Skocz do zawartości

Papers, Please! [PC]


GryTrean

Rekomendowane odpowiedzi

Papers, Please!

2478680-box_pp.png

Papers, Please! to gra wydana w 2013 roku, stworzona przez Lucasa Pope'a, twórce gier indie takich jak właśnie Papers, Please! albo np. Unsolicited.

W grze wcielamy się w kontrolanta dokumentów na granicy Arstotzki. Musimy uważać na wszystkie błędy w dokumentach gdyż każdy błąd będzie nas kosztował "pieniądze", oczywiście wirtualne. Za te pieniądze musimy codziennie opłacać czynsz, ogrzewanie, jedzenie itp. Jeżeli jakiegoś dnia np. nie opłacimy ogrzewania to na następny dzień będziemy musieli kupić lekarstwo dla syna. Gra jednak nie jest taka nudna oraz prosta. W grze musimy dokonać wielu wyborów od których będzie zależało nasze zakończenie, jest ich ponad 20!

Głównym wyborem który musimy dokonać jest to czy chcemy/nie chcemy współpracować z Eziciem.

 

Ezik jest grupą która chce "rozwalić" Arstotzke.

Aby współpracować z Eziciem musimy wykonywać ich zachcianki, np. wpuszczać ich bez dokumentów, przekazywać paczki itp.

Wszystkie "zachcianki" Ezica znajdziecie w spoilerze:

Angielska wersja:

Allow Mikhail Saratov to enter on day 11.

Allow Stepheni Graire to enter on day 14.

Allow Marie Escalli to enter on day 17.

Poison Khaled Istom on day 20.

Confiscate Kordon Kallo's passport, let him in and give his passport to an EZIC agent on day 27.

 

Polska wersja*:

Przepuść "Mikhail Saratov" w dniu 11.

Przepuść "Stepheni Graire" w dniu 14.

Przepuść "Marie Escalli" w dni 17.

Otruj "Khaled Istom" w dniu 20.

Skonfiskuj paszport "Kordon'a Kallo'sa", przepuść go oraz daj jego paszport agentowi EZICa w dniu 27

 *Przepraszam za błędy, tłumaczone przeze mnie

 

Jeżeli współpracujemy z EZICiem dostajemy również w pewnym momencie sporą kwote pieniędzy które w moim przypadku zostały skonfiskowane jednak wydaje mi się że nie jest tak za każdym razem. 

Gra jest ciekawa jednak nie uzyskała zbyt dużej popularności na youtubie. Jednym z youtuberów którzy jednak ją nagrali jest Mandzio. Odniosła na jego kanale spory sukces oraz nie ukrywam że zachęciła mnie do zagrania. Jeśli chcecie zobaczyć gre to zapraszam własnie do niego.

 

Gra nie jest najlepsza w grafice gdyż jest to gra INDIE, proszę się nie zniechęcić przez grafike gdyż jest ona na prawde świetna oraz wciągająca, gorąco polecam. Sam przy niej spędziłem sporo miłych chwil.

 

Moja ocena: 7/10

Gra moim zdaniem jest świetna, jedynym minusem jest własnie grafika oraz w pewnych momentach słabe wykonanie jednak ogólnie jest "super" :D

 

Screenshoty z gry:

Shot11-Jorji.png

Papers_please_gender_discrepancy.jpg

papers-please-04-700x393.png

 

Pozdrawiam, GryTrean

Edytowane przez GryTrean
Dodałem screenshoty
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie dodałeś żadnych screenów.

Grałem już jakieś pół roku temu i co prawda tak mi się sprawy ułożyły, że nie skończyłem w końcu tej gry, ale chyba do niej wrócę. Polecam gorąco, wydaje się ona prosta, ale im dłużej się gra, tym jest trudniej, na więcej rzeczy trzeba zwracać uwagę ;) Wciąga! :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie dodałeś żadnych screenów.

Grałem już jakieś pół roku temu i co prawda tak mi się sprawy ułożyły, że nie skończyłem w końcu tej gry, ale chyba do niej wrócę. Polecam gorąco, wydaje się ona prosta, ale im dłużej się gra, tym jest trudniej, na więcej rzeczy trzeba zwracać uwagę ;) Wciąga! :D

Dodałem screenshoty :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności