Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Nostalgia anioła"


Tymbarkowa :3

Rekomendowane odpowiedzi

NOSTALGIA ANIOŁA

 

7307485.3.jpg

 

GATUNEK: Dramat, Fantasy

PREMIERA: 12 marca 2010 (Polska), 24 listopada 2009 (świat)

PRODUKCJA: Nowa Zelandia, USA, Wielka Brytania

REŻYSERIA: Peter Jackson

SCENARIUSZ: Fran Walsh, Peter Jackson, Philippa Boyens

 

 

GŁÓWNI BOHATEROWIE:

 

169638_2.0.jpg Susie Salmon (Saoirse Ronan)

169623_2.0.jpg Jack Salmon (Mark Wahlberg)

169634_1.0.jpg Abigail Salmon (Rachel Weisz)

169628_1.0.jpg George Harvey (Stanley Tucci)

169633_1.0.jpg Lindsey Salmon (Rose McIver)

 

 

OPIS FILMU:

Susie jest piękną 14-latką, która wiedzie spokojne oraz szczęśliwe życie. Jednak pewnego dnia, wpada w pułapkę jej sąsiada, który gwałci ją i zabija. To, co dzieję się wśród ich najbliższych, bohaterka obserwuje z nieba. Widzi jak jej zabójca zaciera ślady zbrodni, jak małżeństwo jej rodziców rozpada się, a jej młodsza siostra staje się zupełnie obcą osobą. Dziewczyna jednak za pomocą myśli (wszystko o czym pomyśli staje się) próbuje naprowadzić ojca na ślad zabójcy. Niestety, z biegiem czasu dziewczyna będzie musiała zadecydować czy bardziej pragnie zemsty na swoim zabójcy, czy może jednak bardziej liczy się dla niej szczęście rodziny..

 

MOJA OPINIA:

Jeśli chodzi o wątek filmu, jak dla mnie bardzo ciekawy, jednak reżyseria mogła by być sto razy lepsza. Jest wiele momentów niezrozumiałych oraz uważam, że powinien być chociaż trochę pokazany wątek zbrodni. Gra aktorska nie była jakaś powalająca, jednak nie była też słaba. Film jest dramatem, a jak dla mnie stanowczo za mało dramaturgi tam było. Moim skromnym zdaniem mieli możliwość lepiej stworzyć ten film. Tak samo, aktor grający gwałciciela - nie wyglądał jak typowy gwałciciel, widziała bym w tej roli kogoś innego. Ale są gusta i guściki ;] Najlepszy moment filmu - "wizyta" siostry Susie w domu Harveya. Niestety nic więcej wam nie zdradzę, żeby nie spoilerować za bardzo (ale osoby, które oglądały film, powinny wiedzieć o co chodzi).

Cały film ode mnie dostaje 4/10 pkt.

 

CIEKAWOSTKA:

Film powstał na podstawie książki  Alice Sebold "The Lovely Bones"

 

ZWIASTUN:

 

FILM ONLINE:

http://www.cda.pl/video/2248561d

 

 

Zapraszam do oglądania!

 

 

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Tymbarkowa potrafi mieć "typ faceta gwałciciela" :D

Fajnie, że napisałaś :D Ale twoja recenzja jest raczej na minus skoro 4/10, obejrzałabyś ponownie?

Edytowane przez CiapatyMurwa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałam aby zrecenzować ten film, ponieważ bardzo mnie poruszył i strasznie mi się spodobał.
Osobiście uważam, że Twoja ocena jest stanowczo za niska. Fakt, nie powinno się dyskutować o gustach. Wszystko zależy od tego co danej osobie się podoba.
Oglądając ten film wzruszyłam się i wzruszam nadal. Może to dlatego, że sentymentalnie kojarzy mi się z bliskimi dla mnie, młodymi osobami, które zmarły.
Jeżeli chodzi o grę aktorską głównej bohaterki nie mogę przyczepić się do niczego. Miała zagrać subtelną, delikatną i niewinną dziewczynkę, której śmierć poruszyłaby wszystkich i według mnie wyszło jej to fantastycznie. 

Podobnie jest z rolami drugoplanowymi jak np. pedofila, czy jej taty lub siostry, która wkradła się do domu mordercy w poszukiwaniu dowodów.
Odnośnie sceny z gwałtem, nie jestem do końca przekonana czy chciałabym to widzieć. Jednak zgodzę się z tym, że w tym filmie przydałby się chociaż mały zarys samej sytuacji kiedy dziewczynka jest mordowana. Mnie również pozostał mały niedosyt, jako iż często oglądam takie filmy i po prostu mi tego brakowało.
Ode mnie to tyle. Cieszę się, że poświęciłaś czas na obejrzenie i przedstawienie użytkownikom tego filmu.
Duży plusik! :)
 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności