Skocz do zawartości

Uwaga, policja blokuje twój komputer! Ransomware powrócił.


Marina.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak widzicie w tytule Ransomware powrócił. Nigdzie tego nie wyczytacie, lecz ja dzisiaj sama była ofiarą tego komunikatu.

 

Przeglądając sobie forum (otwarte były 3 karty- Facebook, forum i Youtube) wyskoczył mi komunikat:

 

 

pre_1463228508__ransom1_l.jpg

 

 

Nie powiem, że nie ale się wystraszyłam, nigdy nie miałam do czynienia z takim czymś.

Automatycznie zaczęły pobierać mi się jakieś pliki a tego komunikatu nie dało się wyłączyć. Szybko zakończyłam te pobierania, wyłączyłam jakimś cudem przeglądarkę i uruchomiłam antywirusa. Okazało się, że w ciągu ostatnich 10 minut "nagle" pojawiły się 3 trojany. Wyszukiwałam w google co to za komunikat i znalazłam artykuł sprzed 3 lat.

 

 

 

 

Niby artykuł sprzed 3 lat, ale miałam ten sam komunikat. Co najbardziej mnie zdziwiło? 

 

W wiadomości czytamy, że za pomocą naszego komputera dokonano w internecie przestępstwa (związanego na przykład ze ściąganiem nielegalnych plików lub pedofilią), a jedynym sposobem na odzyskanie dostępu do komputera jest wysłanie odpowiedniej opłaty na wskazane konto bankowe.

 

No ale chwila, tylko ja korzystam z tego komputera no i pedofilką nie jestem, ani nie ściągam żadnych nielegalnych plików. Napisałam do kolegi informatyka i spytałam o co chodzi i co mam robić, no to powiedział, że mam przeskanować calutki komputer i wytłumaczył mi na czym to polega. Myślałam, że coś się stało bo również odpalonego miałam ts3 i napisałam do Omegi i miał kiedyś to samo :o

 

Także, jeśli podczas przeglądania jakiejkolwiek strony pokaże wam się takie coś automatycznie wyłączcie pobieranie i niezwłocznie przeskanujcie komputer. 

 

WINCZESTER XDDDDD

Edytowane przez Marina.
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fb jest mini luka w kodzie i praktycznie każdy wirus można złapać a nawet wykorzystać ją aby sobie backdoora podpiąć.
Jak już skanujecie kompa to nie skanujcie gównianym avastem.. AVAST sobie nie radzi z malware zbytnio i przepuszcza 90% takiego syfu. (eset/gdata i po kłopocie)
Te gówna przez zwykłe użytkowania można złapać nawet lub jak ktoś wchodzi tam gdzie nie ma :P

Edytowane przez Destroyer
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde!

Leci dla ciebie wielki plusik za to ;)

Wyskoczyło mi to kiedyś i wyłączyłem przeglądarkę oraz właśnie wyłączyłem pobieranie plików, ale nie przeskanowałem PC. Niezwłocznie to zrobię :) dziękuje.

 

PS. To nie jest od "policji" nagłówek mówi, że to jest od "Polizji" :)

Edytowane przez janusky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności