Skocz do zawartości

Recenzja anime Black Bullet


Rias Gremory

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie jeszcze o takim skromnym animcu, który podbił świat? Jego tytuł brzmi "Shingeki no Kyojin". W dzisiejszej recenzji, przedstawię wam moim zdaniem pokrewne mu anime o jakże chwytliwym tytule "Black Bullet".


 


black_bullet-1610764.jpg


 


W niedalekiej przyszłości, ludzkość została zdziesiątkowana przez Gastreę, wirusa, który przemienia ludzi w potwory.  Tym, którym udało się przetrwać zostali zmuszeni do życia w obszarze otoczonym Monolitami, stworzonymi z jedynego metalu, który zabija Gastree oraz je odstrasza. Wirusem można się zarazić tylko poprzez płyny ustrojowe, jednak matki mogły przekazać zainfekowane geny swojemu dziecku. W ten sposób zrodziły się przeklęte dzieci. Wszystkie były dziewczynkami i posiadały niesamowite umiejętności, dzięki którym mogły zabijać potwory.


 


black-bullet-episode-02.jpg


 


Powstały również organizacje mające na celu obronę ocalałych. Członkowie pracowali w duetach: Inicjator, którym było przeklęte dziecko i Promotor, który miał na celu wyszkolić swojego Inicjatora. W takiej parze byli główni bohaterowie, Rentarou Satomi i jego Inicjator Enju Aihara. Razem musieli sprostać obowiązkom, które towarzyszyły organizacji oraz pokonywać Gastree.


 



 


Jak na początku wspomniałem, Black Bullet jest bardzo podobne do SNK pod względem fabuły, klimatu i openingowi (początek i koniec od razu mi o SNK przypomniał). BB ma piękną kreskę i animacje na wysokim poziomie, dzięki czemu przyjemnie się ogląda wszystkie walki i nie ma żadnych przycięć ruchów. Dużo się dzieje i dokładnie jak w przypadku SNK, normalni ludzie mogą się wzruszyć w niektórych momentach. Jakby tego było mało, to SNK i BB podobne są w jeszcze jednej kwestii, mianowicie i w jednym i w drugim przypadku nadal nie ma 2 sezonu. Nie pozostaje nic jak czekać z niecierpliwością na dalsze losy bohaterów!


 


black_bullet-1610764.jpg


 


Link do Shindena: Black Bullet


 


Pozdrawiam Marek "Rias"


Edytowane przez Rias
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No no, coś czuję, że to będzie kolejne anime, którego po obejrzeniu będzie mi bardzo brakować, zaraz po NGNL, Mirai Nikki, czy Death Note :D Anime SNK podobało mi się, jednak pomimo kilku podejść do mangi - nie dałem rady jej przeczytać, bowiem zawsze coś mnie od niej odrywało i wracałem po kilku... miesiącach ;)

Black Bullet wędruje na moją listę "ToWatch" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności