Jump to content

Poradnik klas ;p


Maxerek ;*
 Share

Recommended Posts

Postanowiłem napisać poradnik klas, ponieważ pojawiają się pytania w stylu „jaka klasa jest najlepsza” itp. No więc odpowiedź jest prosta – ta, którą najlepiej ci się gra. Dużo jest komandosów, ale tylko kilka dobrych, dlaczego? Ponieważ tylko kilka osób potrafi nimi grać. Z kolei strzelców wyborowych jest kilka, ale niektórzy wymiatają, ponieważ własnie potrafią nimi grać. Wszystko zależy od ciebie, twojego stylu i twoich upodobań.


Będę wypisywał klasy, a obok klasy w nawiasie lvl jaki na niej mam (żebyście mogli sobie wyobrazić moje doświadczenie w graniu tą klasą). Jednak mimo że nie grałem niektórymi klasami, a innymi mało, to widziałem jak inni grają i wiem o nich co nieco.


Co do rozwoju, tzn. kiedy i ile dawać do statystyk to jest to oczywiście kwestia gustu i zależy w znacznym stopniu od każdego gracza z osobna, ale napisze jak ja bym to zrobił. Nikt nie każe wam jednak tego naśladować i wszelkie komentarze w stylu „co ty żeś tu napisał, to nie tak się robi!” są niepotrzebne. Skomplikowany sposób rozdawania statystyk służy tylko i wyłącznie równomiernemu rozwojowi postaci.

Zacznijmy więc! Mamy 4 statystyki: inteligencję (zwiększa siłę przedmiotów), siłę (zwiększa ilość HP), wytrzymałość (zwiększa wytrzymałość), kondycję (zwiększa prędkość biegu). Przy każdym lvlu dostajemy 2 pkt. do rozdania. Pkt inteligencji zwiększa siłę przedmiotów o 1, siły zwiększa ilość Hp o 2, wytrzymałośći nie da się określić, kondycji zwiększa szybkość biegu o 1,25 pkta.
Snajper (17) – dostaje AWP, Scout, Deagle. Bazowo 120 HP, 120% biegu, 1/3 szansa zabicia z noża. W sumie nie ma co opowiadać o tej klasie. Mało kto gra snajperem, ponieważ ma słabe uzbrojenie. Prawda jest taka, że z AWP trzeba strzelić we wroga 2 razy, a nierzadko 3 badź 4. Są małe szanse na natychmiastowe zabicie z noża, więc mało kto próbuje. Jest on wolniejszy od komandosa. Ma też od niego mniej HP.

Jeśli chodzi o statystyki to inteligencja jest bezużyteczna, nie ruszać. Polecam 40 pkt w siłę, 30 do kondycji, kolejne 35 w siłe, wytrzymałość do 30, kondycja do 40, wytrzymałość do 40, kondycja do 50, wytrzymałość do 50, następnie wymaxować siłę, poźniej wymaxować wytrzymałość i maxować kondycję.
Komandos (85) - dostaje Deagle. Bazowo 140hp, 135% biegu, natychmiastowe zabicie z noża (PPM). Tutaj z kolei jest co opowiadać. Jest wiele komandosów z uwagi na natychmiastowe zabicie z noża. Klasa jest zabójcza w zwarciu i na krótkie odległości, aczkolwiek jest to obusieczny miecz, bo jeśli wyskoczy się na klase z automatyczną bronią (wsparcie, saper, strzelec, rambo) i za późno się ciachnie bądź zacznie zygzakować, to egzekucja na miejscu. Klasa jest głównie do rashu, a największą jej bronią nie jest natychmiastowe zabicie z noża, a element zaskoczenia.

Podobnie do snajpera, inteligencja nie jest tej klasie potrzebna. Polecam 56 pkt w siłę (masz wtedy 252 hp, jeszcze 2 pkt i miałbyś 0, wtedy masz bug i niestety przyciski sie psują, źle się ruszasz i strzelasz), poźniej 30 w kondycję, następnie w wytrzymałość do 40, do 50 kondycję, do 50 wytrzymałość, pozniej dajesz HP... czemu tak skomplikowanie? Ano dlatego, że masz wtedy nawet dość duzo HP, dzięki kondycji szybko biegasz, a dzięki wytrzymałości niełatwo cię zabić, rozwijasz sie wtedy równomiernie... Wspomnę tutaj o innej ścieżce rozwoju dla samej tylko informacji, ponieważ nienawidzę tego sposobu i nie ukrywam, że uważam go za „lamerski”. Full w kondycję, później full w siłę, na koniec full w wytrzymałość. Proste i... debilne, ponieważ jestem kamikadze i jeśli wybiegniesz na grupę wrógów i przynajmniej 1-2 zacznie strzelać to koniec.
Strzelec wyborowy (6) - dostaje AK i M4A1. Bazowo 110hp, 80 % biegu. Najlepiej by było, gdyby pisał to teraz Gonzo bądź Tesco, no ale... strzelec wyborowy jest bardzo powolną, ale dobrze uzbrojoną klasą. Jest chyba najbardziej zbliżony do „zwykłego” CS'a. Różnica jest ta, że ciut wolniej chodzi i ma oba karabiny.

Statystyki rozdałbym identycznie jak Tesco, który pisał o tym w innym temacie. Nie przytaczając... inteligencja jest bezużyteczna, 20 w siłę (czyli do 150 HP), 20 w wytrzymałość, wymaxować siłę, wymaxować wytrzymałość, wymaxować kondycję. Argumentacja tego sposobu także jest identaczna do tej z postu Tesco – strzelec tak czy inaczej jest powolny, więc najlepiej zrobić z niego „czołg”.
Obrońca (6) - dostaje M249 (Krowa), wszystkie granaty. Bazowo 120hp, 80% biegu, jest odporny na miny! Kilka słów: nikt tym nie gra, bo jest powolny, ma mało HP i średnią broń... taki strzelec wyborowy z krową zamiast M4A1 i kałacha. Ma za to jeden niezaprzeczalny plus... jest całkowicie odporny na miny. Gram nim niekiedy, np. w ct na mapie 1zyh_cod4. Mając odpowiedni item można zrobić niezła sieczke (nomex 1/3, naboje pułka). Ogólnie, jeśli ktoś ma dużo cierpliwości i nie razi go leżenie co chwile, polecam wyexpienie. O ile się nie mylę, Szulin (chyba taki miał nick) grał obrońcą (mial 40+ lvl chyba) i całkiem nieźle wymiatał.

Statystyki rozdawać identycznie jak u strzelca wyborowego z tych samych powodów.
Medyk (22) - dostaje Galila. Bazowo 110 HP. Posiada 4 apteczki, które leczą wszystkich znajdujących się w ich zasięgu. Wysyłają 5 “impulsów”, każdy po 5 dmg (czyli leczy 5 hp). Każdy pkt inteligencji zwiększa dmg każdego impulsu o 1. Apteczki stawia się na “E”. Klasa sama w sobie dobra, ma galila (nie polecam strzelać full auto, krótkie serie po 2-3 naboje), 4 apteczki... problem w tym, że na początku jest strasznie trudno. Galil nie jest bronią o porażającej mocy, nie masz szybkości żeby robic uniki, nie masz HP zeby wytrzymać wiele... myślę, że później, tzn na 61 lvl, bedzie dużo latwiej (250 HP, 50 inta). A juz po 100 lvlu przy dużej ilosci HP, inteligencji i wytrzymalosci mozna byc prawie nie do zabicia. No, ale to później, a na początku jest bardzo ciężko.

Kilka słów o statystykach. 20 pkt w siłę, 20 w inteligecję, 25 w siłę, 20 w inteligencję, 25 w siłę, 10 w inteligencję, 50 w kondycję, 50 w wytrzymałość, wymaxować siłę, inteligencję, wytrzymałość, kondycję. Rozwijamy się w ten sposób, żeby na początku zwiększyć ilość HP (żeby mieć co leczyć apteczkami), później wzmacniamy apteczki itd. Kiedy mamy 250 HP i mocne apteczki (50 inteligencji), można zająć się szybkością i wytrrzymałością.
Wsparcie ogniowe (20) - Dostaje MP5. Bazowo 100 HP, 100% biegu. Ma dwie rakiety, które po trafieniu przeciwnika zadają dużo obrażeń (ile zależy od tego czy było to trafienie bezpośrednie czy też w ściane obok, im dalej tym mniej). Bardzo dobra klasa. Najbardziej skuteczna przeciwko komandosom. MP5 jest świetną bronią, ponieważ zwalnia przeciwnika i prawie nie ma rozrzutu. Taktyka przeciwko każdemu, ale najlepiej działająca na komandosa z wyciągnietym nożem, to spowalnianie strzelaniem i rozwalanie przeciwnika rakietami.

Przy wsparciu mam mało doświadczenia, ale pracuje nad tym. Jednak na chwile obecną zrobił bym to tak: 25 pkt w siłę, 40 pkt w inteligencję, 25 pkt w siłę, 10 w inteligencję, wymaxować siłę, 50 w wytrzymałość, wymaxować inteligencję, wymaxować wytrzymałość, wymaxować kondycję.
Saper (37) - dostaje P90. Bazowo 100 HP, 100% biegu. Dostaje 3 miny, gdy ktoś w nie wejdzie – wybuchają. Stawia się je na “E”. Zadają 100 DMG każda. Wytrzymałość postaci nie wpływa na DMG. Nie ma co pisać, klasa do kampienia, postawić miny i kampić. Miny są lekko widoczne, taki mały, przezroczysty kopczyk na ziemi, dlatego najlepiej podkładać je na szarym tle (kostka brukowa), w ciemnych miejscach, tuż za zakrętami, w miejscach, w których nikt się ich nie spodziewa.

Teraz statystyki. 20 w inteligencję, 20 w siłę, 20 w inteligencję, 30 w siłę, 10 w inteligencję, 30 w kondycję, 50 w wytrzymałość. Później maxować kolejno: siła, inteligencja, wytrzymałość, kondycja.
Demolitions (1) – dostaje AUG. Bazowe 110 hp, 100% biegu. Ma wszystkie granaty i dynamit, który zabiera 100 HP wszystkim znajdującym się blisko niego. Używa się go na “E”. Tutaj naprawde nie ma prawie nic do powiedzenia. Jedyna nad czym można się zastanowić, to kiedy użyć dynamity. Oczywiście w zasięgu jak największej ilości wrogów, bądź też przy wymianie ognia, którą przegrywasz. Oczywiście, gdy komandos znajdzie się zbyt blisko można spróbować go użyć w akcie desperacji.

Statystyki: tym razem czysta teoria, ponieważ nie grałem demolitionsem. 20 w siłę, 40 w inteligencję, wymaxować siłę, 50 w wytrzymałość. Później maxować inteligencję, 50 w kondycję, maxować wytrzymałość i maxować kondycję. To można komentować, zedytuję w razie potrzeby.
Rusher (1) - dostaje shotguna M3. Bazowo 100 HP, 130% biegu. Jedna z najmniej skomplikowanych postaci. Strzelać z shotguna jednocześnie jak najwięcej biegając żeby przeciwnicy cię nie trafiali.

Statystyki: 50 w siłę, 30 w kondycję, wymaxować siłę, 20 w kondycję, wymaxować wytrzymalość, wymaxować kondycję. Inteligencja jest bezużyteczna.
Rambo (1) - (Klasa VIP) dostaje Famasa. Bazowo 130 hp, 115% biegu. Ma na stałe itemy: Tajemnica Rambo i Notatki Ninja. Jedyna warte powiedzenia to... strzelaj w najsłabszego, nie przeładowuj po fragu, rób uniki podwójnym skokiem, wskakuj na skrzynie gdy goni cię komandos.

Co o rambo - klasa bardzo dobra dla ogara, przeważa u niego to, że ma 115% biegu, zawsze można grać rashem, albo TP. W zwarciu, na mały dystans, wręcz nieśmiertelny (50+ lvl może nawet zabić 4-5 osób), natomiast na daleki dystans już trochę problemu jest, to samo gdy napotkam komandosa, mam na myśli Tykkiego, z nim trzeba kombinować, bo jest za szybki, zawsze patrzcie gdzie jest skrzynka i na nią wskakujcie chroni was to od kosy.

Statystyki: Są różne sposoby grania tą postacią:
- Rasher: Dajemy głównie w kondycję po to żeby tylko rashować albo tzw. "plecy gaming"
- Hulk: (nie wiem jak to nazwać) Dajemy głównie w siłę po to aby mieć 330hp, lecz tracimy przy tym na wytrzymałości, nie polecam tej kombinacji, może się długo będziecie strzelać ale jak natraficie na 30-40+ to nie macie szans
- Tanker: Co lvl dajecie 1 w wytrzymałość i 1 w siłe, może i tracicie na HP ale nadrabiacie wytrzymałością. Gdy wbijecie 80+ radzę reset i przestawienie statów - 90 w wytrzymałość i 80 w siłę (ja tak mam, i mówią, że jestem nieśmiertelny)
by X4NdeR (pozwoliłem sobie tylko poprawić nieliczne błędy)

LVL klas są wpisane według stanu z dnia 26 lipca 2010r. Być może będą aktualizowane (ale chyba nie )


Komendy i opisy przedmiotów:

Kabanos rzucił pomysł, żeby dopisać tutaj opisy przedmiotów i zastąpić poradnik adka. Tak też zrobię, poradnik adka to świetna robota, ale zbyt podstawowa.

Przedmioty dostajemy za fragi. Jeden frag, to jeden przedmiot. Możemy mieć jednak tylko jeden przedmiot, zatem aby zdobyć nowy, trzeba wywalić stary. A oto opisy przedmiotów:

"Buty Szturmowego" - podczas biegu nie wydajesz żadnych odgłosów. Mimo to nadal słychać odgłos podczas lądowania (gdy skoczysz lub spadniesz) i wyciągania broni. Może się przydać gdy grasz w nocy i jest mało graczy. Jeśli jest ich dużo to przeciwnicy usłyszą choćby kroki kolegów z teamu.

"Podwójna Kamizelka", "Wzmocniona Kamizelka" - obniża uszkodzenia zadawane graczowi. Możliwe wartości 3-11, przynajmniej ja nie trafiłem ani poniżej 3 ani powyżej 11. Jeśli trafi ci się kamizelka z dużą wartością (11), można zostawić. Jednak ja bym tego nie robił, po prostu się nie opłaca, są lepsze przedmioty.

"Zaskoczenie Wroga" - gdy trafisz kogoś od tylu, obrażenia sa 2 razy wieksze. Badziewie. Rzadko kiedy zaskoczysz kogoś od tyłu, a nawet jeśli, odwróci się od razu jak zaczniesz strzelać.

"Płaszcz Partyzanta" - masz premie niewidoczności. Maksymalna premia to 14. Niektórzy sobie zostawiają. Na "ciemnych" mapach może się przydać, bo słabo cię widać, ale tak naprawdę to przydaje się tylko do kampienia. Nie polecam.

"Morfina" - szansa na ponowne odrodzenie się po śmierci. Możliwe wartości to 1/2, 1/3, 1/4. Niektórzy zostawiają, ja wywalam. Kiedy zostaniesz sam, a wróg będzie na twoim respie to przed wznowieniem rundy może cię zabić nawet 4-5 razy. Ten item tylko pogarsza staty.

"Nóż Komandosa" - natychmiastowe zabicie z Noza. Warto wspomnieć, że komandos zabija natychmiastowo tylko PPM, ten item pozwala zabijać natychmiastowo nawet LPM. Rzadko się trafia. Prawda jest taka, że tylko rusher (którym nikt nie gra) i komandos (który ma swoje zabicie z noża) są wystarczająco szybcy żeby efektywnie zabijać tym przedmiotem. Wywalać.

"Weteran Noża" - zadajesz większe obrażenia nożem. Słabsza wersją Noża Komandosa. W praktyce CAŁKOWICIE nieprzydatne, od razu do wywalenia.

"Podręcznik Szpiega" - posiadasz ubranie wroga. Dostajesz granat HE z szansą na natychmiastowe zabicie. Możliwe wartości to 1/1, 1/2, 1/3. Przydatne, szczególnie gdy trafi sie na granat 1/1, a już najbardziej gdy jest się komandosem. Można wmieszać się w tłum wrogów i ciachać ich nożem.


"Tajemnica Generala" - natychmiastowe zabicie granatem HE. Zadajesz dodatkowe obrażenia. Możliwe wartości 4-8. Baardzo przydatny przedmiot. Natychmiastowe zabicie z HE + zwiększone obrażenia? Miodzio, zostawiamy (ew jeśli grasz w nocy i jest mało graczy – można wywalić).


"Notatki Ninji" - możesz zrobić podwójny skok w powietrzu. Klasa rambo ma to wbudowane na stałe. Tutaj znowu, niektórzy zostawiają, ja wywalam. Jeśli przedmiot ten ma rambo, ma on potrójny skok.

"Tajemnica Wojskowa" - otrzymywane obrażenia są zredukowane o 5. Masz szanse na oślepienie wroga przy trafieniu. Możliwe wartości 1/1, 1/2, 1/3, 1/4. Przedmiot ten oślepia na żółto. Przydatne gdy gra się, kiedy jest mało osób. Gdy jest dużo osób to oślepiony gracz widzi biegające sylwetki i może strzelać "na oślep". Wartość tego itemu docenisz dopiero wtedy, gdy będzie miał go wróg i będzie cię oślepiał.

"AWP Sniper" - natychmiastowe zabicie z AWP. Jeśli klasa nie ma AWP to wraz z przedmiotem dostaje broń. ZABÓJCZA BROŃ. Koniecznie zostawić, każdego koksa i każdy czołg rozwalisz pojedynczym strzałem z AWP.

"Adrenalina" - za każdego fraga dostajesz +50 HP. Nie zwiększa HP powyżej maksymalnej wartości. Niekiedy lubie z tym biegać, bo jeśli przy starciu stracę dużo HP, a jednak wygram to ten frag pozwoli mi się zregenerować. Jednak najczęściej wywalam, są lepsze przedmioty ułatwiające grę.

"Tajemnica Rambo" - za każdego fraga dostajesz pełen magazynek oraz +20 HP. Nie zwiększa HP powyżej maksymalnej wartości. Niektórym postacią może się przydać, innym nie. Rambo to ma na stałe, komandos zabija nożem lub deagle, rusher shotgunem – im się to nie przyda, mają mało ammo. Reszcie klas – według upodobań. Zostawiłbym to sobie saperem, ma on 50 ammo do odnowienia przy fragu, opłaca się.

"Wyszkolenie Sanitarne" - dostajesz 10 HP co 5 sekund. Nieprzydatne, do wywalenia. Zanim się uleczysz do maxa, skończy się runda lub ktoś cię znajdzie. Admini powinni zwiększyć moc itema do 30 HP co 5 sek lub więcej.

"Kamizelka NASA" - masz 500 pancerza. Ahahaha, ten item jest aż śmieszny. Najmniej przydatny z wszystkich na CODzie. Od razu wywalać, bez zastanowienia.

"Wytrenowany Weteran" - dostajesz +100 HP co rundę, wolniej biegasz. W praktyce spadek szybkości jest naprawdę niemal niezauważalny, a +100 HP się przyda. Ja osobiście wywalam (są lepsze itemy ułatwiające grę), ale niektórzy lubią mieć dużo HP.

"Wytrenowany Rekrut" - dostajesz +50 HP co rudne, wolniej biegasz. Gorsza wersja Wytrenowanego Weterana. W związku z tym od razu do wywalenia.

"Apteczka" - użyj, aby uleczyć się do maksymalnej ilosci HP. Działa tylko raz na rundę. Podczas przeładowywania nie da się użyć. Ja osobiście kiedy to dostaję to od razu używam i wywalam.

"Eliminator Rozrzutu" - nie posiadasz rozrzutu broni. Przydaje się klasom z automatyczną bronią. Wpraktyce wygląda to tak: każda broń ma recoil – na recoil składa się odrzut broni (w górę i w prawo najczęściej), rozszerza się także celownik i strzały padają w obrębie tego roszerzonego celownika. Ten item powoduję, ze broń nie ma odrzutu, celownik jednak nadal się rozszerza. Mimo to, polecam.

"Ogranicznik Rozrzutu" - twój rozrzut jest mniejszy. Gorsza wersja Eliminatora Rozrzutu. W związku z tym od razu do wywalenia.

"Naboje Pułkownika" - zadajesz 20 obrażeń więcej. Jeden z najlepszych itemów. Można dzięki niemu zrobić niezłą sieczkę. Jeśli dostaniesz, nie wywalaj! Pod żadnym pozorem.


"Tytanowe Naboje" - zadajesz 10 obrażeń więcej. Gorsza wersja Naboi Pułkownika. Niektórzy zostawiają, ponieważ +10 DMG to też dużo, a Naboje Pułkownika ciężko trafić. Ja wywalam od razu.

"Tarcza SWAT" - nie działają na ciebie żadne przedmioty. W praktyce prawie wszystkie. Nie działają na natychmiastowe zabicia z HE, jednak HE jako takie tak, to samo z AWP sniper, działa na ciebie jak zwykły strzał z AWP, nie działają na ciebie miny sapera. Działa jednak na ciebie Tajemnica Wojskowa i Pancerz Nomexowy. Przydatne, polecam.

"Pancerz Nomexowy" - masz szanse na odbicie pocisku przez pancerz. Możliwe wartości to 1/3, 1/4, 1/5, 1/6. Jeśli trafisz na Nomex z wartością 1/3 to możesz być prawie niepokonany. Każda niższa wartość – od razu do wywalenia.

"Notatki Kapitana" - jesteś odporny na 3 pociski w każdej rundzie. Nie 3 wybrane tylko 3 pierwsze , które w ciebie uderzą. W praktyce nie są to tylko pociski, ale też granaty HE (te z natychmiastowym zabiciem) i noże. Dlatego możesz dzięki temu wytrzymać ciachnięcie komandosa, granat HE lub strzał z AWP sniper. Niekiedy zostawiam, innym razem wywalam. W sumie taki dziwny przedmiot, bo na początku rundy bardzo się przydaje, ale przez resztę jest do niczego.

"Moduł odrzutowy" – wyrzuca cię w kierunku, w którym patrzysz (a nie w kierunku, w którym idziesz) z dużą szybkością i na znaczną odległość. Używa się naciskając CTRL + Space (koniecznie w tej kolejności). Przydaje mi się niekiedy komandosem, pozwala doskoczyć do przeciwnika co znacznie skraca starcie. Raz zostawiam, innym razem wywalam.
Komendy:
- /ip - drukuje w konsoli liste graczy wraz z ich IP
- /me - pisze ile łącznie zadałeś obrażeń (tylko strzały - granaty, miny, dynamit się nie liczą)
- /hp - pisze ile HP zostało wrogowi, a także gdzie cię trafił i z jakiej odl. cię zabił
- /klasa - wybierasz swoją klasę
- /klasy - wybierasz klasę, której opis chcesz zobaczyć
- /reset - resetujesz swoje statystyki, aby ponownie je rozdać. LVLa NIE DA SIĘ zresetować.
- /item - opis przedmiotu
- /drop - wywalasz przedmiot

WAŻNE! BINDY!

bind f1 "say /item"
bind f2 "say /drop"

Należy wpisać każdy z tych dwóch bindów w KONSOLĘ. Dzięki nim na F1 będziesz mógł zobaczyć opis przedmiotu, a na F2 wywalić go. Ja dzięki niemu potrafię wywalić niechciany item w drodzę od jednego wroga do drugiego, nawet jeśli są kawałek od siebie. Co to daje? Zwiększa twoją szanse na dostanie wymarzonego przedmiotu.Ile expa za kogo sie dostaje?

Za przeciętnego gracza - 10 + każdy lvl różnicy

przykład: Mam 80 lvl. Zabija mnie gracz z 10 lvlem. Dostaje 80 expa. Dlaczego? 10 + (80-10) = 80

ale: Mam 10 lvl. Zabija mnie gracz z 80 lvlem. Dostaje 10 expa. Dlaczego? 10 + (10-80) = 10 (ponieważ nie można dostać ujemnego expa).
Za VIPa - 30 + każdy lvl różnicy

przykład: Mam 80 lvl i jestem VIPem. Zabija mnie gracz z 10 lvlem. Dostaje 100 expa. Dlaczego? 30 + (80-10) = 100

ale: Mam 10 lvl. Zabija mnie gracz z 80 lvlem, który jest VIPem. Dostaje 30 expa. Dlaczego? 30 + (10-80) = 30 (ponieważ nie można dostać ujemnego expa).Jeśli poradnik się przyda postaw piwo.


Enjoy!

PS: Temat można przykleić, jeśli moderator uzna, że się do tego nadaje.
PS2: Dziękuję wszystkim, którzy wytknęli mi błędy (kilka się znalazło). Wszystko już poprawiłem ;) Jeśli znajdzie się coś jeszcze (choćby literówka), nie krępujcie się.

Źródła:
http://cs-fpg.pl/showthread.php?t=15042 – część informacji “żywcem” stąd skopiowana, ale jedynie dla zaoszczędzenia czasu, ponieważ były ogólnie znane, nie pytałem zatem o zgodę
Sytuacja trochę się zmieniła. Postanowiłem napisać rozszerzony poradnik adka, w efekcie może być tak, że mój zastąpi jego. Nie można jednak nic poradzić, jego poradnik był zbyt podstawowy. Opisy przedmiotów skopiowałem "żywcem", a pózniej pracowałem na tym tekście zmieniając i dopisując. Pożyczyłem stąd jeszcze jedno - kompozycję. Zauważyłem, że poradnik adka jest ładnie skomponowany, zatem zapożyczyłem to ;)
http://cs-fpg.pl/showthread.php?t=20988 – jeśli chodzi o kopiowanie to jedynie z moich własnych postów.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy