Skocz do zawartości

Pytanie dnia v42


Jeanette vi Rey

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bede oryginalna, ale zdrada. Jak można kogoś kochac i tak oszukac ta "miłość"?

Co jeszcze... upokorzenie przez kogos kogo sie kocha czy przez kogos na kim Ci zalezy. To moze być znow zdrada, pozostawienie kogos w ciezkiej sytuacji czy wyśmiewane go. Brak szacunku jest najgorszy na świecie i zawsze zostawia ta niewidzialna "drzazge" w relacji.

Kłamstwo jest tutaj jednak troche innym pojęciem. Czasem klamiemy, zeby kogos ochronic przed byciem zranionym itp. Z czasem sie wybacza (nie mowie, ze zawsze, bo to zalezy od czlowieka czy sytuacji).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Masakracja napisał:

A tam...

 

Wszystko da się wybaczyć.

 

Godzinę temu, TomeK. napisał:

Dokładnie @Masakracja. Da się wszystko z czasem wybaczyć.

 

47 minut temu, baranek napisał:

Wszystko da się wybaczyć  ;) 

 

46 minut temu, Araaab napisał:

Wszystko da się wybaczyć, może nie od razu, ale z czasem na pewno :) 

Może trochę będę teraz niefajny, ale jak np. zabiłby ktoś wam matkę, ojca rodzeństwo, bliskich przyjaciół to hmmm... Wybaczylibyście temu komuś?

 

Według mnie nie wybaczalna jest nienawiść do drugiego człowieka oraz chciwość[oczywiście w krytycznych sytuacjach]. Dlaczego? Chyba każdy powinien wiedzieć o co mi chodzi na przykładzie przedstawionym kolegom :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie prawie wszystko jest wybaczalne, oczywiście w odpowiednim czasie. Dużo osób napisało kłamstwo tylko teraz pytanie na jaką skalę byłoby te kłamstwo? Ja jedynie nie mógłbym wybaczyć komuś gdyby mi zabił kogoś bliskiego, tu nawet nie ma co gadać dlaczego bo każdy powinien znać odpowiedź. Zdradę można wybaczyć ale też potrzeba czasu i nie szczególnie trzeba wchodzić znowu w ten związek. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nemuuuś. napisał:

 

 

 

Może trochę będę teraz niefajny, ale jak np. zabiłby ktoś wam matkę, ojca rodzeństwo, bliskich przyjaciół to hmmm... Wybaczylibyście temu komuś?

 

Według mnie nie wybaczalna jest nienawiść do drugiego człowieka oraz chciwość[oczywiście w krytycznych sytuacjach]. Dlaczego? Chyba każdy powinien wiedzieć o co mi chodzi na przykładzie przedstawionym kolegom :D

Skoro ktoś mi zabił kogoś z rodziny to mam go za to nienawidzić, przez co on mi tej nienawiście nie wybaczy. Jakieś dziwne rozumowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zabójstwo. Nie mam tu na myśli tego, że jest cała patologiczna rodzina nie znająca godności i nagle się pozabijają, Nie.

Mówię tu o sytuacji gdzie osoba pokrzywdzona jest niemal niewinna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności