Skocz do zawartości

Rezencja filmu "Niepowstrzymany"


RomantykNLO

Rekomendowane odpowiedzi

NIEPOWSTRZYMANY

7338761.3.jpg

GATUNEK: Akcja

PREMIERA: 11 listopada 2010 w Polsce


PRODUKCJA: USA


REZYSERIA: Tony Scott


SCENARIUSZ: Mark Bomback,



GLOWNI BOHATEROWIE:
-Denzel Washington jako Frank Barens
-Chris Pine jako Will Colson

OPIS FILMU: Kolejny dzień w Pensylwani. Frank, do "dyspozycji" dostaje nowego partnera, Willa Colsona. Frank to weteran kolei, a Will jest dopiero początkującym "kolejarzem". Partnerzy dostają polecenie, by przekierować pociąg na inny tor. W tym czasie inny kolejarz, ma za zadanie dojechać pociągiem do wybranego celu. Dostaje komunikat, że zwrotnica nie jest zmieniona i pociąg zjechałby na inny tor. Kolejarz od razu, wysiada z pociągu by zmienić zwrotnicę i zaciąga hamulec dynamiczny. Gdy zbliża się już do zwrotnicy, pociąg zaczyna jechać. Przestraszony, zmienił zwrotnicę i próbował dogonić pociąg, niestety nie udało mu się. Pociąg 777 z toksycznymi ładunkami odjechał. Dowiedzieli się o tym Frank i Will, gdy zrobili co mieli zrobić, próbowali dogonić pędzącego 777 swoją powolną lokomotywą. Ścigany pociąg wjechał na tor, na którym jechał pociąg z wycieczką szkolną. Gdy oba pociągi zbliżają się do siebie, pociąg z wycieczką zjeżdża na boczny tor i minimalnie unika katastrofy. Media piszczą o "Pociągu widmo". Władze kolejowe próbowały już wszystkiego, wyłączenia zbiornika paliwa poprzez strzały w guzik zasilający właśnie te paliwo. Władze dochodzą do wniosku, że pociąg trzeba wykoleić, ewakuują miasto i przygotowują urządzenie to wykolejenia. Pociąg przejeżdża bez problemu przez urządzenie i jedzie dalej. (Muszę wyjaśnić, pociąg nie może dojechać do takiego łuku w Pensylwani, ponieważ jest tam za duży kąt czy coś tam, a pociąg jedzie za szybko, a za łukiem są zbiorniki paliwa) Załoga Franka zbliża się do pociągu widmo i próbuje zmniejszyć jego prędkość poprzez podczepienie się do pociągu. Zbliża się łuk. Pociąg wjeżdża na łuk wraz z pociągiem Franka i minimalnie poprzez hamowanie podczepionego pociągu, wyrabia się na zakręcie, jedzie dalej. Nagle podjeżdża pewien koleś(zapomniałem o nim wcześniej wspomnieć) i bierze Willa na pake(bagażnik). Will musi skoczyć na pociąg, a dokładnie na jego przód, żeby wejść do kabiny i zahamować pociąg. Udało mu się doskoczył i wyłączył pociąg! Pózniej jest jeszcze kilka rzeczy, ale to już mniej ważne.

MOJA OPINIA: Film moim zdaniem bardzo dobry, jest w nim dobra akcja i w ogóle xD Film oceniam na 10/10

CIEKAWOSTKI:
-historia te wydarzyła się naprawdę
-ten kolejarz co wcześniej prowadził 777 stracił pracę, a potem został kucharzem(Ogólnie, w filmie można zobaczyć, że był gruby xD)
-Frank przeszedł na emeryturę, a Will dostał awans
ZWIASTUN:http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1+%28polski%29-23382

FILM ONLINE:http://www.cda.pl/video/1145656e



W opisie, zapomniałem wspomnieć o Koni która pomagała załodze, oraz o tym, że Will brał rozwód z żoną, ale na końcu się zeszli.

Wiem, że za bardzo opisałem film, no ale to był mój pierwszy raz.

Edytowane przez RomantykNLO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności