Skocz do zawartości

Kongres FIFA: Nowy prezydent wybrany! Gianni Infantino rządzi futbolem


Omega*

Rekomendowane odpowiedzi

516e916abe72d1_91647000.jpg


 


 


Druga tura wyborów prezydenta FIFA przyniosła odpowiedź, kto będzie rządzić światowym futbolem. Niezbędną większość uzyskał Gianni Infantino.


 


Do zdobycia prezydentury FIFA w drugiej turze potrzebna była większość zwykła, czyli 104 głosy. Prawo oddania swojego miało 207 delegatów. Dwie federacje: Kuwejt i Indonezja są zawieszone i nie mogą wybierać. Niezbędną liczbę 115 głosów otrzymał Gianni Infantino.


 


- Jestem dumny z powierzonej mi misji. Chcę podziękować każdemu z delegatów. Chcę być prezydentem każdej z federacji i pracować z wami wspólnie. Otwórzmy nową erę dla FIFA i światowego futbolu - powiedział krótko po wyborze nowy prezydent FIFA.


 


 


Zastanawia mnie jedno. Czemu odrzucili wniosek o przeźroczystych urnach..?


 


Dzień przed głosowaniem FIFA odrzuciła wniosek, by głosować w przeźroczystych urnach. Miało to wyeliminować podejrzenia o przekupstwo. Jednym z celów na najbliższe lata jest właśnie poprawienie wizerunku organizacji, o której głośno robiło się przy okazji skandali korupcyjnych i gier interesów. Podobnego kryzysu zaufania nie miała od początku swojego istnienia.


 


 


Ciekawy jestem jak sobie poradzi.


 


 


 


~sportowefakty


Edytowane przez Omєga *
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności