Skocz do zawartości

Recenzja książki "Mike Tyson. Moja prawda"


James0v

Rekomendowane odpowiedzi

330145-352x500.jpg

Tytuł: Mike Tyson. Moja prawda
Autor: Larry Sloman i Mike Tyson

Tłumaczenie: Jakub Małecki
Wydawnictwo: Sine Qua Non

Ilość stron: 632

Opis książki:
"Niewinny, oskarżony o gwałt i skazany na 3 lata więzienia. Tam czytał Hrabiego Monte Christo i przygotowywał się do zemsty. Był tak wściekły, że nie pamięta, w jaki sposób odgryzł Holyfieldowi kawałek ucha. Zarobił na ringu kilkaset milionów dolarów, a mimo to zbankrutował. Zdobył tysiące kobiet, wlewał w siebie alkohol w ilościach przemysłowych, a do walk stawał naćpany i otępiony lekami. Ale był. Ostatnim prawdziwym królem boksu. Nieźle jak na „czarnucha z przyczepy”.

Ta książka rzuca na kolana. Jest bezprzykładnie szczera, okrutna, skandaliczna, komiczna i inspirująca zarazem. Obłędna podróż z dna na sam szczyt. Z powrotem na dno. I w końcu ku względnemu spokojowi i rodzinnemu szczęściu – mimo tragicznej śmierci córeczki.

Nieprawdopodobna, a jednak prawdziwa. Doskonale opisana życiowa droga Bestii, która biła tak mocno, jak nienawidziła."

Komentarz:
Piszę skromną recenzję aby polecić Wam książkę, którą sam miałem okazję przeczytać. Mowa o nikim innym jak o Żelazny Mike'u, który przez swoje rodzinne miasto nauczony został "zabijać" pięściami. Biografia, która ukazuję jak silnym charakterem można wznieść się na sam szczyt, podnosić się po upadkach i znów wracać po zwycięstwa, wiele rozczarowań jak i sukcesów. Adrenalina z książki potrafiła wpłynąć na mnie, jakbym był uczestnikiem niektórych wydarzeń. Książka zawiera również fotografię rodziny jak i samego Mike'a.
Jestem pełen podziwu, człowiek, który łatwo wybuchał płaczem, nie potrafił powiedzieć "NIE", walczył w głowie z demonami i był samotny po śmierci swojego mentora, trenera uważanego przez Mike'a jako ojca - Cus'a, staje przed kolejnymi zawodnikami, odurzony czy trzeźwy zmiata ich ze swojej drogi do celu.
Obsesja bycia najlepszym to jest coś, co pobudza każdego, kto ma wątpliwości co do siebie! Polecam każdemu! 

źródło: lubimyczytać.pl
 

 

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności