Skocz do zawartości

Wywiad z MapetTV - przyszła gwiazda e-sportu!


s t a r g i r l

Rekomendowane odpowiedzi

MapetTV.png.90f198706dec4f9b7c6f902e966884fe.png

[Wercia.]: Witam w kolejnym wywiadzie dla naszej sieci, dzisiejszym gościem będzie na pewno dobrze Wam znany MapetTV! Witam Cie serdecznie oraz ciesze się, że zgłosiłeś się do wywiadu, na sam początek opowiedz nam coś o sobie, ile masz lat, skąd pochodzisz.

[MapetTV]: Hejka! Jestem Mariusz mam 18 lat i aktualnie mieszkam w Warszawie. Hmmmm coś o sobie. Od małego miałem zamiłowanie do gier. Brat nie pomagał wyjść z nałogu gier bo sam kupował najprostsze konsole przenośne. Strasznie mnie to wciągnęło i sam zacząłem się tym interesować. Zakupiłem pierwszy komputer, a wraz z nim zainstalowałem moją pierwszą grę którą był Counter-Strike 1.5. Strasznie mi się podobało oglądanie jak ktoś gra, ale sam też lubiłem sobie strzelić "hedzika". Miałem 9 lat więc na większości serwerów nie mogłem nawet pomarzyć o jakimkolwiek słowie. Po kilku miesiącach przeniosłem się na cs 1.6. Wtedy zaczęła się moja przygoda na poważnie. Starałem dorównać najlepszym, godziny treningów. W 2014 roku w wakacje przekonali mnie koledzy do kupienia CS:GO. To był strzał w dziesiątkę. Po roku dołączyłem do organizacji pół profesjonalnej Infraction.Gaming i starałem się osiągać najwyższe cele w Polskim Esporcie.

[Wercia.]: O widzę, wielki fan Counter Strike. Opowiedz jak zaczęła się Twoja przygoda właśnie z organizacja do której dołączyłeś, co Cię skłoniło do takiego wyboru, myślisz, że to była dobra decyzja w Twoim życiu, jeśli chodzi oczywiście o strefę grania. 

[MapetTV]: Co mnie skłoniło, myślę że to moim koledzy którzy od lat próbowali tworzyć jakieś drużyny i brać udział w turniejach counter'a. Zawsze od nich odstawałem w tym dobrym słowa znaczeniu więc postanowiłem poszukać czegoś "mocniejszego". Znalazłem fajną 4 która mnie przyjęła do swojego składu. Zaczęliśmy trenować i już po miesiącu widać było efekty. 1 miejsce na golden.cup#1. Mały turniej dla drużyn. Wygraliśmy 100$ na 5 osób. Zauważył to właściciel organizacji Infraction. Jako iż byłem najbardziej odpowiedzialny za drużynę członkiem byłem też ich kapitanem więc to on skontaktował się ze mną. Doszliśmy do wniosku z ekipą, że to niepowtarzalna szansa. Cała piątka dołączyła do Infracion.Gaming. Zaczęliśmy trenować na nowym serwerze, własnym teamspeak'u i nowymi możliwościami. Ale jak to w każdej drużynie były problemy i nasza zgrana piątka rozpadła się. Nie potrafiliśmy znaleźć kolejnej osoby tak dobrej jak poprzednik który odszedł. Każdy więc odpuścił oprócz mnie. Znalazłem nowych "grajków" i się zaczęły moje problemy. Moja karta graficzna się spaliła i nie miałem dosyć fpsów, żeby grać na takim poziomie jak wcześniej. Po półtora roku męczenia się odpuściłem miejsca "lepszym" i się poddałem. Myślę, że to była najwspanialsza decyzja w moim życiu. Tyle radości z gry i doświadczenia nigdzie indziej nie znalazłbym.

[Wercia.]: Zgadzam się tutaj z Tobą w 100%, zawsze takie granie uczy nas w jakimś stopniu odpowiedzialności czy również i samego wsparcia osób, które Ciebie otaczają. Jako kapitan drużyny, na pewno miałeś wiele obowiązków na głowie, jeżeli chodzi o drużynę, jak i pewnie musiałeś mocno wspierać swoją drużynę, powiedź czy bycie kapitanem w takiej drużynie e-sportowej jest czymś trudnym czy jednak jest to coś łatwego do ogarnięcia?  

[MapetTV]: Nigdy nie miałem z tym problemu. Drużyna potrafiła mnie wysłuchać. Zawsze umiałem wesprzeć ich na duchu, dojść z nimi do porozumienia, nawet w tych ciężkich sytuacjach. Czy to trudne? Moim zdaniem zależy to od charakteru człowieka i jego dojrzałości.

[Wercia.]: Czyli żadnego sprzeciwu ze strony drużyny czy też jakichkolwiek kłótni nie było? No też prawda, mieć taka drużynę na swoich barkach jest to ogromna odpowiedzialność. Przejdziemy teraz na tematy zainteresowań, czy czymś oprócz dobrze znanego nam CS zajmujesz się w wolnym czasie, czy jednak oddajesz się całym sercem tej grze komputerowej? 

[MapetTV]: Aktualnie staram się streamować na platformie twitch.tv. Od dawna mnie to interesowało lecz mój sprzęt nie wystarczał. Teraz gram w różne tytuły, ale cs zawsze będzie moim nałogiem pomimo 3500h. W wolnych chwilach spotykam się z moją najwspanialszą dziewczyną, która jako jedna z nie licznych wspierała mnie w zostaniu profesjonalnym graczem.

[Wercia.]: Planujesz z tym jakąś przyszłość bądź może chcesz to mocniej rozwinąć? Masz jakieś plany, jak będą działały Twoje streamy w najbliższym czasie czy jednak jest to typowy spontan i robisz to co Ci do głowy przyjdzie? 

[MapetTV]: Planuje zakup dwóch nowych biurek bo jedno mi nie starcza. Kolejny monitor, jak i kamerkę. Chciałbym wiązać z tym przyszłość bo sprawia mi to dużo satysfakcji. Na razie jest to typowy spontan, bo nie wiem jeszcze co dokładnie chcę streamować oprócz cs'a.

[Wercia.]: Widzę, że dość dużo uwagi poświęcasz w tym kierunku, zawsze jest to jakaś odskocznia w sumie od życia realnego, można się przy tym odłączyć od wszystkiego. Przejdziemy teraz na tematu forum, jesteś z nami już ponad rok i 3 miesiące, powiedź nam jak się tutaj znalazłeś i co Cię takiego zatrzymało u nas? 

[MapetTV]: W sumie to od dawna szukałem serwera only dd2. Znalazłem jeden ale dostałem na nim bana z niewiadomych przyczyn. Drugim serwerem byl classicowy dd2. Bardzo mi się spodobała atmosfera. Zacząłem poznawać graczy, adminów. Polubili mnie chyba :P. Pamiętam, że Layzooo pomógł mi i spytał czy nie chciałbym admina. Akurat opiekun serwera ogłosił szybką rekrutację. Udało mi się, a Layzooo po 2 miesiącach dostał sam opiekuna, bo Krypton zrezygnował. Kadencja Layzooo nie trwała długo, bo nie miał na to czasu. Wtedy ja pomyślałem, że fajnie by było zostać opiekunem. Każdy mnie znał, lubił. Starałem się nie być adminem, który kara za wszystko. Tylko tak jak to było w drużynie, rozwiązać problem pokojowo. Udało mi się zdobyć opiekuna. I do dzisiaj staram się jak mogę dla dobra serwera. Zmiana z Only dd2 na FFA moim zdaniem była dobra. Mam nadzieję, że właściciel nie będzie miał podstaw, żeby mnie "zwolnic". 

[Wercia.]: Jak Ci się pracuje jako opiekun serwera? Nie jest to lekko mówiąc uciążliwe? Czy ta posada sprawia Ci satysfakcję z czegoś czy jedna podchodzisz do niej specyficznie? 

[MapetTV]: Jako opiekun pracuję mi się dobrze. Irytuje mnie trochę społeczność mojego serwera, która w ogóle się na forum nie udziela. Czy sprawia mi satysfakcję? Wydaję mi się, że tak. Aktualnie pracuję nad turniejem między serwerowym. Ta praca już dała mi wiele frajdy. Bycie opiekunem to też podejmowanie trudnych decyzji. Co trochę mnie drażni. Nie lubię podejmować ciężkich decyzji, ale jeśli trzeba to co zrobisz?

[Wercia.]: Bycie opiekunem, tym bardziej głównym jest to ogromna odpowiedzialność, ponieważ trzeba sobie zapracować na zaufanie graczy/adminów, miałeś kiedyś takie chwile zawahania, że chciałeś zrezygnować z tej posady? 

[MapetTV]: Miałem, ale nie poddam się bez walki. Był moment kiedy nie widziałem sensu zostać na tej sieci serwerów. Mała ilość graczy na serwerze, a ja nic z tym nie potrafiłem zrobić. Ale powiedziałem sobie w głowie "Jak nie ty to kto", i jak widać wraz z Donozorem radzimy sobie z serwerem i konkursami. Według mnie @Donozor robi strasznie dużo dla serwera, a jest tylko zastępcą. Dziękuję mu za pomoc w tamtym okresie i jego świetne pomysły na konkursy!

[Wercia.]: Tutaj się z Tobą zgadzam, Donozor jako zastępca opiekuna sprawuje się bardzo dobrze, nawet i można powiedzieć, że idealnie! Planujesz w przyszłości jakąś inną rangę, czy jednak pozostajesz jak najdłużej przy opiekunie serwera? 

[MapetTV]: Myślę, że miałbym zostać właścicielem samego ffa to nie dałbym rady. Moje ostateczne zdanie jest jak najdłużej utrzymać się na posadzie.

[Wercia.]: Rozumiem, zostaje mi życzyć powodzenia! O ile dobrze pamiętam, trenujesz siatkówkę od kilku lat, dalej ćwiczyć czy już skończyłeś? 

[MapetTV]: Skończyłem, moje zdrowie nie pozwala na dalsze treningi. Plecy nie wytrzymują przeciążeń wynikających z gry. Kolana już nie działają tak samo jak kiedyś. Aktualnie mam nadwyrężone przyczepy więzadeł. Lekarz nie chce mi wypisać kartki potrzebnej do dalszych treningów. Pogodziłem się już z tą informacją. No cóż unlucky :(.

[Wercia.]: Wiem co czujesz, też musiałam z problemów zdrowotnych, tym bardziej przez kolano, zrezygnować z siatkówki ;/ Pozostaje mi życzyć szybkiego powrotu do zdrowia! :D
Jest to Twoje pierwsze zgłoszenie do wywiadu, co Cię do tego skłoniło? 

[MapetTV]: Zobaczyłem, że jest taki temat i chciałem spróbować swoich sił. Widziałem ciekawe wywiady z których dowiedziałem się o innych sporo i mam nadzieję, że mnie też ludzie lepiej poznają na forum. 

[Wercia.]: Mam nadzieję, że aż tak źle nie było haha :D Tym akcentem skończymy nasz wywiad, możesz teraz dodać swoje kilka groszy oraz pozdrowić kilka osób.

[MapetTV]: Było bardzo ciekawie. Dziękuję za wywiad i trochę czasu. Mam nadzieję, że to nie pierwszy i ostatni wywiad. Pozdrawiam graczy z mojego serwera i moją najpiękniejszą i najukochańszą dziewczynę Martynę ❤️

[Wercia.]: Również dołączam się do pozdrowień i zapraszam za jakiś czas do kolejnego wywiadu! Do zobaczenia na forum, serwerze czy też na ts  :D

  • Like 7
  • Haha 1
  • Uwielbiam 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności