Skocz do zawartości

Przepis na Pierogi Ruskie


s t a r g i r l

Rekomendowane odpowiedzi

Czas gotowania : 15  minut

 

Składniki 

 

Farsz :

- ziemniaków (ugotowane, wystudzone(1kg)

- białego sera(650g)

- cebule (drobno pokrojone)(3)

- pieprz, sól

- olej do smażenia cebuli

 

 

Składniki

 

Ciasto : 

- mąka pszenna(600g)

- szklanka ciepłej wody(250ml)

- jajko(1)

- łyżki oleju(3-4)

- szczypta soli(2-3 duże)

 

Sposób Przygotowania 

 

 

Krok 1
Cebulę delikatnie smażymy na oleju.
 
Krok 2
Mielimy ziemniaki i ser za pomocą maszynki do mięsa, dodając w trakcie mielenia 3 duże łyżki przesmażonej cebuli (razem z olejem; pozostałą cebulę zostawiamy do dekoracji ugotowanych pierogów). 
 
Krok 3
Gdy mamy już zmielone wszystkie składniki, doprawiamy całość pieprzem i solą i ugniatamy farsz.
 
 
Krok 4
W misce wyrabiamy ciasto z mąki, ciepłej wody, soli i jajka, w trakcie wyrabiania dodając stopniowo olej. Ciasto powinno być miękkie i elastyczne, odrywać się od ręki, a konsystencję możemy regulować, dodając więcej mąki lub wody.
 
Krok 5
Odpowiednie wałkowanie to duża część sukcesu. Podczas wałkowania stolnicę i wierzch ciasta należy podsypywać mąką. Wałkujemy na grubość ok. 1-2 mm i zaczynamy, za pomocą szklanki, wycinać kółka w cieście.
 
Krok 6
Każdy pierożek po sklejeniu układamy na suchej ściereczce  (z wierzchu można przykryć pierogi ściereczką, jeśli lepimy i gotujemy większe partie i nie chcemy, żeby obeschły), a w międzyczasie zagotowujemy w dużym garnku posoloną wodę (1 łyżeczka soli na 1 litr wody).
 
Krok 7
Pierogi wrzucamy ostrożnie (albo każdy po kolei, albo za pomocą durszlaka) do wrzącej wody, delikatnie mieszamy, żeby nie przykleiły się do dna i zagotowujemy przez chwilę, aż wypłyną na powierzchnię.
 
Krok 8
Wyjmujemy przy pomocy durszlaka, jednocześnie odcedzając z wody, kładziemy na talerz i delikatnie polewamy olejem z przesmażoną cebulką. Możemy też dodać np. skwarki 

 

Powodzenia i Smacznego :D  :banan:

Specjalnie dla @Sasquatch  :daje_kwiatka_na:

Edytowane przez Wercia.
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaaaaaa :D Dziękuję ! 

 @Wercia. 

Jak ja jadę do Ciebie na pierogi  :wub:  

Chyba że każesz mi samemu je zrobić ... : /

Edytowane przez Sasquatch
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie moja mama robiąc wczoraj pierogi dziwiła się, że np ja do ciasta dodaję olej. Teraz jej pokażę ten przepis i kurde niech patrzy :D

 

Pierogi zawsze love :wub:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie moja mama robiąc wczoraj pierogi dziwiła się, że np ja do ciasta dodaję olej. Teraz jej pokażę ten przepis i kurde niech patrzy :D

 

Pierogi zawsze love :wub:

Czemu nie mówisz że pierogi były. Twoja mama raczej powinna się dziwić dlaczego mnie nie było na pierogach a nie dlaczego olej dodajesz ; D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności