Jump to content

Tureckie F16 zestrzeliły rosyjski samolot wojskowy


SHOKE

Recommended Posts

Turcja tłumaczy, że zestrzelony rosyjski samolot naruszył turecką przestrzeń powietrzną.

 

Zgodnie z informacjami jakie przekazują Turcy, rosyjski Su-24 z załogą na pokładzie otrzymywał kilkukrotne, stosowne ostrzeżenia o naruszaniu obcej przestrzeni powietrznej. Turcy twierdzą, że w ciągu pięciu minut skierowali do załogi Su-24 dziesięć ostrzeżeń.

 

Tymczasem strona rosyjska potwierdza oczywiście zestrzelenie samolotu, ale zaprzecza jakoby maszyna znalazła się w tureckiej przestrzeni powietrznej. Zdaniem Rosjan Su-24 przez cały czas trwania operacji znajdował się nad syryjskim terytorium.

 

Zestrzelony samolot spadł po syryjskiej stronie granicy. Dwóch pilotów zdołało się katapultować, kolejny został najprawdopodobniej pojmany przez zamieszkujących ten teren Turkmenów. W chwili zestrzelenia samolot miał się znajdować na wysokości 6 tys. metrów        

 

/ a tak Creativ, zapomnialem o źródle :D

Źródło - Prostozmostu.net                         

Edited by -_-
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

No i dobrze. Rosja się za dużo bawi ;)

Myślą ze wszystko mogą a widać ze oni się na bawią ;)

Edited by Omєga *
Link to comment
Share on other sites

Co jak co ale jak nie Rosja to nikt. Nawet niech sie bawia ale kto moze powstrzymac terrorystow?

USA? To tak jakby Polska miala ich zatrzymac. Rosja od zawsze jest potega w tym wypadku jest tak samo.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To, że Turcja zestrzeliła Rosyjski samolot jest... Strzałem w kolano dla nich, cała Europa próbuje się "godzić" z Rosją, a takie incydenty tylko zaostrzają wszelakie konflikty, dla których później ONZ będzie miało jakieś "ale". Amerykańskie zdjęcia satelitarne i inne tam(nie znam się na tym zbytnio) jasno określiły, że samolot rosyjski był w przestrzeni powietrznej Turcji, był, ale niedługo. Już rosyjscy biznesmeni mają się wycofywać z terenów Turcji, co na pewno nie będzie dla nich korzystne. A znając Rosję, jako zawistny kraj, który dąży do swoich celów, to jest dopiero początek. 

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ee tam nic nie bedzie Rosja i tak juz mama zachwiana gospodarke jesli tknie Turcje to zdestabilizuje sie gospodarczo bo Turcja ciągnie najwiecej gazu i co Ruskie zrobia jak hajsu nie bedzie? A przypominam Turcja jest w NATO

Cytat z wikipedi:"Armia turecka jest szóstą największą armią świata i drugą co do wielkości w NATO (po armii USA). Liczy 823 tys. zawodowych żołnierzy."

Putin będzie musial sie zastanowić okazac slabosc i pokore przed przeciwnikiem czy rozpetac wojne nuklearna?

Edited by CREATIVE
Link to comment
Share on other sites

Ee tam nic nie bedzie Rosja i tak juz mama zachwiana gospodarke jesli tknie Turcje to zdestabilizuje sie gospodarczo bo Turcja ciągnie najwiecej gazu i co Ruskie zrobia jak hajsu nie bedzie? A przypominam Turcja jest w NATO

Unia Europejska ma znacznie większy potencjał niż Rosja. Ale co z tego wynika? Kompletnie nic, bo każdy kraj unijny z osobna, woli ubić z Rosją dobry interes niż upominać się o zamordowanych dziennikarzy czy ludobójstwo w Czeczenii. Tam już nawet nikt nie pyta, czy warto umierać za Gruzję czy Ukrainę. W Europie ważniejsze od przyszłości Kijowa czy Tbilisi jest to, czy jutro będzie można ugotować smaczny rosół na rosyjskim gazie. Trudno się zresztą takiemu rozumowaniu dziwić.
 
Europa nigdy nie będzie siłą, której potęga będzie mogła stanowić przeciwwagę dla Rosji. Nasz kontynent jest starszy niż się może wydawać. Co będzie oznaczać dla Rosji potężna Europa? Idealnego partnera dla biznesu. Na pewno nie zagrożenie dla interesów Kremla.
 
Geografia jest nieubłagana. Chcąc nie chcąc jesteśmy skazani na sąsiedztwo wielkiego niedźwiedzia. Ani na chwilę nie wolno nam zapomnieć, ze Rosja jest wielokrotnie silniejsza od Polski, i że tak będzie w dającej się przewidzieć przyszłości. Nie obwieszczajmy więc śmierci rosyjskiego imperium, bo chwila nieuwagi a znów znajdziemy się w zasięgu jego pazurów…
 
Rozmyślanie, czy Rosja jest „impierium”, czy już nie, jest, powtarzam, sporem czysto semantycznym. Co znaczy dla Rosjanina słowo Империя (imperija)? Pewnie kojarzy im się coś z amerykańskim imperializmem. Rosjanin nigdy nie nazwie Rosji imperium ani mocarstwem, dla Rosjanina, Rosja to po prostu Pоссия. Rosja jest potęgą z definicji, to arcyważna część rosyjskiej tożsamości.

BIBLIOGRAFIA Z KTÓREJ KORZYSTAŁEM: AUTOR

Bartosz Wasilewski
 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Czy ja cos wspomniałem o UE, czy o tym ze Polska jest wielka?? Polska ma 3 rzeczy dobre

 • Jednostki Specjalne
 • Mor*e
 • Wyszkolonych żołnierzy na emeryturce.

Co do tego czy UE będzie siła decyduje budowa gazociagu od ciapatych.wtedy Putin nie będzie miał nic do gadania.

Edited by CREATIVE
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tak sie tylko wydaje, ze ich gospodarka jest zachwiana. Nic tu nie jest robione na kocia lape. Wszystko jest doskonale zaplanowane a to co mowia nam w tv w gazetach itd to klamstwo. To co dzieje sie miedzy nimi nie dzieje sie miedzy nami a nimi. Ukryte jest naprawde duzo nam daja manipulacje zeby ludzie (tak jak my teraz) mogli sobie kwestionowac i ustalac co i jak i to co robimy po czesci jest zbedne. Wiele ukrywaja,prawda zapewne jest calkiem inna niz myslimy ale tego mozemy sie "czesciowo" dowiedziec za 40-60lat nic nie jest tak proste zeby zwykly czlowiek to rozumial.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy