Jump to content

Recenzja książki pt. Eragon


SnuFFy
 Share

Recommended Posts

eragon.jpeg.e178e2cca54c5e69dd4a1dc46ff3b93d.jpeg

Autor: Jak widać na obrazku, jest to Christopher Paolini. Ciekawostką jest, że napisał ją w wieku 16 lat i osiągnął ogromny sukces.

Tematyka: Fantasy. Średniowiecze w wymyślonej krainie ze smokami, elfami, krasnoludami etc.

Ilość stron: Około 500.

O samym Eragonie:

Eragon to tytułowy bohater, który mieszka na zwykłej wsi w królestwie opanowanym przez złego króla. Podczas polowania znalazł pewne, przepiękne jajko, którym się zaopiekował. Jak można się domyślić po okładce z jajka wykluł się smok i tak o to zaczyna się cała historia. Eragon zaczyna uczyć się od mistrza Broma, jak zostać Smoczym Jeźdźcem. Kiedyś był to dumny zakon lecz w owych czasach, Smoczy Jeźdźcy zostali wymordowani wraz ze smokami. Eragona łączy niesamowicie silna więź z jego smoczycą, Saphirą.

Moja opinia o książce:

Świat wyczarowany przez Paoliniego jest równie prosty jak zastosowany w książce język. Zło jest złem, dobro dobrem. Choć wyraźnie widać próbę wprowadzenia niejednoznaczności, to ten wątek wymaga dopracowania w kolejnych tomach. Postacie są albo bohaterskie, albo nikczemne, w zasadzie nie ma od tej reguły odstępstwa. Najlepiej zbudowaną postacią jest z pewnością smok, a raczej smoczyca, która jest cyniczna, zabawna i jednocześnie sympatyczna. Za jej kreację należą się autorowi brawa. Książka jest zdecydowanie przeznaczona dla młodzieży, ponieważ operuje prostym językiem oraz prostą, ale fascynującą historią, co nie znaczy, że dorosłym się nie spodoba.

 

Eragon jest pierwszą częścią tej serii. Doczekał się nawet ekranizacji eragonik.jpg.e8bfcf6dc5a8cf811d381bd4e39eb206.jpg  lecz wg mnie nie odzwierciedla ona tego, co dzieje się w książce. Oprócz Eragona mamy także:eeee.jpg.01afb519dc4bf638d43c1ae84de2279a.jpg.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy