Skocz do zawartości

WYNIKI KONKURSU!


Marina.

Rekomendowane odpowiedzi

WYNIKI KONKURSU!
 
Poniżej widnieją wyniki konkursu, link do recenzji oraz uwagi od jurorów.
 
Łączna suma punktów: 29/40
Uwagi od jurorów:

- Masz bardzo charakterystyczny sposób pisania recenzji.
Używasz słownictwa, którego duża część społeczności nie ogarnia xD
Mega podoba mi się to, że porównujesz opisany film do innych, przez to my - osoby czytające mamy w lepszy sposób przedstawione to czego możemy się spodziewać. Szkoda, że nie dodałeś, żadnych zdjęć z filmu, pewnie jeszcze bardziej by one to urozmaiciły :) Ogólnie jedna z lepszych recenzji, jednak brakuje mi tam czegoś.

-Recenzja napisana bardzo ogólnie i krótko, może nawet troszkę zbyt krótko. Gdybyś dodał 2-3 zdania odrobine dłuższe i szczegółowe na prawdę była by jedna z najlepszych recenzji. Mógłbyś dodać jeszcze kilka zdjęć/ujęć z filmu, również by to zachęciło czytelników do obejrzenia filmu :)

@SzeregowiecPL - Obniżyłem punkt ze względu na estetykę, głównie za widoczność tekstu.
Zapomniałeś o tym, że dalej aktywne są 2 style. Ja używam ciągle białego i praca nie była znormalizowana do potrzeb tego stylu.
Dość słabo widoczny tekst tak na prawdę od razu mnie odrzucił od czytania, ponieważ no przyjemnie się takiego koloru tekstu na białym tle nie czyta. Kolejną wadą jest również bardzo słabo zarysowana fabuła.
No napisałeś, że mamy '45 rok, Hitler rozpoczyna wojnę totalną itd. Przedstawiłeś nam bohaterów, ale najważniejsze nie jest tutaj podane. Dlaczego dołączyli takiego "chłystka" do tak doświadczonych żołnierzy?
No i bardzo ważna sprawa co ten film nam przedstawi? Kolejną zwykłą bitwę czołgową czy coś innego?
Tego właśnie mi brakuje. Bo dowiadujemy się jedynie z twojej recenzji tego, że trwa wojna i bohaterami będą tylko czołgiści pewnego czołgu no i, że "wojna wygląda jak wojna".  
Mógłbyś  napisać więcej co zachęci bardziej czytelnika do obejrzenia.

 
Łączna suma punktów: 27/40

Nie jestem specjalistką, jeśli chodzi o recenzję gier. Rzuciło mi się w oczy parę rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę. Po pierwsze nie powiększaj tekstu, sama kiedyś to robiłam i teraz jak na to patrze to mi głupio xD Nie fajnie to wygląda po prostu ;c Druga sprawa, wyśrodkowanie. Kurcze, no ciężko trochę, bo jeśli wyśrodkowujesz tekst, to nie oddzielaj każdego zdania enterem, będzie lepiej wyglądać ;3
Fajnie, że są screeny z gry (mam nadzieję, że zrobione przez Ciebie ;>), wizualnie mega one pomagają :)
PS
Nie potrzebnie dodałeś pod recenzją jakiś dopisek o tym, że miałeś odejść z forum. Ludzi czytających tak naprawdę interesuje recenzja gry a nie kto ją napisał, jaką ma przeszłość itp.

 

Mi twoja recenzja się bardzo podobała. Screeny z gry, informacje o grze oraz wytłumaczyłeś na czym ta gra polega.
Jednak, Kinga ma racje. Nie potrzebnie ta informacja o odejściu z forum.

@SzeregowiecPL Użyta dobra czcionka, która jest widoczna na białym stylu. 
Zarysowałeś o co chodzi w tej grze, podałeś ciekawostkę o speedrunie, napisałeś kto ją wydał. Prawie nic nie napisałeś o tym jak gra się tobie podobała, nie wymieniłeś jej zalet, minusów.
Zamieściłeś kilka screenów, jednak nie napisałeś czy mechanika w tej grze jest dość przystępna np dla gracza i gracz casualowy widząc takie screeny pewnie od razu przerazi się, że mechanika tej gry jest okropnie trudna i nawet nie będzie próbował przekonać się o tym na własnej skórze, ale generalnie nieźle

 
Łączna suma punktów: 12/40

Szczerze, jest to pierwsza recenzja anime, jaką kiedykolwiek przeczytałam (wybaczcie, po prostu nie interesują mnie one ;c) i tak na prawdę nie zachęciłeś mnie do obejrzenia tego. Nie wysiliłeś się ani trochę, a recenzja jest słaba. Nie dowiadujemy się z niej nic konkretnego xD Postaraj się, rozbudowywać bardziej zdania, bo takie krótkie źle się czyta. Zacytuje jeszcze, to co napisała Marina w poście z konkursem
"W PRZYPADKU ANIME:
✰ Tytuł - NIE MA
✰ Opis  JAKIŚ TAM JEST
✰ Wasza opinia - NIBY TEŻ JEST, ALE NIE ZA DUŻO
✰ Kilka zdjęć/gifów - TYLKO JEDNO ZDJĘCIE

@SzeregowiecPL Bardzo słaba napisana recenzja. Cała praca jest bardzo krótka i mało wnosząca.
W ogóle nie zachęciła mnie do chociażby sprawdzenia czegoś więcej o przedstawionym Anime. 
1 punkt za to, że tylko napisałeś jako ciekawostkę to, że stworzono do tego 2 sequele.
Za resztę nie dam Ci punktów, ponieważ nie dość, że praca jest nie estetyczna to również nawet twoje zdanie jest bardzo marnie napisane jak na recenzję.

 
Łączna suma punktów: 26/40

 Z tego co mi wiadomo, nie musiałeś się podpinać do aktualnie obowiązującego wzoru. Twoja recenzja owszem wygląda estetycznie, jednak mimo to bardzo mało się rozpisałeś. Nie mówię, opis filmu ma zdradzać jak najmniej, jednak własna opinia powinna być mega rozbudowana, a Ty zrobiłeś ją w jednym zdaniu za co ode mnie minus. Więcej nie mam co tutaj powiedzieć, na następny raz pamiętaj, żeby nie bać się więcej pisać ;3

@SzeregowiecPL Wszystko fajnie przedstawione. Podstawowe informacje o filmie, obsada. Zamieściłeś link do zwiastuna, ciekawostki. Trochę mało się rozpisałeś jeżeli chodzi o to co ty uważasz na temat tego filmu. W miarę w porządku opis. Zainwestowałeś w grafiki do recenzji, nie zapomniałeś o autorze grafik. Minusem jest jedynie kolor jednej czcionki, która jest słabo widoczna na białym stylu no i ta troszkę krótka "twoja opinia" na temat tego filmu animowanego.

Jednak zabieram Ci aż 5 punktów za podanie linku do filmu. CDA jest nielegalnym źródłem i nigdy nie powinieneś podawać linku gdzie można nielegalnie obejrzeć film. Jak chciałeś przekierować zainteresowaną osobę gdzie można obejrzeć ten film to było podać legalne źródło. Przykro mi, bo recenzja dobra itd, jednak nielegalnym źródłem dla mnie zaprzepaściłeś szansę na dobrą ocenę.

 

 

 
 
A więc...
 
 
Miejsce 1 z sumą punktów 29 zajmuje ! Gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagrody!
 
Miejsce 2 z sumą punktów 27 zajmuje @GryTrean! Gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagrody!
 
Miejsce 3 z sumą punktów 26 zajmuje @S3ReK! Gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagrody!
 
 
Odnosząc się do jednej z prac, nie interesuje mnie czemu praca była edytowana
nie może być edytowana i tyle.
Edytowane przez Marina
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności