Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Love, Rosie"


Tymbarkowa :3

Rekomendowane odpowiedzi

GATUNEK: Komedia romantyczna

PRODUKCJA: Niemcy, Wielka Brytania

PREMIERA: 2014r.

 

7658506.3.jpg

 

 

Film reżyserii Christiana Dittera. Rosie i Alex przyjaźnią się od najmłodszych lat. Oboje mają iść razem na bal maturalny, jednak po pewnej  rozmowie stwierdzają, że Alex pójdzie z dziewczyną, która mu się strasznie podoba, a Rosie z najpopularniejszym chłopakiem ze szkoły, który chwile wcześniej zaprosił ją. Wszystko, wydaje się być idealne. Po balu przyjaciele planują wspólną naukę na jednym uniwersytecie, mają ambitne plany na przyszłość. Jednak wkrótce Rosie dowiaduje się że jest w ciąży z Gregiem (chłopakiem, z którym była na balu). Nie chce aby Alex zaprzepaścił swoją przyszłość, przez jej wybryki więc postanawia mu nic nie mówić i namawia go do wyjazdu. Po jakimś czasie chłopak i tak się dowiaduje i przylatuje odwiedzić dziewczynę. Jak skończy się ta historia? Czy oboje przyjaciół ułoży sobie życie oddzielnie? Może sami zrozumieją, że są dla siebie stworzeni i nikt ich nie zastąpi?  A może, któreś z nich poważnie zachoruje? Tego dowiecie oglądając film... :)

 

Parę słów ode mnie:

Moim zdaniem jedna z lepszych komedii romantycznych. Na początku film zapowiada się na typowe love 4ever dwójki przyjaciół, jednak reżyser płata nam figla i można powiedzieć, że robi coś, czego nikt się nie spodziewa. Z jednej strony uważam film za dobra komedie - w niektórych momentach można się pośmiać, a z drugiej strony romansidło - do oczu same łzy podchodzą. Godne polecenia dla osób, które nie lubią oklepanych wątków w takich gatunkach filmowych. 

Przejdźmy dalej. Obsada filmowa? Wydaje mi się, że trafna. Bardzo dobrze odegrane role, no i nie pomijajmy faktu, że główny bohater - Sam Claflin (Alex) jest mega przystojny! Więc jest na czym oko zawiesić :D

Ulubiony moment filmu? Tym razem wam go nie zdradzę, gdyż musiałabym zdradzić główny wątek filmu ;x

 

Czekam na wasze opinie co do filmu :)

Podsumowując film dostaje ode mnie 7.5/10 :)

 

 

 

Poniżej link do filmu online:

http://www.cda.pl/video/486759c2

 

Zapraszam do oglądania !

Edytowane przez Tymbarkowa x3
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja za bardzo nie kusi, mnie np odpycha xd

 

 

Jednak wkrótce Rosie dowiaduje się że jest w ciąży z Gregiem (chłopakiem, z którym była na balu). Nie chce aby Alex zaprzepaścił swoją przyszłość, przez jej wybryki więc postanawia mu nic nie mówić i namawia go do wyjazdu. Po jakimś czasie chłopak i tak się dowiaduje i przylatuje odwiedzić dziewczynę. Jak skończy się ta historia? Czy oboje przyjaciół ułoży sobie życie oddzielnie? Może sami zrozumieją, że są dla siebie stworzeni i nikt ich nie zastąpi? A może, któreś z nich poważnie zachoruje?

 

Szczegolnie ta czesc recki bardzo mi sie nie podoba, za duzo mowisz (tzn. moze i nie zdradzilas wszystkiego, ale tak czy siak sam wątek o ciąży powonien byc w recenzji zastąpiony czymś w stylu "Ross dowiaduje sie o czymś ważnym, ale nie chce mówić o swoim problemie Alexowi........."

 

Like sie należy i tak xD

Edytowane przez Marta <N3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście oglądałam ten film i mi się bardzo podobał. Główny motyw, że oni są w sobie zakochani i wgl od początku ( praktycznie) ,ale nie chcą się do tego przyznać, bo są przyjaciółmi... Płakałam pod koniec ( przyznaję ), bo w końcu się doczekałam ich "zjednoczenia" . Film powiem jest 8/10. Trochę czasem na siłę przeciągali te ich spotkania i wgl.

 

Recenzja mi się podoba. Masz plusika :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności