Skocz do zawartości

Świat oszalał na punkcie Pokemon GO...


Shanell

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dobrze wiemy Pokemon Go jest grą komórkową, która została wydana przez The Pokemon Company.


Została wydana na początku lipca 2016, a swoje początki z Polsce są ustalone na datę 14 lipca 2016.


Gra pozwala graczom na przechwytywanie, walkę oraz trenowanie wirtualnych stworzeń, które pojawiają się na ekranach komórkowych, podobnie jak w świecie rzeczywistym. Sprawia to wszystko się za pomocą systemu GPS oraz aparatu. 


Aplikacja przyciąga według lekarzy lepszą poprawę zdrowia i stanu psychicznego, jak i fizycznego.


 


pokemon-go-zbiera-smiertelne-zniwo_26101


 


Również posiada ona swoje wady, w tym kontrowersyjne opinie ze względu na stan wypadków oraz uciążliwość w niektórych miejscach publicznych. 


 


W Polsce został wysłana prośba przez kierownika lotniska Chopina w Warszawie, oto aby osoby, które grają, nie wchodziły w miejsca gdzie dostęp jest zakazany, ponieważ "grozi to konsekwencjami". Jeżeli chodzi o lotnisko to uważam, że powinno się zachować szczególną ostrożność. :)


 


Według stacji NBC, dwóch mężczyzn w wieku ok. 25 lat przeszło przez ogrodzenie, nielegalnie tylko po to aby złapać rzadkiego pokemona. Nie wiedzieli jednak, że znaleźli się nad klifem, który był już w stanie dosyć niebezpiecznym. Razem zapadli się, później zostali przetransportowani do szpitala, na ich szczęście - przeżyli. 


 


Niektóre komendy Policji, w tym polskie odnotowały wypadki samochodowe spowodowane przez grę. Dla przykładu:


  • Jeden mężczyzna kierując był podekscytowany złapaniem stworka, że wjechał na przeciwległy pas i zderzył się z samochodem nadjeżdżającym z naprzeciwka. 
  • W Pensylwanii 15-latka przechodząc przez ruchliwą ulicę została potrącona przez samochód

KRADZIEŻE


 


  • W stanie Missouri uzbrojeni przestępcy zwabili potencjalnych graczy, tylko po to aby ich okraść. Jest to możliwe, ponieważ gracze mogą zbierać się w określonym miejscu w celu prowadzenia wspólnych poszukiwań. Okazało się, że napad zaplanowała czwórka nastolatków w wieku od 16 do 18 lat. Złapano ich po tym, jak dokonali 11 kradzieży powiązanych z Pokemon GO.
  • Z kolei w San Francisco dwóch graczy zgłosiło kradzież smartfonów.

WYKROCZENIA


 


  • W Pensylwanii wytrwali użytkownicy aplikacji zostali zamknięci na cmentarzu. Znane są również przypadki, kiedy ludzie zaabsorbowani grą spadali z drzew.
  • Z kolei trzech nastolatków, zostało zatrzymanych na terenie elektrowni nuklearnej w stanie Ohio w pogoni za pokemonowymi postaciami. 

OFIARY ŚMIERTELNE


 


Według stacji amerykańskich w Stanach Zjednoczonych mężczyzna skoczył z mostu, tylko po to aby złapać rzadkiego pokemona, niestety nie przeżył.


Ofiar śmiertelnych jest dużo więcej. 


 


22211_xqzy.png


 


Źródło: twitter, super express


 


 


 


  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie co do aplikacji: świetna i zdecydowanie polecam.

 

Co do wypadków i reszty poruszanej w tym artykule akcji: za głupotę trzeba płacić, no cóż. Słyszałem jeszcze o przypadkach, że gość przypadkowo, szukając pokemona, wszedł w uliczkę w LA, w której właśnie jakieś gangi wyrównywały rachunki. Jak możemy się domyśleć - nie przeżył.

 

A, i to ja zostanę mistrzem pokemon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że ta gra to nie to samo co te pokemony które ja pamiętam za swoich młodych lat. No ale cóż lepiej, że takie dzieciaki 10-12 letnie wychodzą na dwór i łapią pokemony, niż siedzą po 10 godzin przed komputerem i biją level'e albo nabijają fragi w csie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Według stacji NBC, dwóch mężczyzn w wieku ok. 25 lat przeszło przez ogrodzenie, nielegalnie tylko po to aby złapać rzadkiego pokemona. Nie wiedzieli jednak, że znaleźli się nad klifem, który był już w stanie dosyć niebezpiecznym. Razem zapadli się, później zostali przetransportowani do szpitala, na ich szczęście - przeżyli. 

 

Ale rzadkie pokemony mają tak czy nie ja się pytam? :D  :devilred:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podchodziłam to tej gry z rezerwą, mówiąc szczerze, wkurzało mnie to całe gadanie o tej grze gdyż nawet na JB kiedy inne osoby prowadziły ktoś potrafił przez mikrofon krzyczeć "Pokemony działają!!!!!" 

Jako, że nie wiedziałam co w tym takiego pobrałam sama i ku mojego zdziwieniu wciągnęłam się, gram w tą grę od wczoraj i nawet o 22:30 widziałam młodych którzy wraz ze mną byli w parku w poszukiwaniu pokemonów. :giggle: Oczywiście najwięcej osób było przy punkcie gdzie ktoś wykupił lure module. (Przy farciło się restauracji bo dosłownie obok nich ten pokestop się znalazł i ludzie tam też siedzieli lub na ławkach) 

W późniejszym czasie zobaczyłam, że ktoś odpalił to również w tym samym parku, jednak trochę dalej, przechodziłam tamtędy wcześniej i tamta część parku była praktycznie ciemna gdyż lampy tam nie działały, trochę się obawiałam bo jak wiadomo w ten sposób zwabiają i obrabiają ~ dlatego postanowiłam tego punktu nie odwiedzać tylko wracać już.

Szczerze, śmieszy mnie widok osób latający z telefonami (w pozytywnym sensie) bo to jakaś motywacja aby wyjść, a nie tylko siedzieć, ledwo dziś wróciłam do domu, a gdy zobaczyłam pokemona w pobliżu od razu pomyślałam, kurcze chciałabym go i wyszłam sobie na godzinkę i szłam jak debil z telefonem, niestety niedługo po tym jak wyszłam ulotnił się  [*]. :giggle: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że wszyscy tą gre hejtują, a nawet nie spróbowali w nią zagrać. Faktycznie jest wciągająca, nie ukrywam ;) ale mnie jeszcze nie wciągnęła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że wszyscy tą gre hejtują, a nawet nie spróbowali w nią zagrać. Faktycznie jest wciągająca, nie ukrywam ;) ale mnie jeszcze nie wciągnęła

 

Tutaj nie chodzi o sam hejt w grę, aplikację czy też inne gówno, prawda jest taka, że w całkiem nieodległym czasie nie potrzeba było pokemonów, czy innych badziewi żeby wyjść z domu i się dobrze bawić, a widok latających 12 latków, czy nawet 20 latków z telefonem szukającym pokemonów jest dość mocno groteskowy, także nie ma co się dziwić, że ktoś z tego bekę ciśnie. Osobiście do gry nic nie mam, ale wkurza mnie ten cały zasrany hype na to :v, rozumiem, że coś może się podobać, ale ludzie, ile można o tym gadać, pisać etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o sam hejt w grę, aplikację czy też inne gówno, prawda jest taka, że w całkiem nieodległym czasie nie potrzeba było pokemonów, czy innych badziewi żeby wyjść z domu i się dobrze bawić, a widok latających 12 latków, czy nawet 20 latków z telefonem szukającym pokemonów jest dość mocno groteskowy, także nie ma co się dziwić, że ktoś z tego bekę ciśnie. Osobiście do gry nic nie mam, ale wkurza mnie ten cały zasrany hype na to :v, rozumiem, że coś może się podobać, ale ludzie, ile można o tym gadać, pisać etc. 

 

Akurat tu Ci zaprzeczę bo w czasach czasach 90 nie było internetu, więc ludzie nie mieli co robić to wychodzili na dwór. Dużo ludzi ciśnie bekę, to fakt, ale dlatego, że sami nie spróbowali zagrać - gadają, że gra jest do kitu itp.,itd., a się okazuje zupełnie coś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio miałem beke jak ktos w moim miescie użył Lure Module to od razu 20 typa sie zebralo, ludzie samochodami podjezdzali :D. Nawet faceci po 30. Gra jest naprawde wciagajaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności