Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

LAS SAMOBÓJCÓW

7716966.3.jpg

 

GATUNEK: Horror

PREMIERA: 8 stycznia 2016 (Polska) 6 stycznia 2016 (świat)

PRODUKCJA: USA

REŻYSERIAJason Zada

SCENARIUSZ: Nick Antosca, Sarah Cornwell, Ben Ketai

 

GŁÓWNI BOHATEROWIE:

381274.2.jpg Sara / Jess Price - Natalie Dormer

390835.2.jpg Aiden  - Taylor Kinney

405251.2.jpg Michi - Yukiyoshi Ozawa

385624.2.jpg Rob - Eoin Macken

399893.2.jpg Hoshiko - Rina Takasaki

 

OPIS FILMU:

Sara po dostaniu informacji o zaginięciu jej siostry, postanawia pojechać do Japonii w celu odnalezienia jej. Jak się okazuje, zaginiona kobieta zeszła ze szlaku podczas wycieczki szkolnej i weszła do lasu Aokigahara zwanego lasem samobójców. Kobieta pomimo odradzania przez tamtejszą ludność chce wybrać się do owego miejsca. Spotyka Aidena - tamtejszego dziennikarza, który oferuje jej pomoc w zamian za możliwość napisania o tym artykułu. Sara zgadza się i wraz z mężczyzną oraz przewodnikiem Michi'm wchodzą do lasu...

 

MOJA OPINIA:

Kiedy usłyszałam o premierze filmu od razu chciałam go zobaczyć. Teraz po obejrzeniu go pojawia się w mojej głowie jedno pytanie, czy to aby na pewno jest horror? Pozwolę sobie przytoczyć fragment definicji horroru z Wikipedii - "Celem filmowego horroru jest wywołanie u widza klimatu grozy, niepokoju lub obrzydzenia i szoku" - a tutaj? Obrzydliwych scen nie było, szoku również nie, a co do klimatu grozy i niepokoju cóż.. Wszystkie "straszne" momenty były do przewidzenia.. Nie jestem usatysfakcjonowana tym filmem. Jedyne co mi się w nim podobało to gra aktorska, oraz postać Sary. Film ma podłoże psychologiczne i zakończenie może być trochę niezrozumiałe, jednak po dłuższym namyśle da się je "ogarnąć".

Cały film oceniam 4/10.

 

CIEKAWOSTKI:

  • Film był kręcony w Tara National Forest, Belgradzie (Serbia), Tokio, Naricie (Japonia) i Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
  • Las Aokigahara istnieje na prawdę - "Las owiany jest złą sławą ze względu na wyjątkową popularność wśród samobójców. Nie istnieją statystyki zbierające sumaryczne dane na temat samobójstw popełnianych na terenie lasu, jednak regularnie pojawiają się informacje na temat liczby ciał znalezionych w danym roku." <- fragment z Wikipedii.

 clipboard01.jpg 

 


 aokigahara%2B%25281%2529.png 

 


 788cdf93f4006422d18a.jpg 

 


 

ZWIASTUN:


 

FILM ONLINE:


  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności