Jump to content

Nauka Celowania :)


Maxerek ;*

Recommended Posts

Witam was serdecznie! :)


Piszę ten poradnik z jednej prostej przyczyny. W jednym z ostatnich poradników (tytuł poradnika "Jak ogarnąć rozrzut") jego autor napisał:

Cytat
Najlepiej celować w klatkę piersiową, wtedy podczas podnoszenia się celownika lufa natrafi na głowę i będzie "łebszot",a my będziemy szczęśliwi.


Otóż nie mili Państwo :)

Tak mnie to raziło w oczy, że postanowiłem wytłumaczyć parę podstawowych zasad celowania. Najlepiej to zrobić w prostym poradniku. Od razu zaznaczę, że nie jestem pewien czy takiego tematu już kiedyś nie było, aczkolwiek skoro gracze wypisują na ten temat głupoty to chyba trzeba naukę powtórzyć :D

Do rzeczy!


1. Zanim zaczniecie w ogóle grę i naukę dowiedzcie się jak odpowiednio ustawić raty, interp, etc. W internecie, aż roi się od poradników na ten temat. Również na naszym forum są one dostępne.

2. Nie biegajcie! HAłas to podstawowa rzecz, która w csie na troszkę lepszym poziomie daje przewage przeciwnikowi. Na wysokim poziomie jest zabójcza. Wystarczą bardzo dobre słuchawki, tysiące godzin przy csie, odrobina zmysłu i pomyślunku i nikt nie będzie musiał was widzieć, żeby was zabić.

3. Ćwiczcie ruszanie się podczas strzelania. Im trudniej was trafić, tym więcej wy macie czasu na zabicie kogoś. Wypuszczając serię 2-3 pocisków wcale nie chodzi o to, aby odejść w lewo, strzelić, odejść w prawo, strzelić, itd. Robiąc tak robicie źle. Tracicie cenny czas. Rzecz jest w tym, by odchodząc w lewo być gotowym do strzału, nie stawać, a od razu odbijać w prawo jednocześnie strzelając. Gdy nauczycie się zgrać te dwie rzeczy (odbicie w drugą stronę i strzał jednocześnie) możecie mi wierzyć, że kulki będą leciały prosto.

4. To co mnie tak raziło w poradniku kolegi - "strzelajcie w klatkę, odrzut zniesie kule na głowę". Gówno prawda. Niestety wiele osób tak myśli co ułatwia mi łapanie punkcików na mapach. Dlaczego? Największym problemem celowania w klatkę jest to, że w większości przypadków wcale nie trafiacie w klatkę, a w ramiona. Obszar trafienia ramion jest dużo większy, niż widzicie i niż wam się wydaje. Grając na serwerze udostępniającym /rankstats możecie sprawdzić, że większość trafień jest w lewe ramię. Dlaczego lewe? Zdecydowanie więcej osób jest praworęcznych, lewe ramię przeciwnika mają po przekątnej, co jest naturalną stroną trafienia. Trafienie w ramię jest mniej punktowane od trafienia w klatkę (które jest trudniejsze) i o wiele mniej punktowane od trafienia w głowę (co przy odrobinie praktyki nie jest takie trudne).

5. No dobrze. Ale jak w tą głowę trafić? Jedna z zasad jest tak prosta, że aż śmieszna. Niestety z obserwacji innych graczy wiem, że mało kto ją stosuje. Jest nią mianowicie trzymanie celownika na poziomie głowy. Nie latanie nim po całej mapie, niebiosach i czeluściach piekielnych, a w miarę możliwości wykonywanie myszą tylko ruchów horyzontalnych (lewo prawo).

6. Uczcie się map zamiast tylko po nich biegać. Gdy już nauczymy się trzymać celownik na poziomie głowy rywala możemy z wyprzedzeniem patrzyć w miejsce gdzie pojawi się nie tlyko przeciwnik ale też jego głowa. Dlatego dobrze znać mapy i myśleć podczas gry.

7. Aby trafić w głowę wcale nie trzeba siedzieć 10 cm od monitora, ściskać kurczowo myszy i zostawiać wgnieceń w klawiaturze. Spróbujcie podejść do tematu lekko. Rozsiądźcie się wygodnie. Zrelaksujcie i dopiero potem siadajcie do gry. W przeciwnym razie opuścicie serwer z nerwicą i banem za przeklinanie, "bo wam nie wychodziło".

8. Ostatnie i najważniejsze - trening czyni mistrza. Polecam dwie bronie. Jest to scout i deagle. Aby nasza ukochana gra nie doprowadziła was do depresji polecam zacząć od tej drugiej, a dopiero potem przerzucić się na scouta. Pograjcie jeden tydzień tylko i wyłącznie deaglem, a drugi tylko i wyłącznie scoutem. Pamiętajcie o wskazówkach napisanych wyżej. Czasem bywają lepsze dni, czasem gorsze. Jeśli czujecie, że wam nie idzie - wyłączcie grę i wróćcie do niej jutro. Bez nerwów, a z cierpliwością i pokorą ćwiczcie, a sami będziecie zaskoczeni rezultatami gdy po dwoch tygodniach z deaglem i scoutem przerzucicie się na m4. Gwarantuję :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy