Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Everest"


Tymbarkowa :3

Rekomendowane odpowiedzi

GATUNEK: Przygodowy, Thriller

PRODUKCJA: Islandia, USA, Wielka Brytania

PREMIERA: 2015r

 

 

7703650.3.jpg

 

 

 

Film reżyserii Baltasara Kormákura, oparty na prawdziwych wydarzeniach. Mamy rok 1996. Rob Hall organizuje kolejną niebezpieczna wyprawę na szczyt najwyższej góry świata - Mount Everest. Zbiera grupkę, która składa się z 8 osób i tak ruszają w podróż, wiedząc że mogą z niej już nie wrócić. Na początku wszystko idzie po ich myśli - pogoda dopisuje, ekwipunek działa bez zarzutu, wszystko jest idealnie dopracowane. W końcu bohaterowie docierają do jednego z głównych obozów prowadzonych prze Helen, gdzie dowiadują się że prócz nich, szczyt próbuje podbić jeszcze 20 innych grup. Tutaj pojawiają się obawy o przejście w miejscach wąskich tj. Lodospad czy Uskok Hillary'ego, jednak grupa się nie zniechęca. Łączą swoje siły wraz z grupą Scotta Fischera i ruszają dalej. Czy wszyscy podbiją szczyt Everestu? Może ktoś zginie? A może jednak reżyser was zaszokuje czymś kontrowersyjnym? Tego dowiecie się oglądając.. :)

 

Parę słów ode mnie:

Na początek, tak wiem, że opis jest krótki jednak ciężko jest opisać bardziej ten film, żeby nie zdradzać większych szczegółów więc nie bijcie.. :D Przejdźmy do sedna.

Co do samego filmu jestem mega zaskoczona - oczywiście pozytywnie. Kiedy słyszałam o premierze filmu byłam wręcz pewna, ze będzie to kolejny film katastroficzny bez żadnego "WOW". Kiedy włączyli go u mnie w szkole na lekcji, podeszłam do niego z wielkim dystansem, jednak już po pierwszych minutach wciągnął mnie nieziemsko! Do tej pory zastanawiam się jak można tak genialnie zrobić tak ciężki film. Widać, ze wszystko było dopracowane co do cala. Bohaterowie również byli dla mnie wielkim zaskoczeniem, każdy dał z siebie 100%. Najlepszy moment filmu? Jak dla mnie była to cała wspinaczka. Może wydawać się to nic wielkiego, jednak patrząc z perspektywy, że ludzie co roku się tam wspinają jest to dla mnie coś nie do opisania. Już nie chodzi tu o sam wysiłek, który w to wkładają - kondycję można wyćwiczyć, tutaj chodzi o mentalność. Ilu z was podjęłoby się wyjścia na Everest? Wydaje mi się że mało kto poszedł by tam ze świadomością, że może nie wrócić. Jednak zdarzają się wyjątki ludzi, którzy pomimo wszystkiego podejmują się tego i właśnie dla nich jest poświęcony ten film. Nie pominę oczywiście faktu, że gdy oglądaliśmy go w 8 osób,w jednym momencie każda z nas się poryczała, więc dziewczyny przygotujcie chusteczki ;x

Podsumowując - film oceniam na 11/10 ! Jak dla mnie jest to najlepszy film 2015r!

 

 

Poniżej link do filmu online:

http://www.cda.pl/video/50857279

 

Niech was nie zniechęca brak lektora!

 

 

Miłego oglądania!

Edytowane przez Tymbarkowa x3
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film bardzo w porządku, bardzo mi się podobał. Jestem zadowolony, kto nie oglądał niech nadrobi!

 

Jednak z tym "NAJLEPSZYM" filmem to bym się trochę zastanowił. To zależy, co się komu podoba(wiadomo, każdy ma swój gust), a pamiętaj, że jeszcze 2015 się nie skończył.

 

Zostało jeszcze chociażby Star Wars czy Nienawistna ósemka (co prawda w Polsce wyjdzie w styczniu, ale data filmu jest liczona na 2015). Świetnym filmem był chociażby "Most Szpiegów"

 

Everest jest raczej, jednym z najlepszych filmów 2015 roku, ale nie najlepszym.

 

Szkoda, że nie podeszłaś do tego co napisałaś bardziej obiektywnie.

Opisałaś ten film, jakby to było arcydzieło. Same zalety, jednak

w rzeczywistości tak nie jest, wady występują również, jak chociażby

zbyt duża wielowątkowość.

 

Leci łapeczka :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co do filmu, warto obejrzeć jak najbardziej, ale nie podobało mi się to że był tak bardzo przewidywalny (nie bede tutaj spoilerował).
Jesli chodzi o najlepszy film to ten w mojej TOP5 prawdopodobnie nie znalazłby miejsca, każdy lubi co innego :).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności