Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Prison Break", Sezon 1 + 2


GryTrean

Rekomendowane odpowiedzi

Prison Break

prison-break_70140425.jpg

 

Tytuł filmu: Prison Break

Gatunek: Dramat, Kryminał

Produkcja: Paul Scheuring, Fox Broadcasting Company, USA

Ilość sezonów, odcinków: 4 sezony, 81 odcinków

 

Opis

Sezon 1

Sezon pierwszy rozgrywa się w Illinois, USA; częsciowo w Chicago a częsciowo w więzieniu Joliet Correctional Center który w filmie zwie się "Fox River". Cały film opowiada o dwóch braciach zwanych Michael Scofielf oraz Lincoln Burrows. Lincoln Burrows został oskarżony o morderstwo na prezydencie stanów zjednoczonych jednak twierdzi że jest niewinny. Jego brat, Michael Scofield, planuje ucieczke z Fox River, więzienia gdzie jego brat siedzi za kratami. Michael przemyślał ucieczke w wszystkich detalach, pomyślał o wszystkich możliwych scenariuszach a żeby wszystko poszło po jego myśli wytatuował plan więzienia na całym ciele. W odcinku pilotażowym widzimy Michaela Scofielda rabującego bank, oczywiście po to aby dostać się do więzienia w którym siedzi jego brat czyli "Fox River". W więzieniu poznaje on wiele innych osób którzy mu w jakiś sposób pomogą w ucieczce z więzienia a następnie "zniknięciu". Po wielu dniach przygotowań oraz wielu problemach uciekają.

 

Sezon 2

Sezon drugi rozgrywa się w Texasie, okolice Dallas.

W sezonie drugim śledzimy życie na ucieczce tzw. "Ósemki Fox River", czyli uciekinierów z Fox River których jak sama nazwa wzkazuje było 8. Sezon drugi zaczyna się na poszukiwaniu 5 milionów dolarów które schował jeden z uciekinierów. Nie uciekł on jednak z więzienia gdyż zmarł w trakcie uciekania. Michael wraz z Burrowsem próbują również oczyszczyć Burrowsa z zarzutów jako że były one fałszywe a dowody podstawione i zmanipulowane w ten sposób aby wyglądało to tak jakby był winny. Znajdują oni osoby które są za to odpowiedzialne i próbują oczyszczić siebie z zarzutów. W sezonie drugim śledzimy również życie reszty uciekinierów które jednak nie jest aż tak istotne.

 

Moja opinia

 Moja ocena: 9/10

Film, dokładniej seria bardzo mnie wciągneła. Struktura odcinków jest bardzo dobrze i mądrze zrobiona oraz przemyślana. Jest wystarczająco efektów ale nie jest ich za dużo a opowieść jest bardzo ciekawa. Ja osobiście polecam wam obejrzeć ten film(o ile istnieje jego wersja po polsku, ja oglądam z szwedzkimi napisami).

 

Pozdro, GryTrean

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Tymbarkowa x3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obejrzałem jako dzieciak w TV wszystko, jako większy dzieciak w 2015 ponownie :D

 

Dla mnie 10/10, świetny serial. Szczególnie zapamiętałem ostatnią scenę filmu, przy piosence Lay it down slow ciężko było się nie zasmucić, nawet na widok Generała Krantz'a czy Don'a Self'a, o Michael'u nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności