Skocz do zawartości

Wywiad z GryTrean'em - młodym ciałem lecz dorosłym duchem


Miechu

Rekomendowane odpowiedzi

pre_1480961348__wywiadzgrytreanem.png

 

 

 

redaktor.png

photo-21487.jpg?_r=1477061170

@Miechu

 

 

 

uzytkownik.png

photo-18358.png?_r=1470607037

@GryTrean

 

Witam, dzisiaj przeprowadzę wywiad z GryTrean'em. Przedstaw się oraz powiedz, ile minęło od twojego poprzedniego wywiadu?

Ja również wszystkich witam. Jak już zapewne wiecie, nazywam się Krystian, mam 15 lat oraz mieszkam w Szwecji. Od mojego ostatniego wywiadu minęło już aż 10 miesięcy!

Przez taki kawał czasu zapewne dużo się w twoim życiu pozmieniało, czy są tam jakieś ważniejsze zmiany, dotyczące zarówno sieci jak i twojego życia o których chciałbyś nam opowiedzieć?

Na pewno jedną z większych zmian związanych zarówno ze mną i siecią to moje rezygnacje z JB CS:GO. W pierwszej straciłem admina bo próbowałem założyć własną sieć, która może i nawet na początku w miarę wypaliła, jednak później upadła. Później, w sumie dość niedawno, zrezygnowałem admina przez brak czasu i chęci. JailBreak już się mi chyba wypalił. Przez ostatnie kilka lat tak w niego "maniaczyłem", że po prostu mi się znudził. Teraz staram się osiągnąć większy sukces na youtubi'e, jak to wyjdzie? zobaczymy Co do innych zmian to również przyznanie się co do kłamstwa o wieku. Jak większość wie, mówiłem przez prawie cały rok, że mam 16 lat, mając tak na prawdę 14 i 15. Ogólnie u mnie w życiu chyba dużo się nie zmieniło. Za pół roku idę do technikum, więc sporo roboty w szkole by dostać się do w miarę dobrego, jednak raczej wszystko jest tak jak było

W tej odpowiedzi poruszyłeś kilka wątków które chciałbym pociągnąć, lecz pozwól że rozbije je abyśmy skupili się na nich pojedynczo. Na początku chciałbym Cię zapytać o twoją sieć. Skąd pomysł na założenie tak owej?

Od zawsze chciałem założyć coś własnego. Zawsze ciągnęło mnie do odrzucania/przyjmowania podań, dawania warnów itd, dlatego właśnie na wielu sieciach miałem moderatora forum. Chciałem spróbować, spróbowałem, i na pewno spróbuję jeszcze kilka razy w przyszłości

Jak wiemy, jesteś jeszcze młodym użytkownikiem w sensie wieku, a mówisz ze miałeś już moderatora na kilku sieciach. Trafiałeś na sieci na których ludzie byli wyrozumiali i nie patrzyli na wiek czy też w grę wchodziło tam małe kłamstewko?

Prawdę mówiąc, cs-classic to pierwsza sieć, gdzie głos i wiek nie ma większego znaczenia. Tutaj patrzy się bardziej na ogarnięcie. Szczerze, z tych moderatorów wliczę tylko jednego, bo reszta była na stosunkowo małych sieciach. Było tam może z 4-5 serwerów CS:GO. Po ROKU męczenia, udało mi się zdobyć moderatora. I tam szczerze mówiąc skłamałem, bo pisałem, że miałem 15 lat, mając 14. Tam była taka "niepisana zasada" - Nie masz mutacji = Masz maksymalnie 12 lat

Jak widać, dyskryminacja wieku z którą spotykałeś na wcześniejszych sieciach wywarła na Tobie taki nacisk że u nas również postanowiłaś dodać sobie trochę lat. Kiedy postanowiłeś przyznać się do tego że zawyżyłeś swój wiek oraz czy bałeś się tego?

Tak jak pisałem w moim pożegnaniu, od 1 dnia planowałem przyznać się do kłamstwa po roku na sieci, niestety, a może stety, stało się to chwilę wcześniej. Czy się bałem? Na początku tak, jak najbardziej. Byłem tak przyzwyczajony do słownictwa "Dzieci głosu nie mają", że bardzo się obawiałem, że nie zostanę wyśmiany za kłamstwo, a za to, że tak na prawdę mam te 2 lata mniej.

Pisząc podanie na Admina JB wpisałeś swój wiek jako 16 oraz że przeszedłeś mutację, lecz nikt się nie domyślił tego. Wnioskując, będąc na serwerze nie używałeś czatu głosowego?

 

Używałem, i to bardzo często, nie przypominam sobie, bym pisał, że przeszedłem mutację. Co do wieku to prawda, pisałem, że mam 16 lat oraz nikt nie domyślił się, że było inaczej

Czyli jak widać 16-latek bez mutacji nie zdziwił graczy oraz nie wywołał podejrzeń zarówno u pozostałych adminów jak i opiekunie serwera. Kończąc na chwile ten temat a wracając do tematu twojej sieci, co twoim zdaniem spowodowało że sieć nie utrzymała się?

W dzisiejszych czasach ciężko rozreklamować coś nowego. czy to jakiś produkt, nowa sieć, nawet kanał na youtub'ie, we wszystkim ciężko się wybić. Sieć miała swoich gracze, jednak Ci zauważając, że są inne sieci z większą ilością graczy oraz możliwe, że z lepszymi pluginami, się tam przerzucili. Mógłbym to próbować dłużej ciągnąć, lecz stwierdziłem, że nie ma sensu wywalać kasy na coś, co i tak zapewne w przyszłości upadnie

Swoją pierwszą próbę masz już za sobą a jak napisałeś wcześniej, masz zamiar próbować dalej i nie poprzestawać na tej jednej. A więc masz jakiś plan na następną sieć? Oraz czy poprzednia sieć pokazała Ci co zrobić inaczej i na co zwrócić uwagę tworząc ją?

Na pewno wiem jedno - Trzeba mieć znajomości. Jeśli masz znajomości z jakimś większym youtuberem to możliwe, że zdobędziesz graczy poprzez właśnie jego. Postaram się upewnić, że jest jak najmniej bugów. Przy starcie mojego serwera tych bugów kilka było co zniechęciło kilku graczy.

Ile czasu zajęło Ci przygotowanie sieci aby była on gotowa na przyjęcie graczy?

Baaardzo długo, pisałem autorskie pluginy do cs'a co zajęło najwięcej czasu. Forum itd również nie było proste do zrobienia, gdyż pisałem tam dużo autorskiego kodu w html, którego wcześniej w ogóle się nie uczyłem, aczkolwiek było to mniej czasochłonne od pisania pluginów do cs'a.

Ja życzę Ci powodzenia w twoich następnych projektach, a teraz mi powiedź, na serwerach JB się "wypaliłeś" a wiec teraz planujesz ogólny odpoczynek od CS Go czy może zmiana moda na COD lub DR? A może zmiana z CS GO na 1.6?

Na 1.6 raczej nie wrócę, tak na prawdę nigdy mnie nie ciągnęło do tej gry. Co do CS:GO, zamierzam znowu zacząć gracz match makingi. Grając na JB nie grałem ich w ogóle, a grając ostatnio z kolegami zauważyłem, że wcale nie jest to nudne

Jaką masz aktualnie rangę?

Aktualnie prawilne złoto 1, długo nie grałem, więc skill jeszcze do pod szlifowania ale wydaję mi się, że najgorzej nie jest

Jako ze na serwerach JB nie ma za dużo strzelania to nie jest Ci dziwnie nagle przestawić się na MM'y? W końcu tutaj trzeba kupować broń, wykonywać cele itp

Trochę dziwnie może i jest ale grałem od czasu do czasu mmy więc większych problemów z przestawieniem nie mam, choć czasem zdarzy się jakiś "głupi błąd"

Jak długo grasz na JB i jakie wnioski wysnuwasz odnośnie tego moda?

Na JB gram od około 2 lat. Na 1.6 mnie do tego trybu nie ciągnęło, jednak na CS:GO od razu mi się spodobało. Mod jest bardzo fajny, jednak tak jak pisałem wcześniej, po prostu mi się znudził. Pewnie kiedyś wrócę do tego trybu, jednak na tą chwilę odstawiam go na bok

A wracając jeszcze do swojej pierwszej wypowiedzi, wspomniałeś o tym ze starasz się rozwinąć swój kanał w serwisie YouTube. Co do tej pory tam osiągnąłeś oraz jakie typy filmów nagrywasz?

Aktualnie mam jedynie 109 subskrypcji jednak podczas ostatniego miesiąca doszło mi ich około 80, więc wynik jest dla mnie zadowalający, zwłaszcza patrząc na łapki oraz wyświetlenia pod filmami. Aktualnie nagrywam gry, jednak od kilku dni zastanawiam się czy aby nie zacząć nagrywać również vlogów.

Jakie gry możemy znaleźć na twoim kanale oraz jakie masz w planach nagrać?

Aktualnie znajdują się tam gry takie jak Thief, CS:GO oraz monochroma jednak planuję ciągnąć serie takie jak chromagun, blockhood, cs:go, league of legends oraz rocket league

Jako tak młoda osoba masz duże ambicje oraz masz na swoim koncie dużo pomniejszych sukcesów. Jak uważasz, jak będzie wyglądać twoja sytuacja za powiedźmy 3-4 lata?

W ciągu nadchodzących lat chciałbym otworzyć własną działalność "zawapps.com". Byłaby to działalność pomagająca głównie z programowaniem, jednak również z innymi "sprawami informatycznymi". Dodatkowo, myślę, że będę jeszcze bardziej zapchany niż teraz. Chcę iść do bardzo dobrego technikum, gdzie zapewne będę miał masę lekcji oraz prac domowych. Nie obawiam się ich jednak, gdyż wiem, że będę robił coś, co mnie interesuje.
Jak widać, celuję wysoko, jednak liczę na to, ze mi się to w przyszłości zwróci

Wnioskuję że dalszy kierunek twojej nauki to informatyka?

Tak, dokładnie

Jak już wspomniałeś mieszkasz w Szwecji, mógłbyś tak pokrótce opisać jak tam wygląda system edukacji oraz porównać go do panującego w Polsce? O ile oczywiście wiesz jak to w Polsce wygląda.

Z tego co wiem, różnią się one dość sporo. System oceniania w Szwecji jest beznadziejny, jednak nie będę się tu o tym rozpisywał bo nie ma to sensu, z tego co kojarzę wspomniałem o tym w pierwszym wywiadzie. Na pewno jest tutaj o wiele prościej w niektórych przedmiotach, np. w matematyce. Jesteśmy trochę "zacofani", gdyż niektóre rzeczy, które ja robię teraz, w 3 gimnazjum (bądź tutejszej 9 klasie podstawowej), polscy uczniowie robili rok wcześniej. Są jednak też przedmioty które są tutaj na wyższym poziomie, np. angielski. Prawie każdy szwed rozmawia płynnie oraz bardzo dobrze po Angielsku, a słuchając owy język u niektórych polaków stwierdzam, że jest to dość spora różnica.

Który system edukacji jest dla Ciebie lepszy oraz co byś zmienił w tych systemach?

Szczerze, nie wiem jak odpowiedzieć na to pytanie, bo nie uczyłem się nigdy w Polsce. W Szwecji nie podoba mi się system oceniania, bo już kilka razy zniżyłem przez to ocenę

Mówiłeś że sporo pracy przez Tobą aby dostać się do technikum. Jak wygląda tam rekrutacja do takiej szkoły?

 

Tutaj, za każdą ocenę w szkole podstawowej dostajesz x ilość punktów. Za 6, czyli tutaj "A", dostajesz punktów 20, a za 2, czyli tutaj "E", dostajesz punktów 10. Potem jest jeszcze D C B, gdzie są warte 12,5, 15 oraz 17,5pkt. Szkoły ustalają ilość uczniów których chcą przyjąć, po czym biorą tą ilość uczniów z największą ilością punktów. Brzmi zaawansowanie ale wcale takie nie jest

Czy na zakończenie szkoły u was jest jakiś egzamin tak jak u nas test szóstoklasisty oraz egzamin gimnazjalny?

Nie, zamiast tego u nas mamy "Nationella Proven", czyli testy, które każdy uczeń robi w tym samym czasie w całym kraju. Testy te są robione w 3, 6 oraz 9 klasie oraz co rok w technikum. Nie są one aż takie ważne, lecz istnieją i nieźle podnoszą poziom stresu

Czy jest u was coś w rodzaju naszej polskiej matury?

Z tego co kojarzę, nie, aczkolwiek jest to możliwe, że się mylę

A co byś chciał robić po skończeniu technikum?

Chcę iść do szkoły wyższej. W Szwecji znajduje się jedna z lepszych szkół, KTH, tam właśnie chciałbym iść

A jakieś plany zawodowe posiadasz?

Tak jak pisałem wcześniej, chciałbym otworzyć coś własnego. Aktualnie wymyśliłem właśnie "zawapps.com", gdzie chciałbym tworzyć różne programy oraz gry licząc na to, że któraś z nich się wysoko wybije

Ja bardzo Ci dziękuję za ten wywiad. Moim ostatnim pytaniem jest, czy chcesz kogoś pozdrowić?

Oczywiście, pozdrawiam wszystkich czytających ten temat. Nie będę nikogo wymieniał, bo zawsze jak to robię to o kimś zapominam. Ja również tobie bardzo dziękuję!



 

Edytowane przez Miechu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności