Skocz do zawartości

ACTA 2 - koniec wolnego internetu!


vaaS

Rekomendowane odpowiedzi

Tu macie wszystko opisane

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-06-29/acta-2-powiedz-stop-cenzurze-internetu-protesty-w-calej-polsce/

Jeżeli jesteście przeciwni tej ustawie oddajcie głos

https://saveyourinternet.eu/pl/

To nie jest fejk. Ustawa ma wejść 3-5 lipca. Kto się nie interesuje polityką to tak uważa. 

Edytowane przez TGM
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że coś od siebie dodałeś xD

Przechodząc do tematu, to jak na moje mogłeś dodać wiarygodny link do tych artykułów, a nie wpis z jakiegoś Polsatu + że tam jest zamieszczony filmik tzw "Żiżeja" gdzie jego filmy zawsze albo mijają się z prawdą albo robione są dla zasięgu i gówno za przeproszeniem dodaje do jakiegoś tematu. Komentując już te acta 2, to na moje jest duża szansa, że wejdzie to 4 lipca (Wtedy ma to podobno być) bo nikt nawet z tym nic nie robi. Protesty w Polsce dały bardzo gówniany wynik z tego co mi wiadomo( słyszałem, że 500os było max w wawie, tym samym ukazując największy wynik zebranych w mieście na wszystkie protesty), te wszystkie "petycje" do parlamentu dadzą nic, bo to ich tak naprawdę nie obchodzi, skoro pierwsze głosowanie było 20czerwca w trakcie mundialu( Props dla nich za zasłonę dymną :P) więc opinie ludu mają gdzieś oraz według mnie osoby co piszą #STOPACTA2 tylko marnują klawiaturę ;)

Same te przepisy są niekorzystne dla nas(tu przyznaje racje) ale według mnie nas to aż tak nie dotknie, ponieważ na takim facebook, YT google, twitter, snapchat to dotyczyć nie będzie, bo to są firmy PRYWATNE amerykańskie. Jedynie to może dotknie te forum. 

https://www.youtube.com/watch?v=YAmz7xWcrWw tu dobrze typek wyjaśnia ;) 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Właściciel

Piszę dopiero teraz, bo minęło już trochę czasu od głosowania.

Czemu ludzie nazwali to ACTA 2? Przyznam szczerze, że jak pierwszy raz to zobaczyłem (jeszcze zanim zrobiło się o tym głośno), napisałem do Kasi bo asm byłem zszokowany całą sprawą, ale później sprawdziłem sobie samą dyrektywę i zacząłem się zastanawiać komu tak naprawdę zależało na tym by to uciszyć?

No każdemu kto zarabia na czyjeś pracy, ponieważ to była tylko dyrektywa, która opisywała co miałoby się tam znajdować i jak powinno interpretować to dane Państwo, które potem dosotsuje swoje prawo do tego.

Najwięcej na Youtube płakały kanały, które żerują na cudzej pracy i nie wkładjaą prawie nic od siebie do tego co tworzą. Największy płacz był o memy i o wolność słowa, którą niby mieli nam zabrać, ale nie rozumiem jak.

Na każdym kroku jesteśmy inwigilowani przez różnego rodzaju portale, które sprawdzają naszą aktywność, śledzą to co robimy np: na telefonach, co sprawdzamy, jak długo patrzymy na jakiś zidiociały obrazek, albo po prostu zaglądają do naszych mail lub wiadomości dla naszego dobra i tutaj nikt nie płacze.

Śmieszyło mnie gdy widziałem płacz dzieci na Facebook, które mówiły, że to koniec wolności słowa, albo że internet przestanie istnieć, a w tej samej chwili algorytm facebook sprawdzał co piszą sobie w prywatnej wiadomości lub śledzą linki, które pomiędzy sobie wysyłają DLA ICH DOBRA i to im nie przeszkadza, a tutaj inicjatywa była ta sama.
Czemu nie zrobicie jakieś akcji z protestami przeciwko Facebook, który pod przykrywką Waszego dobra śledzi to co robicie, a następnie po paru latach wychodzą akcje jak z Cambridge Analytica. Czemu nikt się nie czepia oto, ze Gmail oraz inne poczty sprawdzają maile też pod przykrywką ułatwienia Wam życia? Czemu nikt nie czepia się oto, że na Facebook nie istnieje wolność słowa i wszelkie komentarze, które nie sa przychylne danej grupie są usuwane, a użytkownicy banowani?

Nie rozumiem czemu nikt się nie przyczepia o takiej rzeczy i jakoś nie widziałem protestów gdy facebook wprowadził kolejne słowa cenzurowane, które po części zabierają nam wolność słowa.

 

Idąc dalej.

Pewnie 95% osób nie wiedziało o tym, że coś podobnego bylo w Hiszpanii, albo Niemczech (polecam wpisać w google "Prawo linków hiszpania"). O tym nikt nie mówił głośno, ale za to ładnie mydlono oczy osobom, które wierzą, iż wydawcy nie dadzą pozwolenia od razu takim serwisom jak Google/Facebook/YOutube, itd. Dla nich to strata, bo spory ruchu mogliby zdobyć własnie w tych serwisach, a znowu kolejnymi głupimi hasełkami rzucanymi przez dzieci było to, iż te serwisy przestaną istnieć, bo LUDZIE będą musieli płacić. Kolejne kłamstwo, którego większość nie weryfikowała, bo głównym celem było zrzucenie odpowiedzialności z UŻYTKOWNIKÓW na właścicieli stron/serwisów. Tak więc jaki użytkownik miał płacić? Czemu powielane były takie kłamstwa i czemu nazywano to ACTA 2? 

 

Nie mówię, że we wszystkim mam rację, ale gdy widziałem, że ktoś pieprzy teksty typu

Cytat

Nie będzie memów

Cytat

Będziesz musiał/a płacić za to że nagrywasz gierkę na Youtube lub dany film

Cytat

Nie będziesz mógł nic złego powiedzieć

Cytat

Będą nas inwigilować

Cytat

Zniknie wolność słowa

To mnie szlak jasny trafiał. To nie wszystko, bo była masa innych bzdur powielanych przez osoby, którym właśnie zależało na tym by to nie weszło, to oni dobrze manipulowali swoimi odbiorcami, a ich wiedza na ten temat wzięta została ze stron im podobnych, które powielały kłamstw jeszcze z innych i tak naprawdę gdyby zpaytać ich czy przeczytali oficjalną dyrektywę ze wszystkimi artykułami, to pewnie nawet nie wiedzieliby gdzie tego szukać.

 

No i na koniec powtórzę, nie mówię, że mam w 100% rację i może ktoś mnie gdzieś poprawi (na co liczę), ale prawdą jest, że to całe ACTA 2 to była ładna manipulacja idiotów, którzy ślepo podążają za nagłówkami artykułów lub za swoimi pseudo Youtuberami.

 


#EDIT

Dodam tylko, że Facebook Youtube, itd mają swoje oddziały w Europie i kłamstwem jest gadanie, że one temu nie podlegają xD Przykład mieliście z RODO. Nasze dane podlegają Facebook z siedzibą w Irlandii, a więc to też było kolejnym kłamstwem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności