Skocz do zawartości

Recenzja książki: Pretty Little Liars: Kłamczuchy


neska.

Rekomendowane odpowiedzi

RECENZJA KSIĄŻKI PRETTY LITTLE LIARS: KŁAMCZUCHY


 


pretty-little-liars-tom-1-b-iext4035429.


 


 


Cykl: Pretty Little Liars (tom 1)


Autor: Sara Shepard


Data wydania: 24 sierpnia 2011


Kategoria: Literatura młodzieżowa


 


Sara Shepard - co o niej wiemy?


683092.gif


 


Sara Shepard jest jedną z najbardziej poczytnych powieściopisarek amerykańskich, która zajmuje się literaturą obyczajową.


Znana jest z serii pod tytułami "Pretty Little Liars" oraz "The Lying Game", które doczekały się swoich adaptacji filmowych. Shepard urodziła się w 1977 roku. Lekkie pióro i swoboda w kreowaniu interesującej fabuły spowodowały, że rynek szybko zapełnił się jej nowymi książkami, a sama autorka zyskała sporą popularność.


(źródło http://www.empik.com/klamczuchy-pretty-little-liars-1-shepard-sara,p1044516920,ksiazka-p)


 


Opis:


 


Alison, szkolna gwiazda, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Rok później jej przyjaciółki: Emily, Aria, Spencer i Hanna, zaczynają otrzymywać niepokojące SMS-y. Ktoś zna sekrety, które chciały pogrzebać wraz z pamięcią o Ali. Jak wiele dziewczyny są w stanie poświęcić, by prawda nie wyszła na jaw?


(źródło http://www.empik.com/klamczuchy-pretty-little-liars-1-shepard-sara,p1044516920,ksiazka-p)


 


Coś ode mnie:


 


Po opisie oraz okładce, mogłoby się zdawać, że książka jest przeznaczona raczej dla dziewczyn.


Na przygody Alison oraz jej przyjaciółek trafiłam dwa lata temu, całkiem przypadkiem, szukając jakiejś luźniej książki na nudne wieczory. Jako, że opis mi się spodobał, ponieważ jest to zdecydowanie tematyka, którą uwielbiam, nie musiałam czekać długo, by skończyć nie jedną, ale wszystkie wydane części. Mogę śmiało stwierdzić, że jest to seria dla każdego. Nie należy zrażać się po okładce, jak to mówią "nie oceniaj książki po okładce". Jest w niej dużo akcji, która naprawdę może wciągnąć tak bardzo, że nie przestaniecie jej czytać. Po powyższym przedstawieniu książki, możecie pomyśleć, że jest to bardzo oklepany temat, nie ma w niej nic ciekawego. Jednak ja Was bardzo zachęcam do sprawdzenia tej serii. Szczerze mówiąc, nie spodziewam się dużego zainteresowania z Waszej strony, ale wiele osób naprawdę ją poleca i spotykam się z pozytywnymi opiniami na jej temat. Nie sama akcja trzyma w napięciu, ale również wątki romantyczne, które myślę, że zaskoczyły nie tylko mnie. Mimo wszystko, myślę, że spotkacie się z recenzją nie tylko tej części, ale także którejś z pozostałych, gdyż seria składa się z aż 16 tomów!


 


Czytanie to nie Twoja bajka? Może to Cię zaciekawi!


tumblr_nl2etpWKxU1u6lxmqo1_500.gif


 


Seria Pretty Little Liars doczekała się ekranizacji. Aktualnie dostępne jest 6 sezonów, a 7 został już potwierdzony!

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności