zmian w postaci licznych update'ów, masę eventów, od 12 minutowych szybkich rajdów, po miesięczne eventy z licznymi nagrodami co zachęca do ciągłej zabawy i sprawia, że gra nie staje się monotonna.

Zachęcam do gry, z chęcią pomogę, wytłumaczę i udzielę więcej informacji, bo aby poznać i zrozumieć grę, trzeba poświęcić trochę czasu. Zapraszam na pw na steam. :)

Zdrowie.  :pije:

Edited by SaS'owy
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są do tej gry jakieś kody?

Troszeczke za późno ale co tam , kodów do tej gry niema ponieważ to jest gra MMORPG :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapraszam do gry, to co opisałem w tej krótkiej prezentacji, to zaledwie "igła w stogu siana". Producent zapewnia mnóstwo godzin świetnej zabawy. ;)

Zdrowie !  :pije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Path of Exile to naprawdę zacna gra, mniej odmóżdża niż Diablo 3, a to już sporo. Ponadto bardzo rozwinięty (a jednocześnie prosty) system handlu PoE Orbs -  są to itemy mogące ulepszać nasz ekwipunek, jednocześnie będące walutą w tej grze. Gra jest przyjemna dla oka (na pewno przyjemniejsza niż ponure i depresogenne Diablo 3)
Zaczynam współpracę dotyczącą PoE Orbs (Głównie Exalted i Chaos Orbs) z https://odealo.com samo PoE obecnie, jest to chyba najbardziej rozwinięta gra MMORPG i najbardziej scustomizowana, w sensie że możesz stworzyć swoją postać pod siebie i będzie ona bardzo indywidualna dzięki bogato rozbudowanym systemie Itemów i drzewku rozwoju
 

Edited by Olowiany

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Guidelines