Skocz do zawartości

Recenzja filmu "World War Z" (2013)


Shanell

Rekomendowane odpowiedzi

cRDqz4s.png

 

World_War_Z_poster.jpg

 

NiGcyno.png

 

Sci-Fi - horror - akcja

lTnyWZu.png

5 lipca 2013 w Polsce

2 czerwca 2013 na świecie

wXAm8t7.png

Stany Zjednoczone

Malta

otOqnwi.png

Marc Forster

XoLSN1a.png

 

Matthew Michael Carnahan 

 

72eSdHY.png

352641.2.jpg Brad Pitt jako Gerry Lane

275579.2.jpg Mireille Enos jako Karin Lane (żona)

331569.2.jpg Daniella Kertesz jako Segen

317823.2.jpg James Dale jako Kapitan Speke

 

ZEFIHVJ.png

Były śledczy Gerry Lane ściga się z czasem by uratować swoją rodzinę i cały świat przed szerzącą się w strasznym tempie pandemię zombie, która obala rządy i zagraża istnieniu całego rodzaju ludzkiego.

 

a7y1pJr.png

Ludzie wręcz kochają oglądać konflikty, które mają sens z zombie, a nawet zombieland'em. Jestem jedną z takich osób, którym śmiało mogę polecić ten film. Jest bardzo dobrze rozegrana fabuła, wszystkie wątki są dopracowane. Początkowo wszystko rozgrywa się spokojnie, dosyć przeciętnie bym powiedziała. Te pierwsze sceny są bardzo normalne, dopóki wszystko się zaczyna psuć, mieszać - wtedy rozpętuje się piekło. 

 

423302.2.jpg

 

Opowieść niesie w sobie również akcję w której nie mogło zabraknąć sił zbrojnych, które mają również tutaj swoje miejsce. Horroru tutaj nie widzę, choć nie ukrywam może raz skoczycie w fotelu lub kanapie, ale nic po za tym. Jest tutaj kilka trafnych pomysłów takich wizualno-inscenizacyjnych. Cała historia opiera się na celu, którym jest zdobycie źródła epidemii. Uznaje ten film dla jednych z najważniejszych dla mnie, ponieważ bardzo często do niego wracam, by go obejrzeć ponownie.

 

Oceniam go na 9/10. Uwielbiam podnosić wysoko poprzeczkę.

 

cv6SeEe.png

 

  • Film został kręcony w Europie, sam koniec został dokończony w USA.
  • W czasie transportu rekwizytów władze węgierskie skonfiskowało 85 sztuk broni palnej. 
  • W rzeczywistości amerykańska marynarka wojenna nie używa samolotów Antonov An-12, jako zostało to tutaj pokazane.
 

lGq12Y5.png

 


 

HhMpsuq.png

 


 

 

Dziękuję za opinię - Shanell

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobał mi się ten film na początku miał być to projekt na trylogię, ale niestety zostało wszystko umieszczone w jednym filmie no cóż.

 

Co Antonova An-12 no to nie używają bo to samolot rosyjski ^^

 

 

+ Nie powinnaś podawać linków do filmów online, a zwłaszcza do CDA bo jest to źródło nielegalne mam nadzieje, że wiesz i jest to rozpowszechnianie nielegalnych źródeł, które kradną filmy.

 

Dlaczego jest to niby podstawowa informacja? Nigdzie w normalnych recenzjach nie podaje się takich źródeł, ba w ogóle się bardzo często nie podaje linku do filmu, tylko zainteresowany sam niech sobie radzi.

Możesz podać sklep w którym może kupić sobie legalną kopię filmu, a nie promować piractwo.

Edytowane przez SzeregowiecPL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja filmu, bardzo estetycznie to zamieściłaś. :D Osobiście film polecam, bardzo mi się podobał, ale również zachęcam do przeczytania książki. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobał mi się ten film na początku miał być to projekt na trylogię, ale niestety zostało wszystko umieszczone w jednym filmie no cóż.

 

Co Antonova An-12 no to nie używają bo to samolot rosyjski ^^

 

 

+ Nie powinnaś podawać linków do filmów online, a zwłaszcza do CDA bo jest to źródło nielegalne mam nadzieje, że wiesz i jest to rozpowszechnianie nielegalnych źródeł, które kradną filmy.

 

Co do samolotu to wiem, ale nie będę "promować" czyj to jest :D

Co do filmów online jest to podstawowa informacja, którą muszę zamieścić w recenzji. Internet jest źródłem kradzieży tak naprawdę więc nie tylko cda jest tutaj tylko stroną, która rozpowszechnia nielegalne źródła. Także musisz to przełknąć, że zamieszczam linki z filmami online. ;)

 

Świetna recenzja filmu, bardzo estetycznie to zamieściłaś. :D Osobiście film polecam, bardzo mi się podobał, ale również zachęcam do przeczytania książki. :)

 

Dziękuję za opinię, staram się aby wszystko było estetycznie i na swoim miejscu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie przedstawiona recenzja filmu przez piękną kobietę. :D Poproszę o więcej filmów z zombie w roli głównej. Polecam film "Wiecznie żywy". Troszkę komedii romantycznej przeplatanej z horrorem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności