Jump to content

[Photoshop] Prosty Napis


wuwunio

Recommended Posts

Dodany obrazek

W moim pierwszym tutorialu chciałabym Wam pokazać, jak zrobić naprawdę banalny napis w Photoshopie. Jest on prosty, ale prezentuje się (według mnie) bardzo fajnie.

Na samym początku tworzymy nowy dokument o dowolnie wybranych przez Was wymiarach oraz kolorze. Klikamy na ikonkę tekstu (duża literka T) i tworzymy nowy napis. Użyta przeze mnie czcionka to AppleBerry.


Dodany obrazek

Kiedy już stworzyliśmy nasz napis, w okienku z warstwami klikamy prawym przyciskiem myszy na naszą warstwę z tekstem i wybieramy Opcje Mieszania. Wykonujemy następujące czynności.

Dodany obrazek

Więc tak, jeżeli chodzi o kolor to możemy wybrać dowolny, według naszego uznania. Rozszerzenie możemy ustawić nawet na 50. Możecie się pobawić tym suwakiem, zmieniać wartości. Ja wielkość ustawiłam na 5, ale jeżeli chcecie, aby efekt obrysu był większy możecie zwiększyć wartość nawet na 10.

Dodany obrazek

To wymyśliłam sama, jedyne co zmieniacie to Wielkość. Możecie również ustawić wartość na jaką chcecie, im większa jest wartość tym większy jest ten cień na dole (nie umiem określić co to dokładnie jest).

Dodany obrazek

Tutaj kolor wybieracie sobie też sami, a wielkość obrysu nie musi być taka, jaką ja sobie ustawiłam. Jeżeli na samym początku w fazie zewnętrznej ustawiliście wielkość np. na 10 to tutaj wielkość obrysu również powinna być większa. O to moje efekty:

Dodany obrazek
Dodany obrazek


Mam nadzieję, że końcowy efekt przypadł Wam do gustu.
Pozdrawiam i miłej zabawy.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy