Skocz do zawartości

Jeanette vi Rey

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie mówiąc byłam w zawodówce ponad 2 lata, i tą szkołę polecam osobą które tylko patrzą na zawód a nie na dalsze kształcenie się, po tej szkole od razu mamy zawód lecz możemy iść się dalej dokształcać np, Technikum dla dorosłych itp.

Teraz osobiście jestem w Technikum, no i tutaj już jest lekko pod górkę, no bo trzeba połączyć naukę i zawód, niby ma się tą maturę, ale dla mnie osobiście nic po niej nie ma, tak samo jak po Liceum, no bo co, skończysz 3-letnie liceum i innego wyjścia nie ma niż pójść na studia..

Także osobiście wolę Zawodówkę/Technikum, nie potrafię jednej wybrać, bo w obu szkołach jest dobry poziom :) *moje zdanie, bez spin 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nigdy nie chciałam iść do zawodówki. W sensie okej jest zawód jest doświadczenie jako takie, ale nigdy nie chciałam zostawić swojej edukacji tylko na średnim. Nawet nie wiem jakie jest określenie fachowe tego. Nie mówię też, że osoby po zawodówce nie mają ambicji czy przyszłości. Dużo osób nawet po zawodówce zakłada firmy itp, ma pomysł na siebie, a niektórzy siedzą w pracy i odliczają od pierwszego do pierwszego. Ja sobie takiego czegoś nie wyobrażam, bo niestety, ale nie mam głowy do założenia firmy, a takie wykształcenie mnie nie satysfakcjonuje.

Technikum/liceum. Po technikum masz doświadczenie, pojęcie praktyczne o tym co robisz, maturę. Wiadomo, dla niektórych trudno pogodzić praktyke+naukę, ale bądźmy szczerzy to nie jest trudne jak się chce (halo aktualnie pracuje+uczę się i napierdzielam licencjat, wiec wiem co mówię). Jednak z drugiej strony jednak chyba bym tam nie poszła. Idąc do technikum/liceum/zawodówki masz ile lat? 17? Ja osobiście byłam na kierunku w liceum biol-chem i jak skończyłam? Studia o specjalizacji tak różnej od tego co miałam w liceum, że nawet nic nie potrafię złączyć razem XD. Jak osoba w wieku 17 lat ma określić co będzie robiła w przyszłości i gdzie bd pracowała? Owszem, niektórzy potrafią, ale większość moich znajomych wybrała wgl inny kierunek po złapaniu średniego wykształcenia.

Teraz jakbym miała wybrać to chyba poszłabym do liceum o jakimś ogólnym kierunku. Wos? Sama nie wiem, teraz tak szczerze. Jak coś się lubi w wieku 17 lat niekoniecznie będzie sie to lubiło za kolejne 3/4 lata. Edukacja w Polsce to shit. Co mogę powiedzieć XD. Nawet po studiach możesz pracować w maku (oczywiście nie zniechęcam do studiowania, broń BOZE. Najlepsze lata).

  • Like 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to tam wisi, ale że za rok idę do technikum ekonomicznego to się wypowiem.

Technikum uczysz się przez 4 lata i od razu idziesz do pracy i nie bawisz się na co tu iść wybierasz drogę, którą chcesz iść i to tyle.

Edytowane przez h1roto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wybrałem liceum mundurowe ponieważ:

- To jest co mnie interesuje.

- Zarobki są podobno bardzo dobre jak ma się emeryturę.

- No i tak jeszcze za kolegami poszedłem.

Ale odpowiadając na pytanie co lepsze. Jak dla mnie nie ma takiej odpowiedzi, każda szkoła ma swoje wady i zalety.

Liceum- trzeba się dużo uczyć później trzeba iść na studia bo wątpię że po samym liceum coś zrobimy, ale za to mamy tylko 3lata nauki a nie 4lata(W przypadku technikum) trzeba również zdawać maturę. Dużo osób mówi że liceum jest do dupy bo tam nie ma się zawodu, musisz zazwyczaj koniecznie iść na studnia i że i tak się skończy w maku, ale jeśli człowiek chcę, postara się o swoje cele to może mu to się naprawdę udać więc takie gadanie że liceum no jest do dupy jest głupie.

Technikum- mamy 4lata nauki czyli rok więcej niż w liceum i zawodówce. Po technikum możemy mieć maturę oraz zawód czyli tak naprawdę dużo korzyści z tego można wynieść. U mnie też dużo osób poszło bo nauka tam ważna nie jest. Ale tu mamy problem i to może nawet duży czyli: Jaki zawód. Cóż to nie jest łatwy wybór co chcemy robić w życiu czy być mechanikiem lub informatykiem, Ja miałem taki przypadek że chciałem pójść do technikum ale nie wiedziałem na jaki profil i ostatecznie wybrałem liceum. Tak szybko wracając do profilu informatyka, to według mnie "ślepa" droga bo bardzo dużo osób idzie na ten kierunek( ba nawet bym powiedział że w ch**) i jak mamy tyle osób przyjąć do pracy? nie da rady no chyba że więcej firm będzie co będzie ich potrzebowało i zmniejszy się popularność tego kierunku.

Zawodówka- według mnie to jest dobra szkoła. Mamy tylko 3lata nauki, zarabiamy jakiś hajs na praktykach, rozwijamy się pod kierunek tego zawodu, ale to jest szkoła(nie oszukujmy się) dla takich osób co mają gdzieś naukę i wolą mieć pewny zawód.

Liceum:

+ Tylko 3lata nauki

+ Jeśli się bardzo postaramy to możemy mieć świetny zawód(zarobki itp) np: Policjant, lekarz, zawodowy wojskowy

+ Matura

+ Bardziej ciekawostka z moich okolić: Bardzo duża popularność kierunku mundurowego.

- Trzeba się uczyć

- Trzeba koniecznie iść na studia(Tak mi się wydaje) bo po samym liceum jest trudno coś zrobić

- Brak zawodu

Technikum:

+ Matura oraz Zawód

+ Nie trzeba się aż tak dużo uczyć

+ Duża popularność

+- Trudność wyboru kierunku

- 4lata nauki

- Popularność niektórych kierunków. Jest coraz większa trudność dostania zawodu bo jest tam bardzo dużo osób

Zawodówka:

+ 3lata nauki

+ Pewny Zawód

+ Nauka nie jest tam ważna

+ Zarobki

- Szkoła czasami dla mało ambitnych( na zasadzie: pójdę, nauczę się tego zawodu w praktyce, zarabiam i elo)

Reasumując każda szkołą ma swoje wady i zalety. Osobiście nie umiem powiedzieć co jest lepsze, każdy może pomyśleć inaczej, co chcę robić w życiu. Każdy na to pytanie powinien odpowiedzieć sobie sam.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności