Skocz do zawartości

Kasia!

Rekomendowane odpowiedzi

pre_1478118182__focus.png
 
pre_1478020273__509x755_nh166m.jpg
 
 
GATUNEK: Komedia kryminalna
PREMIERA: 6 marca 2015 (Polska), 11 lutego 2015 (świat)
PRODUKCJA: USA
REZYSERIA:  Glenn Ficarra, John Requa
SCENARIUSZ: Glenn Ficarra, John Requa
 
GŁOWNI BOHATEROWIE: 
334314.2.jpg Will Smith jako Nicky
371691.2.jpgMargot Robbie jako Jess
281117_1.2.jpgAdrian Martinez jako Fahrad
397037.2.jpg Gerald McRaney jako Owens
393919.2.jpgRodrigo Santorno jako Garriga
 
OPIS FILMU:
Will Smith wciela się w postać Nicky'ego, doświadczonego mistrza podstępu, który wdaje się w romans z początkującą oszustką o imieniu Jess (Margot Robbie). Nicky przekazuje podopiecznej tajniki swojego fachu, ale gdy ta zbliża się do niego za bardzo, nagle postanawia zerwać znajomość. Trzy lata później, już jako zawodowa femme fatale, Jess pojawia się w Buenos Aires na wyścigach samochodowych, podczas których gra toczy się o wysoką stawkę.Właśnie tam Nicky stara się wykonać swój najnowszy i bardzo niebezpieczny numer, ale ona zupełnie zbija go z pantałyku i na drodze wytrawnego oszusta zaczynają pojawiać się problemy.
 
MOJA OPINIA: 
 
Film bardzo mnie zaskoczył, szukając czegoś typowo śmiesznego, trafiłam na świetnie zrównoważoną komedię z nutką 
kryminału, wiele sytuacji które zaskakoczyły, po przedziwne zwroty akcji, aż po romans głównych bohaterów. Jak już to kryminał, przewija się tu wątek szajki złodziei, będący nie tylko drobnymi złodziejami, ale wielką zorganizowaną grupą w której własnie główny bohater -Nicky- "szefuje". Już pierwsza scena w hotelu obrazuje jak bardzo potrafią być przewrotne ich kolejne "akcje" już razem. Przez cały film przetacza się wątek miłosny głównych bohaterów (ciągle drażniło mnie, że podczas "uniosłych" chwil, nigdy nie zamykali drzwi xD). Akcje nieprzewidywalne, co można było zobaczyć w przedostatniej scenie "porwania" Nickiego, w której, niczego nie domyślająca się Jess, poznaje cały skrupulatnie przygotowywany przez kilka lat plan, wielkiego oszustwa. Co się później okazuje, już sami zobaczcie. 
Film oceniam na mocne 8/10.
 
CIEKAWOSTKI:
 
- Początkowo gwiazdami filmu mieli być Ryan Gosling i Emma Stone, ale obydwoje odrzucili propozycje zagrania w filmie. 
 
- Po tym jak Ryan Gosling zrezygnował z roli, zaproponowano ją Bradowi Pittowi i Benowi Affleckowi, lecz obaj odrzucili ofertę. 
 
- Kiedy Kristen Stewart dowiedziała się, że główną rolę męską ma zagrać Will Smith, zrezygnowała z projektu, argumentując swoją decyzję zbyt dużą różnicą wieku między nią a aktorem (21 lat).
 
- Michelle Williams, Jessica Biel, Rose Byrne i Olivia Munn były kandydatkami do zastąpienia Kristen Stewart, zanim rolę powierzono Margot Robbie.
 
ZWIASTUN:

 

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Film bardzo mnie zaskoczył, szukając czegoś typowo śmiesznego, trafiłam na świetnie zrównoważoną komedię z nutką kryminału, wiele sytuacji które zaskakoczyły, po przedziwne zwroty akcji, aż po romans głównych bohaterów.

Widzę tu błąd, który sam robię - za długie zdanie. Sam tak mam i przez to często się błędy robi. "po przedziwne zwroty akcji, aż po romans" To po zwroty akcji czy romans? Szyk ogólnie jest dziwny

 

 

 

Jak już to kryminał, przewija się tu wątek szajki złodziei, będący nie tylko drobnymi złodziejami,

Tego zdania nie kumam ani trochę xD

 

 

Poza tym nie ma źle, bogate słownictwo i nie widzę tego co zwykle (film to, a w filmie to, a film to tamto, oceniam film). Dobra robota Kasiu!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności