Skocz do zawartości

#3 Wydanie


wuwunio

Rekomendowane odpowiedzi

Dodany obrazek

1. Powitanie
2. Magia Kolorów
3. So Lovely
4. Dodatki
5. Zakończenie


Dodany obrazek

Witam. W dzisiejszym wydaniu gazetki przygotowałam dla Was materiał związany ze stylem vintage. Jest to bardziej temat, który spodoba się dziewczynom. Jak zwykle przygotowałam dla Was tekstury, które będą potrzebne w dzisiejszym tutorialu. W poprzednim wydaniu omawiałam temat kolorowania obrazków, dzisiaj będzie coś podobnego. Zapraszam do czytania.


Dodany obrazek

Styl Vintage - nie znam graficznej definicji tego stylu. Jest to coś podobnego do stylu retro, stare i delikatne (pastelowe) kolory. Dzisiaj jak wchodzę na różnorodne strony, obserwuję popularność tego stylu. Jest on przyjemny dla oczu, delikatny. Nawet dużo fotografii jest przerabiane na ten styl, aby przykuć uwagę i dodać tej delikatności. Fakt, prace wydają się bardziej ciekawsze i ładniejsze. Nie każdy lubi pastelowe kolory. Są osoby, które lubią w pracach ostrość i mocne barwy, a są też takie, które stawiają na ład, harmonię oraz lekkość. Mowa tutaj bardziej o dziewczynach, choć są też wyjątki. Przykładem takiej osoby jestem ja ;) Uwielbiam styl vintage. Zazwyczaj kiedy wykonuję prace dla dziewczyn na forum, staram się je robić właśnie w tym stylu. Przykład możecie zobaczyć na profilu Sabinki. Wykonując prace dla kolegów stosuje raczej dynamikę, ostrość i lekki nieład. W końcu dużo osób lubi tego typu sygnatury i avatary. Zastosowanie tego stylu jest banalne. Można ściągnąć sobie na deviantarcie akcje do Photoshopa (czyt. #1 Wydanie Gazetki Graficznej), jest ich takich mnóstwo, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Łatwiejszym sposobem jest po prostu.. wypełnienie pracy odpowiednim kolorem z palety. Trzeba wiedzieć, który kolor zastosować, aby uzyskać styl vintage. Czerwony raczej nie wchodzi w grę. Wczoraj szukając obrazków na DA natknęłam się na pewien tutorial jednego użytkownika dotyczący stylu vintage. Autorka dołączyła tam paletę podstawowych barw, którą Wam przekażę. Pomysł ogólnie nie jest mój, choć nie ukrywam, że czasami bawiłam się tak barwami, ale nie koniecznie tymi w stylu vintage. Więc zaczynajmy.

Dodany obrazek

Jest to podstawowa paleta kolorów w stylu vintage. Za pomocą pipety pobieramy kolor, który nam najbardziej przypadł do gustu. Otwieramy obrazek, który chcemy przerobić i klikam kolejno Warstwa - Nowa warstwa wypełnienia - Kolor kryjący klikamy okej i wyświetla nam się Próbnik kolorów, z którego wybieramy nasz kolorek.

Szybszy sposób: W okienku z warstwami na samym dole jest takie czarno-białe kółeczko, klikamy na nie i na samej górze wybieramy opcję Kolor kryjący i robimy dalej to samo, co w pierwszym sposobie.

Potem bawimy się w trybie mieszania, bawimy się kryciem bądź wypełnieniem. Ja ogólnie wybrałam w poniższych obrazkach tryb łagodnego światła i mnożenia odwrotności. Obniżyłam również krycie o ok. 10 %. Efekt zależy od Was. Traktujcie to jako zabawę, bo tutaj na prawdę można kombinować do woli. Można nawet użyć 3 kolorów naraz i ustawiać je na różne tryby mieszania itp.

Dodany obrazek
Dodany obrazek

Miłej zabawy. Podoba się?

Dodany obrazek

Co w dzisiejszym tutorialu? Skoro jesteśmy przy stylu vintage, to chciałabym Wam pokazać, jak można takim pracom dodać odrobiny lepszego efektu. Tutaj zastosujemy Bokeh Textures. Przypominają one cekiny. W dodatkach dałam ich 40, które będą wyłącznie do Waszej dyspozycji. Dzięki naszym teksturą prace są bardziej przyjemniejsze, dają na prawdę niezłe wrażenie, ale to już zależy od rodzaju pracy, czy chcemy aby to była praca bardziej pełna przepychu czy skromna. Tutaj najczęściej ustawiamy tryb mieszania na Łagodne Światło albo Jaśniej. Nie pamiętam już jak w wersji angielskiej się nazywają. Ja zastosowałam kolorową teksturę (nr. 15), którą zazwyczaj używam do takich prac. Oto mój efekt.

Dodany obrazek
Dodany obrazek

To tyle, jeżeli chcecie możecie pokazać Wasze pracę.

Dodany obrazek

Daję wam 40 bokeh textures, które będą potrzebne do powyższego tutorialu i nie tylko. Jest również parę małych tekstur do ikon czy avatarów. Miałam dać w dzisiejszym wydaniu zupełnie co innego. Te tekstury stają się powoli monotonne, ale obiecuję, że w czwartym wydaniu dam już bardziej rozmaite dodatki.

[hide]http://www.speedyshare.com/4pDZ7/bokeh.rar
[/hide]
Dodany obrazek

To niestety na tyle w dzisiejszym wydaniu. Pomysłów mi już ubywa, ale staram się przygotowywać coś łatwego, a zarazem i ciekawego. Niestety takich rzeczy dużo nie ma. W następnym wydaniu postaram się dać już coś trudniejszego, może tutorial na jakąś skromną sygnaturkę. Co do konkursu, który zorganizowałam, dotarły do mnie tylko dwie prace. Jest to niestety za mało, więc konkurs został odwołany. Szkoda, że tak mało osób jest chętnych do takiego rodzaju rzeczy. Owszem, sprawiliście mi przykrość, bo nie robię tego dla siebie, tylko dla Was. W każdym wydaniu staram się nauczyć Was czegoś nowego, przydatnego. Uszanujcie moją pracę, bo na takie coś poświęcam sporo czasu. Ogółem przygotowanie takiej gazetki zajmuje mi 2 godziny. To tyle z mojej strony. Dziękuje za przeczytanie dzisiejszego wydania i zapraszam do komentowania i oceniania ;).

Pozdrawiam Nerr-ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności