Skocz do zawartości

Kingdom (2019)


freunde bobby

Rekomendowane odpowiedzi

jpBhVk2.jpg

Kingdom to nowy serial od Netflixa o tematyce Zombie i wiele osób może sobie pomyśleć, że to tak mocno oklepany temat w XXIw. przez wiele filmów oraz badziew.. seriali jak TWD, ale tak nie jest. Pierwszą rzeczą która wyróżnia się na tle pozostałych to, to że nie jest nagrywane przez Amerykanów w Ameryce, a w Korei w czasach feudalnych, gdzie tematyka czegoś takiego jak zombie, czy takie słowo nawet nie istniało w ich świadomości i nie jest używane przez cały serial. Nie jestem też zaskoczony poziomem aktorstwa, bo obejrzałem już jedną produkcję koreańską od Netflixa i stoi ona na wysokim poziomie, nie jest to typowy miszmasz aktorów którzy wybierani są pod względem popularności, a gry aktorskiej i dopasowania do konkretnej roli. Jednym z tych plusów który dla mnie najbardziej wyróżnia tą serię, to oczywiście orientalny, a czasem wręcz majestatyczny widok Korei - jej miast i otaczających ją gór, które pokryte są barwą kolorów, a także same postacie i wykonanie kostiumów jest naprawdę ładne. Warto też wspomnieć że tutaj Zombie to nie powolna jednostka z totalnym otępieniem, a szalejące skurwysynki (a także pochwała ode mnie przez ich kreację). Posiada on też cechy horroru jak zazwyczaj przystoi na Zombie i są momenty, może tylko u mnie, bo ogólnie to czasem miałem niemiłe uczucie w okolicy nogawek ale na szczęście to tylko moje błędne uczucie zrobienia pupu.

AmWqVXW.jpg

Głównym antagonistą i osobą, która jest trzonem rozwijającej się fabuły jest Książe, jedyny syn "panującego" w tych czasach króla, króla na którym zastosowano coś, co dało początek tragedii i rozprzestrzenieniu się zaraźliwej choroby. Jak na wielu dworach, czy to w dzisiejszych, czy dawnych czasach są intrygi i dwie strony medalionu, tak samo jest tutaj, gdzie cały kraj jest manipulowany przez zewnętrzną grupę osób/klan, który wykorzystuje zaistniałą sytuację do tego aby dojść do władzy i pozbyć się obecnego dziedzica. Bliskim towarzyszem Księcia, szef jego straży dotrzymuje mu towarzystwa przez całą serię pomimo działań przeciw Księciowi jest dla niego stróżem, który ratuje go nie z jednej opresji. W ciągu fabuły pojawiają się kolejne postacie, które w ten czy inny sposób pomagają albo rzucają kłody pod nogi Księciowi, a wszystko nabiera z czasem rozpędu. 

Serial na ten moment posiada 6 odcinków i nie jest to koniec serialu, a raczej daje taki wstęp i nieco wchodzi w jego rozwinięcie, dlatego też nie chciałem zdradzać za dużo z fabuły i tego czego tam się dzieje, ale polecam serial pomimo tego że nie lubię tematyki zombie, to ten przypadł mi do gustu i dostaje ode mnie taką mocną 8.

Edytowane przez freunde bobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności