Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ONA TO ON

 

7517639.3.jpg

 

GATUNEK: Komedia romantyczna, Dla młodzieży

PREMIERA: 9 czerwca 2006 (Polska), 17 marca 2006 (świat)

PRODUKCJA: Kanada, USA

REŻYSERIA: Andy Fickman

SCENARIUSZ: Jack Leslie, Victor Levin, Ewan Leslie, Karen McCullah Lutz, Kirsten Smith

 

 

GŁÓWNI BOHATEROWIE:

389774.2.jpg Viola (Amanda Bynes)

389754.2.jpg Duke (Channing Tatum)

390737.2.jpg Sebastian (James Kirk)

386261.2.jpg Monique (Alexandra Breckenridge)

 

 

OPIS FILMU:

Główna bohaterka - Viola, jest w żeńskiej drużynie piłkarskiej w swojej szkole. Kiedy dowiaduje się, że zostaje ona rozwiązana szuka innej możliwości na dalsze treningi. Na jej szczęści, jej brat bliźniak wyjeżdża na trasę koncertową, więc ta postanawia przebrać się za niego i udać do szkoły z internatem, do której Sebastian miał chodzić i tam zapisać się do męskiej drużyny. Na początku wszystko idzie po jej myśli, jednak po pewnym czasie wszystko komplikuje się przez uczucia. Sebastian (Viola) -> Duke -> Olivia -> Sebastian (Viola). Co z tego wszystkiego wyniknie?

 

MOJA OPINIA:

Film, oglądałam pierwszy raz w bardzo młodym wieku, nie długo po jego premierze. Do tej pory obejrzałam go jeszcze chyba ze sto razy więc śmiało mogę go zaliczyć do filmów, które nie znudzą się po pierwszym oglądnięciu. Bardzo zaintrygował mnie sam tytuł, a później cała tematyka. W niektórych momentach jest dość komiczna co tylko dodaje plusów owej produkcji. Warto też podkreślić, jest na czym zawiesić oko jeśli chodzi o bohaterów ;]. Viola - piękna subtelna kobieta (pomimo, że w filmie gra chłopczyce xD), Duke - przystojny, dobrze zbudowany mężczyzna. Nie wyobrażam sobie nikogo innego na ich miejsce.

Cały film oceniam na 9.5/10

 

CIEKAWOSTKI:

  1. Gdy zaczęto kręcić film Amanda Bynes nie umiała grać w ogóle w piłkę nożną.
  2. Błędy w filmie (UWAGA! TREŚĆ UKRYTA ZAWIERA SPOILERY FILMU!):

 

 

  • Podczas sceny na boisku, kiedy Viola ujawnia, że jest dziewczyną, jej baki zmieniają pozycję pomiędzy ujęciami.
     
  • Kiedy Viola ściąga perukę, przyznając się do tego, że jest dziewczyną, jej włosy zmieniają się między ujęciami z nierozczesanych na idealnie proste.
     
  • Podczas pierwszego meczu farba na twarzy Violi jest rozmazana w jednym ujęciu, a w następnym smugi już nie ma. 
     
  • Kiedy Sebastian zostawia wiadomość na poczcie głosowej Monique mówi: "Myślałem i naprawdę musimy porozmawiać". Później, gdy dziewczyna słucha nagrania, w wiadomości nie ma już „i". 
     
  • Gdy Viola udawała Sebastina musiała owijać się bandażem, by ukryć fakt, że ma piersi. Jednak kiedy ujawnia, iż jest dziewczyną podczas meczu Cornwall/Illyria, podnosi swoją koszulkę, lecz nie ma na sobie bandaża. 
     
  • Kiedy Viola mówi wszystkim, że nie jest swoim bratem, ściąga perukę i trzyma ją w ręce, gdy rozpuszcza włosy, lecz w następnej scenie peruki już nie ma. 
     
  • W scenie, gdy Sebastian po raz pierwszy opuszcza biuro dyrektora, zderza się z Olivią i jej rzeczy upadają na podłogę. Gdy je zbierają, czarny folder jest na górze, lecz gdy dyrektor wraca do swego biura, Sebastian ponownie podnosi czarny folder z podłogi. 
     
  • Kiedy mama Violi pokazuje jej sukienki na bal debiutantek, przynosi jej kilka różowych, mimo iż wie, że Viola musi założyć białą sukienkę.
     
  • W scenie, gdy Duke jest zły na Sebastiana za pocałowanie Olivii, chłopak rzuca pióro na biurko. Kilka sekund później, pióro z powrotem jest w jego ręce i widzimy, jak ponownie nim rzuca. 
     
  • Po tym, jak Olivia w siłowni umawia się z Dukem na randkę, Viola (Sebastian) podąża za nią na zewnątrz. Kiedy siadają na trybunach, by porozmawiać, cień za nimi zmienia się pomiędzy ujęciami. 
     
  • Gdy Viola podąża za różnymi mężczyznami, by naśladować ich sposób chodzenia, jest wyraźnie widoczny magazyn „Dose”. Jest to kanadyjska gazeta, która jest dostępna jedynie w Vancouver, Calgary, Edmonton, Ottawie, Toronto i Montrealu. 
     
  • Kiedy Viola gra w meczu Cornwall, tuż przed tym jak ujawnia, że jest dziewczyną, wyraźnie widać, iż nie ma doklejonych brwi. Jednak po tym, jak wyjawia prawdę, zdejmuje sztuczne brwi. 
     
  • Gdy przed meczem Cornwall/Illyria Justin i Duke stoją razem z sędziami, Justin nie ma rękawiczki na prawej dłoni. Jednak, gdy odwraca się i pyta Duke’a jak się ma jego szczęka, nagle rękawiczka jest na jego dłoni. 
     
  • W filmie jest pokazane, jak Viola dołącza do debiutantek dwa tygodnie przed balem. W rzeczywistości debiutantki są wybierane prawie osiem miesięcy wcześniej, w czasie których odbywają się lekcje etykiety i dobrych manier.  Nie ma możliwości, by ktoś dołączył do debiutantek tak późno i Viola nigdy nie miałaby możliwości się nią stać bez wcześniejszego sukcesywnego wypełniania obowiązków.
     
  • W scenie, gdy  Sebastian/Viola jest w gabinecie dyrektora, gdy dyrektor Gold pokazuje czerwono-czarne barwy szkolne, Sebastian/Viola zabiera rękę dwukrotnie. 
     
  • Długość włosów Duke’a zmienia się w trakcie całego filmu, nie pasując do chronologii wydarzeń. Błąd ten jest omawiany przez aktora w dodatkach do filmu.
     
  • W czasie lunchu, w jednej scenie Duke trzyma słomkę, jednak w następnej scenie słomka znika. Później znowu się pojawia. 
     
  • Kiedy Viola (Sebastian) i Duke są na siłowni, trener przychodzi, by dać Violi koszulkę na mecz Cornwall. W następnym ujęciu dziewczyna nie ma już tej koszulki.

 

ZWIASTUN:

 

FILM ONLINE:

http://www.cda.pl/video/9591780

 

 

 

Ciekawostki zostały skopiowane ze strony filmweb

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu na recenzję wchodzę jakiś nowy film może wyłapię, a tu proszę, nawet nie wiedziałem, a już go widziałem xD

 

Bardzo schludna recka, podoba mi się taka wizualizacja.

 

Sebastian (Viola) -> Duke -> Olivia -> Sebastian (Viola)
Dobre ;d.

 

Dobra robota Kinga ;]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności