Skocz do zawartości

Chernobyl (2019)


freunde bobby

Rekomendowane odpowiedzi

ir7Dxde.jpg

Chernobyl czyli serial oparty na faktach, przenoszący nas do roku 1986, gdzie doszło do jednej z największych katastrof na świecie z którą człowiek miał styczność jedynie przy Nagasaki, czy Hiroshimie, ale nadal była to tylko 1/3 tego, co powstało po wybuchu rdzenia w elektrowni atomowej w Czarnobylu. Serial pokazuje nam nie tylko wybuch, ale też przekłamania i tajniki, które doprowadziły do tej katastrofy, a także miasto które miało być idealne czyli Prypeć, które dzisiaj jest już tylko ruiną. Oglądałem ten serial z przekonaniem, że o Czarnobylu wiem już wystarczająco dużo, a ten serial dobitnie mi pokazał i pewnie nie tylko mi, że taki temat nadal był nam tak mało znany, nie byliśmy świadomi tragedii do której doszło przecież nie tak dawno temu, gdzie umierali ludzie i gdyby nie pewne działania, moglibyśmy odczuwać skutki tego wybuchu aż do dziś i przez następne tysiące, może już byśmy żyli w czasach postapo. Poświęcenie ludzi, prowadzące też do zepsucia i prowadzonej propagandy, nie byli nawet świadomi tego że przeżywając ten wybuch jego skutki będą odczuwane przez następne lata, czy to poprzez raka, czy krótsze życie poprzez styczność z promieniowaniem. (heh 3,6 tylko) Mimo upływających lat, skutki promieniowania są widoczne nawet dzisiaj i nie są to przypadki raz na milion, gdzie dziecko może urodzić się z jakimś popromiennym defektem.

kFVrFst.jpg

Serial nie jest dokumentem i jest, to aktorski serial z klimatem, który jest bezcenny więc każda osoba, która ma czas czy wcześniej miała wątpliwości do tego, czy za ten serial się brać, to ja z całego serca go polecam i wyczekuję ostatniego 5 odcinka na HBO GO.

 

pumpkin3.png

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial świetny. Warto wspomnieć, że grany jest przez aktorów angielskojęzycznych i nie zastosowano tego głupiego zabiegu, że aktorzy próbują mówić z "dziwacznym" Rosyjskim akcentem. Co przyczyniło się do większej oglądalności, serial odbił się szerszym echem i po prostu przyjemnie się to ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności