Skocz do zawartości

Serwer z NON-Prime


demichu

Ankieta - Serwer PRIME  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Prime na serwerze, potrzebny?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie wiem czy ten temat się już pojawiał jeśli tak to prawdopodobnie w kuluarach, warto jednak poruszyć ten temat w tym miejscu.

Mianowicie, prośba o wprowadzenie łatki która wpuszcza na serwer tylko i wyłącznie konta prime. Nie wskazuje tutaj nikogo palcem dla jasności, jednakże chyba dla większości osób wysyp kont non-prime jest zauważalny i z uwagi na zbyt krótką drogę do przebycia by użyć "softa" przez przyszłych lub obecnych graczy, ten update jest niepomijalny i bezwzględnie potrzebny.

Czekam na feedback 😇

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel

Nie będzie serwera only prime, bo to nierealne przy aktualnych założeniach gry, która wręcz zachęca do korzystania tylko z wersji non prime. Pisałem już na grupie, że będą odpowiednie restrykcje dla graczy non prime, ale nie zrezygnuje z graczy, którzy stanowią tak naprawdę większość serwera, bo nic na tym nie zyskam poza upadkiem serwera.

Żaden grywalny serwer w Polsce nie blokuje wejścia graczom NonPrime, bo się to najzwyczajniej w świecie nie opłaca i przekonałem się tego na własnej skórze gdy wykonałem taki zabieg na FFA parę lat temu, zabijając tym serwer.

Nie można blokować dostępu graczom, bo parę procent z nich to troglodyci, którzy jarają się grą na odpale. Zrozumiałbym jeszcze gdyby procentowo wychodziło ponad 50%, a prawda jest taka, że może 15% z nich to odpaleńcy, z czego 10% spokojnie jest wycinanych przez anty cheat.

Czas na statystyki:

  • Prawie 2500 kont, które zagrały przynajmniej jedną rundę na serwerze, wbijając jeden poziom W TYM SEZONIE
  • Od startu serwera sezonu (3 września) do teraz 75 PERMÓW

To daje 3% osób i według uznania dodajmy tutaj osoby nie złapane/nie zbanowane. Raczej nie będzie to więcej niż 10%, a ponad połowa graczy, których podałem z bazy, to gracze non prime, więc można uznać, że co 9/10 osoba to cheat. Także chcesz blokować dostęp 8/9 osobom, bo 1/2 osoby cheatują. Dodam jeszcze, że mowa wyłącznie o graczach którzy przegrali grę na zasadzie zdobycia poziomu, więc ich ilość może być większa o te 30/40 banów, bo ban np: za buttony potrafi wyjść chwilę po starcie rundy gdy gracz korzysta z gówno cheat.

 

#EDIT
@ m1chucs ciekawi mnie po prostu Twój zamysł na to. Jak chcesz przekonać tak dużą część graczy serwera do zakupu PRIME (to koszt prawie 70 zł)?

obraz.png

  • Like 2
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, -_- napisał:

Nie będzie serwera only prime, bo to nierealne przy aktualnych założeniach gry, która wręcz zachęca do korzystania tylko z wersji non prime. Pisałem już na grupie, że będą odpowiednie restrykcje dla graczy non prime, ale nie zrezygnuje z graczy, którzy stanowią tak naprawdę większość serwera, bo nic na tym nie zyskam poza upadkiem serwera.

Żaden grywalny serwer w Polsce nie blokuje wejścia graczom NonPrime, bo się to najzwyczajniej w świecie nie opłaca i przekonałem się tego na własnej skórze gdy wykonałem taki zabieg na FFA parę lat temu, zabijając tym serwer.

Nie można blokować dostępu graczom, bo parę procent z nich to troglodyci, którzy jarają się grą na odpale. Zrozumiałbym jeszcze gdyby procentowo wychodziło ponad 50%, a prawda jest taka, że może 15% z nich to odpaleńcy, z czego 10% spokojnie jest wycinanych przez anty cheat.

Czas na statystyki:

  • Prawie 2500 kont, które zagrały przynajmniej jedną rundę na serwerze, wbijając jeden poziom W TYM SEZONIE
  • Od startu serwera sezonu (3 września) do teraz 75 PERMÓW

To daje 3% osób i według uznania dodajmy tutaj osoby nie złapane/nie zbanowane. Raczej nie będzie to więcej niż 10%, a ponad połowa graczy, których podałem z bazy, to gracze non prime, więc można uznać, że co 9/10 osoba to cheat. Także chcesz blokować dostęp 8/9 osobom, bo 1/2 osoby cheatują. Dodam jeszcze, że mowa wyłącznie o graczach którzy przegrali grę na zasadzie zdobycia poziomu, więc ich ilość może być większa o te 30/40 banów, bo ban np: za buttony potrafi wyjść chwilę po starcie rundy gdy gracz korzysta z gówno cheat.

 

#EDIT
@ m1chucs ciekawi mnie po prostu Twój zamysł na to. Jak chcesz przekonać tak dużą część graczy serwera do zakupu PRIME (to koszt prawie 70 zł)?

obraz.png

Rozumiem, w porządku jeśli taki jest Twój model biznesowy na ten serwer nie ma problemu, nie jestem ekspertem w tej dziedzinie a serwer jest Twój i uznajmy że Twoja statystyka jest legitna.

Mowa tutaj tylko o pewnej frustracji, gracze którzy często gęsto pojawiają sie na tym serwerze nie są nowicjuszami i widać to na kilometr. Przykro jedynie że owym graczom jest ciężko o dozę zaufania wobec innych którzy grają tutaj kontami z pewną "historią". No i to jest pewien stereotyp który właśnie chciałem tym tematem rozwiązać, czy według tych "aktywnych" graczy ten PRIME jest potrzebny i przyczyniłby się do jakości i satysfakcji z czasu spędzanego na serwerze czy też nie. 

Odpowiedz na Twój EDIT ma umiarkowany sens gdyż odpowiedź już otrzymałem/otrzymaliśmy, a z doświadczenia wiemy że F2P defacto już nie istnieje w taki czy inny sposób 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można, nie zauważyć wielu nowych graczy na serwerze. Nie ukrywam, że to ogromny plus.

 

Niestety jak ze wszystkim w życiu bywa, ciągnię to za soba dziadostwo w postaci "wybitnych graczy".

Trzeba spiąć się i bacznie ich obserwować :)

 

A patrząc na przedstawione statystyki, usunięcie NP zabije serwer, który jest mega fajnie rozwinięty (ukłon w strone właściciela i opiekunów :D ) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel
1 godzinę temu, m1chucs napisał:

uznajmy że Twoja statystyka jest legitna.

To ma dziwny wydźwięk, więc sprostuje. Statystyki graczy są z bazy, statystyki z banów możesz sam zweryfikować, a statystyki non prime względem prime otrzymał ode mnie opiekun. To co napisałem odnośnie graczy nie złapanych / nie zbanowanych to przypuszczenia, ale chyba nikt nie powie mi, że jeżeli 3% ma bana, to ponad 50% lata bez bana, bo to brzmi absurdalnie. Patrząc na sytuację, przyjąłem, że raczej nie będzie tego więcej niż 10% i to akurat są moje przypuszczenia

1 godzinę temu, m1chucs napisał:

Przykro jedynie że owym graczom jest ciężko o dozę zaufania wobec innych którzy grają tutaj kontami z pewną "historią". No i to jest pewien stereotyp który właśnie chciałem tym tematem rozwiązać, czy według tych "aktywnych" graczy ten PRIME jest potrzebny i przyczyniłby się do jakości i satysfakcji z czasu spędzanego na serwerze czy też nie

Ja odniosłem wrażenie, że robisz to samo co kiedyś na FFA. Wsadzamy wszystkich graczy non prime do worka cheaterów przez których nie da się grać i gramy pod ich usunięcie dzięki tzw "presji tłumu", bo kto będzie chciał grać z cheaterami? Jak to się skończyło na FFA, już napisałem i wiem, że więcej na takie coś nie pozwolę.
Podałem Ci też przykład z serwerami w Polsce, gdzie żaden grywalny nie oferuje czegoś takiego, bo sam serwer nie jest w stanie przekonać graczy do zakupu takiej usługi.
Wiem ile zarabia serwer, ile mniej więcej wydaje jeden gracz stały i mogę to porównać do tego zakupu PRIME, co daje mi prosty wynik, gracze non prime nie będą kupować prime za takie pieniądze, by pograć na serwerze COD, bo tyle nie wydają na usługi serwera, a co dopiero na zakup jakiegoś dodatku, który nic im nie daje.
Gracze non prime to bardziej grupa graczy, która aktywnie uczestniczy na serwerze, ALE nie wydaje za bardzo pieniędzy na usługi

1 godzinę temu, m1chucs napisał:

Odpowiedz na Twój EDIT ma umiarkowany sens gdyż odpowiedź już otrzymałem/otrzymaliśmy, a z doświadczenia wiemy że F2P defacto już nie istnieje w taki czy inny sposób 😉

No tak, ale rozpocząłeś temat, który mówi jasno "trzeba dać grać graczom prime, a zabronić non prime", więc może miałeś plan jak zachęcić ludzi z non prime do zakupu prime

 

Rozumiem cel tego tematu i wątpię byś miał złe zamiary, ale sam widzisz, że nie stosuje się takiej mechaniki na polskiej scenie serwerów i sam się o tym przekonałem, dając sobie wcześniej wejść na głowę (presje społeczności), bo Ci sami gracze którzy wtedy skandowali, żeby to wycofać, potem lamentowali, że nie ma graczy.
Może i gracze non prime nie są graczami DOCHODOWYMI, ale są graczami AKTYWNYMI, a skala oszustwa jest wbrew pozorom mała.

 

Także na pewno planujemy działania w kierunku ograniczenia tego procederu, ale nie kosztem uczciwych graczy.
Możemy ograniczać grę takim osobom, ale nie zamierzamy zabraniać im gry na serwerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Właściciel

Automatycznie wygenerowana wiadomość.
Temat został zamknięty przez któregoś z moderatorów.

Twoja propozycja nie została przyjęta.

Pozdrawiamy Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności