Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Smakosz"


Tymbarkowa :3

Rekomendowane odpowiedzi

SMAKOSZ

7586796.3.jpg

 

GATUNEK: Horror

PREMIERA: 9 sierpnia 2002 (Polska) lipiec 2001 (świat)

PRODUKCJA: Niemcy, USA

REŻYSERIA: Victor Salva

SCENARIUSZ: Victor Salva

 

GŁÓWNI BOHATEROWIE:

339901.2.jpg Patricia ''Trish'' Jenner (Gina Philips)

379895.2.jpg Darry Jenner (Justin Long)

356599.2.jpg Potwór (Creeper) / Łysy policjant (Jonathan Breck)

 

 

OPIS FILMU:

Patricia i Darry są rodzeństwem. Oboje wracają właśnie razem do domu na święta. Nagle na drodze ich oczom ukazuje się dziwny pojazd. Jest to bardzo stary samochód, którego kierowcą jest tajemniczy, zamaskowany mężczyzna. Jadąc dalej drogą bohaterowie zauważają ową osobę przy starej kaplicy, kiedy ten wrzuca coś do dużej rury. W momencie kiedy mężczyzna ich zauważa rusza za nimi w pościg. Rodzeństwu udaje się jednak uciec, a Darry próbuje namówić siostrę, żeby wrócili do tajemniczego miejsca...

 

MOJA OPINIA:

Przed obejrzeniem filmu słyszałam bardzo dużo opinii - "Genialny film", "jeden z lepszych horrorów", "warto obejrzeć" itp. W końcu zabrałam się za oglądnięcie go i szczerze? Nie jestem jakoś szczególnie zadowolona. Nie chce wam dużo spoilerować, ale tytuł filmu zdradza już dużo. Tematyka jest fajna, ale nie robi jakiegoś wielkiego wow. Nie wiem czy nawet nazwałabym ten film horrorem. Wiadomo, jak w filmach tego gatunku oczekujemy czegoś strasznego - tutaj tego nie było. Aktorzy jak dla mnie również nie wyróżnili się niczym szczególnym, ale trzeba powiedzieć pasują do swoich ról.

Podsumowując cały film dostaje ode mnie 4/10.

 

CIEKAWOSTKI:

  • W finałowej scenie rola monstrum (zazwyczaj grana przez Jonathana Brecka) została zagrana przez Justina Longa (w filmie wcielił się w rolę Darry'ego). Zagrał go również w alternatywnym zakończeniu, które zostało umieszczone na płycie DVD.
  • Victor Salva początkowo przeznaczył rolę potwora dla Lance'a Henriksena. 
  • Film był kręcony w miastach: Bushnell, Dunnellon, Ocala i Wildwood (Floryda, USA). 
  • Na czas przed rozpoczęciem zdjęć do filmu, głównym aktorom - Ginie Philips (Patricia "Trish" Jenner) i Justinowi Longowi (Darry Jenner) - zabroniono poznać się i widywać z aktorem grającym monstrum. Po raz pierwszy zobaczyli go dopiero w pełnym makijażu i kostiumie, a wszystko po to, by uzyskać wiarygodną reakcję. Aktorzy nie widzieli też upiornej ciężarówki, co spotęgowało ich napięcie w początkowej scenie filmu. 
  • W scenie rozgrywającej się w pokoju Jezell, można spostrzec zdjęcie Victor Salva w wieku licealnym na okładce płyty "Jeepers Creepers" z 1930 roku.
  • Zdjęcia kręcono od 26 lipca do 21 września 2000 roku. 
  • Błędy w filmie:
  1.  W kilku scenach filmu wrony kraczą bez otwierania dziobów.
  2. Kiedy Creeper pożera więznia, strażnik świeci latarką na jego plecy, można wtedy zobaczyć suwak od kostiumu potwora.

 

ZWIASTUN:

http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-11956

 

FILM ONLINE:

http://www.cda.pl/video/1043024c

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Rodzeństwu udaje się jednak uciec, a Darry próbuje namówić siostrę, żeby wrócili do tajemniczego miejsca...

 

 

No halo. Logika w horrorach XD. Zawsze wracają, a potem tego żałują...

Recenzja jak zawsze świetnie napisana. Leci plusik :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To film z dzieciństwa, pierwszy "horror" jaki obejrzałam i sie przeraziłam!!! od tamtego czasu nie oglądam xD + good job xd

Edytowane przez natalja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności