Skocz do zawartości

Serial Wikingowie


SnuFFy

Rekomendowane odpowiedzi

The Vikings

Premiera: 3 marca 2013 roku.

Liczba sezonów: 5

Reżyser: Michael Hirst

Główni Bohaterowie: Oczywiście można wymieniać ich bardzo dużo, ale to trzej najważniejsi.

  • Kateryn Winnik (Lagertha Lothbrok) lagertha.jpg.7d899ae968f860840eb0ead66f70fae8.jpg
  • Travis Fimmel (Ragnarr Lothbrok)     Ragnarr.jpg.dfc819c5c2d612753fe8622e4e656d12.jpg
  • Alexander Ludwig (Bjorn Lothbrok)  Bjorn.jpg.a749c719c9cf855762952ca1c542a5c7.jpg

O samym serialu

Serial wikingowie przedstawia historię słynnego Ragnarra Lothbroka i rozpoczęcia ery wikingów, którzy najeżdżają i bezlitośnie plądrują zachodnie ziemie. Przez okres kilku sezonów możemy zobaczyć przygody Ragnarra i jego drogę do zdobycia władzy. Serial przepełniony jest walką, intrygą i nordycką mitologią, idealny  dla fanów Gry o Tron.

sdas.gif.7e313d679732b7e2be35414ea224af18.gif

Fikcja a Rzeczywistość

Już w pierwszych minutach możemy zauważyć elementy magii, Valkyrie podnoszące zmarłych już żołnierzy do Valhalli widziane przez głównego bohatera to coś, co może słabo wyglądać dla obeznanych historyków. Sam Ragnarr wierzy (bądź wierzył), że pochodzi od samego Odyna (odpowiednik Zeusa dla Olimpu). Również wszyscy pozostali bohaterowie udają się do wieszcza aby poznać przyszłość, która najczęściej się spełnia.

1958206977_gifwalka.gif.3f88e6ece6dc1700d513d8e9acf4af20.gif

Moja opinia

Osobiście uważam ten serial jako jeden z lepszych jaki oglądałem. Pomimo, że jeszcze go nie skończyłem to już zdążyłem się podekscytować czy wzruszyć. Po obejrzeniu całej Gry o Tron nie zawiodłem się po nim. Widać również jak mocno serial się rozwinął na przełomie kilku sezonów. Oczywiście śmierci niektórych bohaterów są zmuszone poprzez samą historię, więc nie polecam czytać o nich na jakichś forach czy wikipediach, bo dowiecie się co i jak będzie.

Na koniec taka tam piosenka z serialu Piosenka

 

 

Edytowane przez SnuFFy
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności