Skocz do zawartości

Kamil Majchrzak: zagrałem turniej życia


Andre

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil Majchrzak w parze z Martinem Redlickim zostali mistrzami US Open w grze podwójnej juniorów. W finale pokonali debel Halys (FRA) / Ferreira Silva (POR) 6:3, 6:4. Młody Polak nie ukrywał swojej radości.
 
Oto krótki wywiad z Kamilem.
 
Zdobyłeś wielkoszlemowy tytuł. To wielki sukces. Co czujesz?
 
- Zmęczenie (śmiech). Jak ochłonę, to się nad tym wszystkim na spokojnie zastanowię. Na pewno był to najbardziej szalony tydzień w moim życiu. Czuję się szczęśliwy. Ten sukces jest jak sen. Coś wspaniałego, ale nie wiem, czy zaraz się nie obudzę.
 
Jak Ci się grało a US Open?
 
- Po wyniku widać, że chyba nieźle (śmiech). A tak serio, to była huśtawka nastrojów. Po przegraniu pierwszej rundy singla czułem żal i rozczarowanie. Mogłem wygrać tamten mecz. Ale to już historia. Skupiłem się na deblu i zagrałem turniej życia.
 
Stworzyliście z Redlickim świetną parę.
 
- Tak, doskonale dogadujemy się z Marcinem. Rozmawiamy po polsku, mieszkamy w jednym pokoju. Dobrze się to wszystko ułożyło. Cieszę się, że zagrałem z nim tego debla.
 
Który mecz był najtrudniejszy?
 
- Powiem tak. Żaden nie był łatwy. Mecz pierwszej rundy przyszło mi grać dwie godziny po przegranym singlu. Musiałem się pozbierać. Przeciwko nam stanęła para numer jeden. I wygraliśmy. Potem każda runda to kolejne wyzwanie. Ćwierćfinał wygrany 6:1, 6:1 to wcale nie był spacerek. Tu nie ma przypadkowych graczy. A finał...: Wynik na to nie wskazuje, ale mecz był naprawdę trudny.
 
Jak ocenisz swoje występy w wielkich szlemach?
 
- Tak naprawdę, to z początku nie widziałem czego się spodziewać. Każdy występ w szlemie to nowe i niesamowite doświadczenie. Gdyby nie sukces w US Open w deblu, to pewnie czułbym niedosyt. A tak cieszę się, że tegoroczne występy w wielkich szlemach kończę z takim akcentem. Warto podkreślić, że ten sukces, to zasługa wielu osób, które mi pomagają o lat. Trener, rodzice, nie sposób wszystkich wymienić. W tym roku mam też wsparcie Siemens AGD Teamu. Na kort wychodzę sam, ale wiem, że mam ogromne wsparcie w wielu oddanych mi osobach. Przy okazji tego zwycięstwa, chciałem im za to bardzo podziękować.
 
Jakie masz plany na najbliższe tygodnie?
 
- Po powrocie do Polski pewnie ze dwa dni odpoczynku, a potem zgrupowanie reprezentacji daviscupowej. Na razie nie wybiegam myślami poza mecz z Australią.
 
Rozmawiał Nikodem Jaworski
Wywiad nie jest mój!.
 
 
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Automatycznie wygenerowana wiadomość.

Temat został zamknięty przez któregoś z moderatora.

 

Powód: close

 

Jeżeli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Administratorowi z wyższą rangą.

 

Pozdrawiamy

Administracja Forum | Cs-Classic.PL | Klasyczna sieć serwerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności