Skocz do zawartości

Recenzja filmu "Miasto 44"


RyBsoN.

Rekomendowane odpowiedzi

Miasto 44

Miłość dwojga młodych ludzi zostaje wystawiona na próbę, gdy 1 sierpnia 1944r. wybucha Powstanie Warszawskie.

miasto44-2.jpg.d8815c8724abd4f18d61345bb657f952.jpg

Reżyseria oraz scenariusz : Jan Komasa

Gatunek : Dramat, Wojenny

Produkcja : Polska, 2014

 

Przygotowania do filmu trwały blisko 8 lat.

Przy realizacji filmu wzięło udział ok. 3 tysięcy statystów.

 

Główni bohaterowie : 

 

Józef Pawłowski ---> Stefan Zawadzki, powstaniec

Zofia Wichłacz ---> Alicja "Biedronka", sanitariuszka

Anna Próchniak ---> Kama, łączniczka

 

Film "Miasto 44" to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni

życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy

młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku.

 

Warszawa, lato 1944. Stefan (Józef Pawłowski) opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak ojciec -

oficer Wojska Polskiego - zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Pracuje w fabryce Wedla, z coraz większym trudem znosząc

upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić i spełnić obowiązek wobec Ojczyzny. Obiecał

matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak - kiedy tylko nadarza się okazja - wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do

konspiracji wciąga go Kama (Anna Próchniak), sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, z którą przyjaźni się od dziecka. Dziewczyna

skrycie kocha się w Stefanie, mając nadzieję, że po wojnie będą razem. Ale to za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką (Zofia

Wichłacz) Stefan zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości. Jednak Stefanowi i Biedronce nie jest dane zbyt długo cieszyć się

wzajemnym zauroczeniem.

 

 

Moja opinia : 

 

Jest to bardzo poruszający film. Podczas jego oglądania można przeżyć emocje które wtedy towarzyszyły powstańcom. 

Jesteśmy stopniowo wprowadzani w coraz mroczniejsze realia powstania i możemy poczuć się jakbyśmy w nim uczestniczyli.

Ścieżka dźwiękowa, scenariusz oraz efekty specjalne są według mnie genialne... Nic dodać, nic ująć.

Zapraszam wszystkich którzy obejrzeli/obejrzą film do wyrażania swojej opinii. 

 

 

Zwiastun : 

Źródła : Wikipedia, Filmweb

#1recenzja

#meh

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie popieralam, nie popieram i nie będę popierać kopiowania tekstów z innych stron...

"8. W razie kopiowania tekstu z innych stron konieczne jest umieszczenie źródła!"

Ty podałeś tylko filmweb i wikipedia 

Edytowane przez Tymbarkowa :3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja spoko ale do jednego się przyczepię.

Może to niepotrzebne ale uważam, że nie poruszyłeś "zbyt dużej ilości miłości" w filmie. Chodzi mi na przykład o tą (dla mnie) głupią scenę z całowanien się bohaterów a wokół nich przelatują pociski. Ta duża ilość miłości nie pasuje do "czasów", które się tam wyprawiały w 1944r. To jest jedyna rzecz, ale i tak recenzja na +.

Nie bijcie mnie za moją składnię zdań.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności