Skocz do zawartości

[FORUM] Informacje o odznakach - Jak zdobyć?


-_-

Rekomendowane odpowiedzi

  • Właściciel

[FORUM] Informacje o odznakach - Jak zdobyć?

Krótko o odznakach...
Odznaki są swego rodzaju osiągnięciami na forum za różne zdarzenia. Najważniejszą ich zaletą, która odróżnia je od poprzednich nagród jest to, że są nadawane automatycznie według danych reguł, CHOĆ istnieją też odznaki specjalne/unikatowe, które nadawane są przeze mnie.
Nie dają one nic poza oczywiście wpisem do profilu, który wgląda następująco

obraz.png

 

Można oczywiście w nie kliknąć i sprawdzić dokładniejszy ich opis.

Dodatkowo widoczne są także po najechaniu na profil w danej części forum

obraz.png

Po co to, czemu to?
Każdy z nas lubi być nagradzany za naszą pracę, chce być zauważony i tak to w skrócie opisać.
Mechanizm ten od dawna stosowany jest chociażby na facebookowych grupach, stronach oraz transmisjach na żywo, udostępniając użytkownikom różnego rodzaju odznaczenia.

Czemu odznaki mają różne poziomy?
Postanowiłem skopiować poprzedni system nagród, a więc stworzyłem 6 poziomowy system, wzorując się na kolorystyce z CS:GO (skiny). Mowa rzecz jasna tylko i wyłącznie o odznakach z reguł, czyli tych, nadawanych automatycznie o których będę tutaj pisał.

  1. Szary - jest to pierwszy poziom danej odznaki i zazwyczaj jest dodawany za pierwszą akcję
  2. Niebieski - drugi poziom
  3. Fioletowy - trzeci poziom
  4. Różowy - czwarty poziom
  5. Czerwony - piąty poziom
  6. Żółty/Złoty - szósty poziom (ostatni)

Odznaki specjalne, które nie są z reguł, nie będą posiadały takiego systemu poziomów

Za co dokładnie zdobywa się odznaki?
W tym temacie będę opisywał każde odznaczenie z reguły, a więc dodawane automatycznie, więc proszę mieć na względzie fakt, że można to ulec zmianie i nie będę podawał tutaj wymagań.

  • Pisarz - odznaka nadawana za daną ilość postów
  • Uczeń - odznaka nadawana za daną ilość reputacji
  • Gwiazda - odznaka nadawana za daną ilość obserwacji
  • Gość - odznaka nadawana za daną ilość czasu od rejestracji
  • Wyborca - odznaka nadawana za daną ilość postów w głosowaniu na serwery
  • Wspierający - odznaka nadawana za wsparcie w zbiórkach (10 / 50 / 100 / 500 / 1000 / 5000)

Czy ktoś będzie weryfikował nabijanie odznak?
No nie. Nie widzę sensu weryfikowania tego w żaden sposób, ponieważ same odznaki nic nie dają. Wiadomym jest, że nabijanie ich nie zwalnia z przestrzegania regulaminu, a więc nabijanie reputacji jest karane wyzerowanie ich, okłamywanie w głosowaniu na serwery grozi ostrzeżeniem.

Co z odznakami specjalnymi? Jak je zdobyć?
Odznaki specjalne będą nadawane przeze mnie, z odpowiednim opisem gdy zajdzie taka potrzeba, np: gdy zorganizujemy jakiś konkurs i dodatkową nagrodą będzie odznaka, zostaniecie o tym poinformowani.

Skąd mam wiedzieć czy otrzymałem odznakę?
Otrzymasz odpowiednie powiadomienie. Po kliknięciu w nie, zostaniesz przekierowane na stronę z Twoimi odznakami

obraz.png

 

 

No i to by było chyba na tyle. Mam nadzieję, że przybliżyłem Wam odznaki, a jeśli macie jakieś pytania lub chcielibyście skomentować sam pomysł, albo odnieść się do samego opisu, zapraszam do tematu

 

  • Like 6
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -_- przypiął/eła ten temat
  • -_- odpiął/ęła ten temat
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności