Skocz do zawartości

Regulamin Serwera FFA


ShaD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że nie zauważyłem regulaminu, który dotyczyłby Naszego serwera. Postanowiłem stworzyć własny, który mam nadzieję zostanie dodany.

 

Proszę o komentarze oraz opinie, dotyczące zmian / dodania czegoś.

 

Regulamin FFA [CS-CLASSIC]

 

Każdy gracz ma obowiązek zapoznać się z regulaminem serwera, gdyż wchodząc na niego automatycznie go akceptuje.

Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z odpowiedzialności jego przestrzegania.

 

    1. Ustawienia Gracza.

 

1.1. Ustawienia graficzne.

 

1.1.1. Dozwolone Renderowanie to Open GL. Zakaz jest stosowania D3D lub Software. [ban Permanentny].

1.1.2. Na serwerze obowiązuje zakaz używania jakichkolwiek innych modeli graczy. [ban permanentny].

1.1.3. Inna wartość głębi kolorów niż 32bit jest zabroniona. [ban permanentny].

 

1.2. Ustawienia nick’u.

 

1.2.1. Nick nie może zawierać wyrazów podchodzących pod wulgaryzmy. [ 1. Ostrzeżenie na @ lub say. 2. Kick z powodem].

1.2.2. Nick nie może obrażać któregokolwiek z graczy. [ 1. Kick z powodem. 2. Ban na 1 godzinę].

1.2.3. Nick nie może reklamować jakiegokolwiek forum, serwera lub sieci. [ban permanentny]

1.2.4. Zabrania się podszywania pod innych graczy. [1. Kick z powodem. (Podszywanie pod Gracza: 2. Ban na 1 godzinę - 1 dzień.)(Podszywanie pod Administratora/Opiekuna: 2. Ban permanentny].

 

1.3. Ustawienia sieciowe.

 

1.3.1. Za utrzymujący się ping powyżej 130ms gracz zostaje automatycznie zbanowany na okres 5 minut.

 

    2. Zasady rozgrywki na serwerze FFA.

 

             2.1. Za przebywanie na respie nieruchomo dłużej niż 30 sekund - Afk [Kick].

2.2. Za kampienie na respie dłużej niż 30 sekund [1. Ostrzeżenie. 2. Ban 5min – 1 godzinę].

2.3. Za kampienie w tym samym miejscu, kolejny raz z rzędu oraz przedłużanie rundy [1. Ostrzeżenie. 2. Ban 1 godzina – 3 godziny].

2.4. Nie wykonanie celów mapy ze strony TT przy pozostałym czasie rundy poniżej 30 sekund [1. Przypomnienie na @@. 2. Slap gracza posiadającego pakę. 3. Zgładzenie ostatniego gracza nie posiadającego paki. 4. Powtarzająca się sytuacja u gracza – Ban 5min].

2.5. Nie wykonywanie celów mapy ze strony CT. [1. Przypomnienie na @@. 2. Slap].

2.6. Utrudnianie gry innym graczom w jakiejkolwiek formie, która zostanie zgłoszona ( Rzucanie flash’a na respie, rzucanie flash’a specjalnie by oślepić gracza w tej samej drużynie, blokowanie, ustawianie się cały czas przed celownikiem strzelającego, specjalne przedłużanie rundy w postaci nie plantowania paki/nie zabijania przeciwników). [1. Ostrzeżenie. 2. Kick. 3. Ban 5 minut – 1 dzień].

2.7. Zakaz częstego używania reconnect’a. Do resetowania statystyk stosuje się komendę /resetscore  [1. Ostrzeżenie. 2. Ban 1 – 3 godziny].

2.8. Całkowity zakaz używania granatów Smoke, Flash, HE na małych mapach (HE jest dozwolony jedynie na mapce fy_snow). [1. Ostrzeżenie. 2. Kick. 3. Ban na 5 minut - 1 godzinę].

2.9. Zakaz strzelania z respa na małych mapach. [1. Ostrzeżenie. 2. Kick. 3. Ban na 1 godzinę].

2.10. Zakaz raszowania na resp przeciwnika na mapie aim_map przed upłynięciem 30sekund od rozpoczęcia rundy. Rush dozwolony od czasu 1:30. [1. Ostrzeżenie. 2. Kick. 3. Ban na godzinę].

 

    3. Regulamin Rozmów.

 

       3.1. Surowy zakaz obrażania innych graczy w jakikolwiek sposób. [ban 1 godzina – 1 dzień].

3.2. Całkowity zakaz reklamowania innych sieci/forów/serwerów niż cs-classic. [ban permanentny].

3.3. Zakaz notorycznego stosowania wulgaryzmów. [1. Ostrzeżenie. 2. Kick].

3.4. Zakaz urażania innych graczy w jakikolwiek sposób. [1. Ostrzeżenie. 2. Kick. 3. Ban na 5 minut – 1 godzinę].

3.5. Zakaz notorycznego pisania wiadomości o tej samej treści. [1. Kick. 2. Ban na 5 minut – 1 godzinę].

3.6. Zakaz poruszania tematów politycznych czy religijnych, które mogą obrazić lub urazić innych graczy. [1. Ostrzeżenie. 2. Kick. 3. Ban na 5 minut – 1 godzinę].

3.7. Zakaz oskarżania graczy o cheaty na say'u. Do tego służy u@ [1. Kick. 2. Ban 5 minut – 1 godzinę].

 

    4. Regulamin stosowania u@.

 

       4.1. u@ służy wyłącznie do informowania Administratora serwera o graczach, którzy łamią regulamin (kampienie, niewykonywanie celów mapy, txt,

       utrudnianie gry, stosowanie cheat’ów).

       4.2. Notoryczne pisanie do Admina pow. 3 razy w jednej sprawie jest zabronione [1. Ostrzeżenie. 2. Kick. 3. Ban 5 minut - 1 godzinę].

       4.3. Całkowity zakaz stosowania wulgaryzmów [1. Ban 1 godzina].

       4.4. Całkowity zakaz obrażania czy ubliżania Administratorowi [1. Ban 1 godzina – 3 godziny].

       4.5. Pisanie zbędnych wiadomości na u@ nie dotyczących złamania regulaminu [1. Ostrzeżenie. 2. Kick. 3. Ban na 5 minut].

 

    5. Regulamin używania mikrofonu.

 

       5.1. Zakaz nadmiernego używania mikrofonu. [1. Ostrzeżenie. 2. Kick. 3. Ban na 5 minut – 1 godzinę].

5.2. Zakaz wyzywania, obrażania, ubliżania graczom przez mikrofon. [1. Kick. 2. Ban na 1 godzinę – 3 godziny].

5.3. Zakaz puszczania muzyki przez mikrofon. [1. Kick. 2. Ban na 5 minut – 3 godziny].

5.4. Obowiązek wyłączenia mikrofonu jeżeli Administrator sobie tego życzy z konkretnego powodu. Jeśli gracz się do tego nie przystosuje: [1. Ban na 5minut – 1 godzinę].

 

    6. Regulamin stosowania wszelkich programów w trakcie gry.

 

6.1. Całkowity zakaz używania programów typu: Wallhack WH, ESP, Aimbot AB, Speedhack SH, NoRecoil NR, Lambert, Crosshair Hack, AntySS,           NoFlash/NoSmoke, SpinHack, NoSpread, Multihack lub innych Cheat’ów, które ułatwiają grę. [1. Screenshots 2. Demko. 3. Ban permanentny || Zależne od wspomagacza].

6.2. Całkowity zakaz jest stosowania programów Ts3, Steam, Skype, czy innych komunikatorów do podpowiadania w trakcie gry. [1. Ban permanentny z udowodnieniem].

6.3. Spis dozwolonych programów: GammaAdjuster, Mousefix.


 

    7. Prawa gracza na serwerze.

 

             7.1. Celowe i przemyślane niewykonywanie celów mapy (TT – paka znajduje się na końcu mapy i nie zdąży jej zaplantować przed upływem czasu.

             CT – Nie rozbrajanie paki z powodu chęci zachowania broni).

7.2. Kampienie na respie lub w pewnym miejscu na mapie nie dłużej niż 30 sekund z powodu ciągłego raszowania przeciwników.

7.3. Informowanie Administracji na u@, że pewien z graczy nie przestrzega regulaminu lub utrudnia grę (Rzucanie flash’a na respie, rzucanie flash’a specjalnie by oślepić gracza w tej samej drużynie, blokowanie, ustawianie się cały czas przed celownikiem strzelającego, specjalne przedłużanie rundy w postaci nie plantowania paki/nie zabijanie przeciwników).

7.4. Poproszenie Admina o zmianę mapy lub o vote dotyczące tejże zmiany, jeśli na serwerze znajduje się poniżej 10 osób.

       7.5. Pozostanie na spect przez okres nie dłuższy niż 5min.

       7.6. Poinformowanie Administratora, że runda zbliża się ku końcowi i by przypomniał o tym graczom na @@.

 

 8. Prawa oraz Obowiązki Administratora na serwerze.

 

       8.1. Administrator ma obowiązek pilnować porządku na serwerze oraz przestrzegania przez graczy regulaminu.

       8.2. Jeśli którykolwiek punkt z regulaminu zostanie złamany przez gracza, należy go o tym powiadomić/ukarać.

       8.3. Administrator ma obowiązek sprawdzenia każdej wiadomości, która została napisana przez gracza na u@.

       8.4. Administrator ma prawo stosować "Admin chat" wyłącznie w przypadku:

             - Udzielenia informacji dotyczących serwera (forma "y@")

             - Odpowiedzi na pytania graczy (forma "y@")

             - Poinformowania graczy, że oskarżony nie posiada wspomagaczy. (forma "y" lub "y@")

             - Ostrzeżenia gracza, że złamał regulamin, który zaakceptował wchodząc na serwer. (forma "y@@")

             - Ostrzeżenia, że runda zbliża się ku końcowi (Minimalny czas 0:30) i przypomnienie o celach mapy. (forma "y@@")

             - Udzielenia informacji, że gracze mogą napisać do niego na u@. (forma "y@@")

      8.5. Administrator ma obowiązek przestrzegać regulamin tak samo jak zwykły gracz.

      8.6. Administrator ma obowiązek dawać przykład innym na serwerze.

      8.7. Administrator FFA ma obowiązek bywać na forum cs-classic w dziale FFA.

      8.8. Administrator przy jakimkolwiek banowaniu gracza, musi posiadać dowód (SS, Demko, hltv).

      8.9. Administrator ma prawo bywać na spect dłużej niż gracz z powodu możliwości spoglądania na podejrzanego.

      8.10. Administrator ma obowiązek rozpatrzyć każdą sprawę na forum, która go dotyczy i jest potrzebna jego udziału.

 

 

 

 

Przydatne tematy dotyczące serwera FFA:

 

#1. Lista Adminów.

http://forum.cs-classic.pl/topic/16618-lista-admin%C3%B3w/

 

 

 

## Po zatwierdzeniu :D

 

Pozdrowienia dla graczy, życzy Opiekun oraz Administracja serwera FFA.

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy założy nowy temat ze swoją propozycją REGULAMINU. Nie mogłeś tego dodać w tamtym temacie? Co do samego regulaminu prawie ok.

 

 

Gdzieniegdzie za dużo TAB'ów. :)

 

"1.3.1.      Za utrzymujący się ping powyżej 140ms gracz zostaje automatycznie zbanowany na okres 5 minut."

 

A nie 130?

 

2.2 i 2.3 do przedyskutowania.

 

2.7 bez sensu, przecież jest /resetscore

 

2.10 też bez sensu, tu runda tyle nie trwa

 

5.2 ? nie przesadzajmy :P

 

5.5 a nie ma amx_mute?

 

7.2 połącz z 2.2

 

7.5 dobre, na papieroska 5 minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy założy nowy temat ze swoją propozycją REGULAMINU. Nie mogłeś tego dodać w tamtym temacie? Co do samego regulaminu prawie ok.

 

 

Gdzieniegdzie za dużo TAB'ów. :)

 

"1.3.1.      Za utrzymujący się ping powyżej 140ms gracz zostaje automatycznie zbanowany na okres 5 minut."

 

A nie 130?

 

2.2 i 2.3 do przedyskutowania.

 

2.7 bez sensu, przecież jest /resetscore

 

2.10 też bez sensu, tu runda tyle nie trwa

 

5.2 ? nie przesadzajmy :P

 

5.5 a nie ma amx_mute?

 

7.2 połącz z 2.2

 

7.5 dobre, na papieroska 5 minut :)

Taby poprawione, mam nadzieję, że o to chodziło :)

 

1.3.1 Fakt, mój błąd.. powinno być 130ms, Dzięki :) || poprawiłem.

2.2. Tutaj głównie chodzi o graczy, którzy afkują.. a aby dawać komuś kick za afk, przydałby się do tego paragraf.

2.3. To paragraf określający gracza, który non-stop którąś rundę z rzędu kampi w jednym miejscu + nie wykonując celów mapy. Wtedy prawdopodobnie wystarczy ostrzeżenie na @@, jednakże jeśli jest to po raz n-ty to kick na ogarnięcie może się przydać.

 

2.7. Reconnect nie jest tym samym co /resetscore. Poza tym, wiele serwerów zabrania jego wykonywania.

2.10. Chodzi o to, by ludzie nie raszowali na resp przeciwnika przed upływem 30sekund od 2:00. Mogę Cię zapewnić, że runda czasem tyle trwa i według mnie nie jest to przesadzeniem, że dopiero od tej godziny. Zawsze stosuję tę zasadę jak jest mapa aim_map i nie zauważyłem sprzeciwów.

 

5.2. A czym różni się nie posiadanie mutacji od wieku 16 lat? Do tego wieku wszyscy ją przejdą, a chodzi o wyeliminowanie odpowiedzi "Ale ja mam już 17lat", bo to i tak bez różnicy jeśli nie chcemy słuchać piskliwego czy dziecinnego głosu.

 

5.5. Administrator jest od pilnowania porządku na serwerze i według mnie, jeśli przeszkadza mu mikrofon danego gracza, to ma do tego pełne prawo. Chodzi mi tutaj o różnego typu piski, zgrzyty, dudnienia, wzmocnienia, zniekształcenia - wszystko w przypadku nie sprawnego mikrofonu.

|| Zmienione na: 5.5. Obowiązek wyłączenia mikrofonu jeżeli Administrator sobie tego życzy z konkretnego powodu

 

7.2.

"Za kampienie na respie dłużej niż 30 sekund"

"Kampienie na respie lub w pewnym miejscu na mapie z powodu ciągłego raszowania przeciwników."

Połączyłem i co mi wychodzi? Że każdy z graczy ma prawo do pozostania na respie, ale nie dłużej niż przez 30sekund.

Parę adminów trzyma się tego, że kampienie na respie jest zabronione, więc ten czas nie jest chyba wziętym z kosmosu?

 

7.5. Wiele osób może mieć problemy z internetem lub obserwować danego gracza w przypadku braku admina na serwerze. Sądzisz, że 5 minut to za długo? Powinni liczyć się gracze, a nie obserwatorzy, bo od tego jest hltv.

 

Regulamin według mnie powinien być rygorystyczny, ponieważ tylko wtedy będzie można kick'nąć danego gracza jeżeli gra niewłaściwie oraz niezgodnie z regulaminem.

 

Co do regulaminu. Zaproponowałem go z trzech powodów:

1) Br3jka regulamin został skopiowany z innego forum.

2) Dla serwera FFA nie ma regulaminu. Dlaczego :? Może czas go właśnie stworzyć?

3) Według mnie bez regulaminu serwera nie można na nim banować żadnego z graczy. Dlaczego? Bo za co, skoro nie ma jaśnie określonych zasad?.

 

Dzięki za uwagi

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taby przez to, że było to pisane w Word. Próbowałem to jakoś zmienić.. patrzyłem na podgląd po każdej zmianie na forum, ale tak już wyszło :P

 

1.3.1 Fakt, mój błąd.. powinno być 130ms, Dzięki :) || poprawiłem.

2.2. Tutaj głównie chodzi o graczy, którzy afkują.. a aby dawać komuś kick za afk, przydałby się do tego paragraf.

2.3. To paragraf określający gracza, który non-stop którąś rundę z rzędu kampi w jednym miejscu + nie wykonując celów mapy. Wtedy prawdopodobnie wystarczy ostrzeżenie na @@, jednakże jeśli jest to po raz n-ty to kick na ogarnięcie może się przydać.

 

2.10. Chodzi o to, by ludzie nie raszowali na resp przeciwnika przed upływem 30sekund od 2:00. Mogę Cię zapewnić, że runda czasem tyle trwa i według mnie nie jest to przesadzeniem, że dopiero od tej godziny. Zawsze stosuję tę zasadę jak jest mapa aim_map i nie zauważyłem sprzeciwów.

 

5.2. A czym różni się nie posiadanie mutacji od wieku 16 lat? Do tego wieku wszyscy ją przejdą, a chodzi o wyeliminowanie odpowiedzi "Ale ja mam już 17lat", bo to i tak bez różnicy jeśli nie chcemy go słuchać.

 

5.5. Administrator jest od pilnowania porządku na serwerze i według mnie, jeśli przeszkadza mu mikrofon danego gracza, to ma do tego pełne prawo. Chodzi mi tutaj o różnego typu piski, zgrzyty, dudnienia, wzmocnienia, zniekształcenia - wszystko w przypadku nie sprawnego mikrofonu.

 

7.2.

"Za kampienie na respie dłużej niż 30 sekund"

"Kampienie na respie lub w pewnym miejscu na mapie z powodu ciągłego raszowania przeciwników."

Połączyłem i co mi wychodzi? Że każdy z graczy ma prawo do pozostania na respie, ale nie dłużej niż przez 30sekund.

Parę adminów trzyma się tego, że kampienie na respie jest zabronione, więc ten czas nie jest chyba wziętym z kosmosu?

 

7.5. Wiele osób może mieć problemy z internetem lub obserwować danego gracza w przypadku braku admina na serwerze. Sądzisz, że 5 minut to za długo? Powinni liczyć się gracze, a nie obserwatorzy, bo od tego jest hltv.

 

Regulamin według mnie powinien być rygorystyczny, ponieważ tylko wtedy będzie można kick'nąć danego gracza jeżeli gra niewłaściwie oraz niezgodnie z regulaminem.

 

Co do regulaminu. Zaproponowałem go z trzech powodów:

1) Br3jka regulamin został skopiowany z innego forum.

2) Dla serwera FFA nie ma regulaminu. Dlaczego :? Może czas go właśnie stworzyć?

3) Według mnie bez regulaminu serwera nie można na nim banować żadnego z graczy. Dlaczego? Bo za co, skoro nie ma jaśnie określonych zasad?.

 

Dzięki za uwagi

 

Pozdrawiam :)

 

2.10 to w nawiasie to godzina od której to się tyczy? Sorry ale jeżeli tak to źle to wyjaśniłeś :P

 

5.2 jeżeli nikomu nie przeszkadza ?

 

5.5 nie zrozumiałeś, jest (myślę że i tutaj również) mutowanie mikrofonu poprzez amx. Oczywiście po rc mute przestaje działać wtedy jeżeli ktoś robi to nagminnie i w tym celu należy się ban :)

 

7.2 w takim razie jest zbędny

 

7.5 nie wiem jakim cudem odczytałeś że mi to nie pasuje, przecież napisałem że dobre, ale bez sensu bo skoro admin jest to nie będzie z zegarkiem w ręce liczył czasu oraz zdarzy się nieprzyjemna sytuacja że nie będąc admina na serwie ktoś wejdzie na spect i po chwili na serwer wejdzie admin i go kick'nie bez wcześniejszego upomnienia i będzie niepotrzebna dyskusja. Oczywiście jeżeli będzie upomnienie no to gracz będący na spect'cie usprawiedliwi się na u@ :)

 

 

 

"3) Według mnie bez regulaminu serwera nie można na nim banować żadnego z graczy. Dlaczego? Bo za co, skoro nie ma jaśnie określonych zasad?."

 

http://forum.cs-classic.pl/topic/2040-regulamin-serwer%C3%B3w/ - regulamin ogólny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroopek, nie będę cytował bo odpowiedzi będą ogroomne :D

 

2.10. Fakt, dodałem "Rush dozwolony od czasu 1:30.", by nie było niejasności.

5.2. Usunięty punkt, choć nadal jestem zdania, że osoby bez mutacji nie powinny używać mikrofonu :)

5.5. Nie wszystkie osoby wpisują tego typu komendy (jeśli będzie odp. może powinny zacząć. to ode mnie - możliwe :) ). Przecież nie chcemy od razu gracza wyciszać na całą rozgrywkę.. możliwe że będzie testować mikrofon.. jeśli będzie to robić zbyt często i długo wtedy Admin może powiedzieć, by przestał :)

7.5. Przez to, że wyczułem w tej wypowiedzi sarkazm :D To 5 minut jest symboliczne, bo na zegarek również nie patrzę jak gram w cs'a :D

 

a tam regulamin ogólny :( Ma być do FFA, bo ogólny nie obejmuje wszystkiego i tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super. Oczywiscie czasy banow w niektorych punktach bym skrocil. W punkcie o obrazie admina nie mozemy zbanowac permanentnie tylko do 1 dnia. A takze w punkcie o mikrofonie to mozesz dodac zakaz rozmowy ktory polski klub jest lepszy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super. Oczywiscie czasy banow w niektorych punktach bym skrocil. W punkcie o obrazie admina nie mozemy zbanowac permanentnie tylko do 1 dnia. A takze w punkcie o mikrofonie to mozesz dodac zakaz rozmowy ktory polski klub jest lepszy :)

Tutaj miałem na myśli sytuację z Ziele (by nic takiego się nie powtórzyło). Administrator powinien mieć prawo do zbanowania gracza na stałe, jeżeli notorycznie go obraża. Nie chciałem też by kumulowało się to z poprzednim punktem o używaniu wulgaryzmów.

 

|| Zmieniłem, że Ban może być od 1 godziny do 1 dnia.

 

 

Shad ładnie napisany czytelny regulamin, sprawdził by się na serwie po kilku dodanych / odjętych pod.pkt.

Oczywiście like ;)

 

Dziękuję.

W takim razie czekam co dodać / odjąć / zmienić! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.3. Za kampienie na obszarze mapy, kolejny raz z rzędu oraz przedłużanie rundy [1. Ostrzeżenie. 2. Ban 1 godzina – 3 godziny]

 

Trochę niepoprawnie skonstruowane zdanie, co masz na myśli pisząc "obszarze", może łatwiej było by dać "skraju mapy", bo chyba o to chodzi? ^^

 

2.4. Nie wykonanie celów mapy ze strony TT przy pozostałym czasie rundy poniżej 30 sekund [1. Przypomnienie na @@. 2. Slap gracza posiadającego pakę. 3. Zgładzenie ostatniego gracza nie posiadającego paki. 4. Powtarzająca się sytuacja u gracza – Ban 5min].

 

tego zielonego brakuje

 

2.6 - blokowanie do skasowania, mamy plugin na przenikanie prawda? 

 

To na tyle, reszta jest na prawdę super.

Wielki plus za to.

Jak najbardziej się nadaje na regulamin naszego ffa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niepoprawnie skonstruowane zdanie, co masz na myśli pisząc "obszarze", może łatwiej było by dać "skraju mapy", bo chyba o to chodzi? ^^

 

Chodziło mi wtedy o obszar mapy np. dachy na de_nuke, górny trup na de_dust2 itp. Jednakże zmieniłem na:

2.3. Za kampienie w tym samym miejscu, kolejny raz z rzędu oraz przedłużanie rundy [1. Ostrzeżenie. 2. Ban 1 godzina – 3 godziny]

Gdyż według mnie jednak nie powinno się zakazywać graczom aż tyle :P

 

"tego zielonego brakuje"

"W 2.4 chodzi o to, że brakuje słowa "poniżej" co zaznaczyłem na zielono, żeby tam dodać ehh :p"

Poprawione :D

 

"2.6 - blokowanie do skasowania, mamy plugin na przenikanie prawda?"

Zgadza się, pisałem to z pełną świadomością, że na serwerze jest plugin z przenikaniem, jednakże może się tak zdarzyć, że zostanie on np. usunięty z serwera. Wtedy nie trzeba już zmieniać regulaminu. W niczym ten przykład raczej nie przeszkadza, natomiast jeśli paczki zostaną zmienione na serwerze nie trzeba będzie go dodawać :)

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1.1.1. Dozwolone Renderowanie to Open GL. Zakaz jest stosowania D3D lub Software. [ban Permanentny]

1.1.3. Inna wartość głębi kolorów niż 32bit jest zabroniona. [ban permanentny]

Czyli w jednym pkt, nie można grać na grafice innej niż OpenGL. 

 

 

1.2.1. Nick nie może zawierać wyrazów podchodzących pod wulgaryzmy. [ 1. Ostrzeżenie na @ lub say. 2. Kick z powodem]

1.2.2. Nick nie może obrażać któregokolwiek z graczy. [ 1. Kick z powodem.]

1.2.3. Nick nie może reklamować jakiegokolwiek forum, serwera lub sieci. [ban permanentny]

1.2.4. Zabrania się podszywania pod innych graczy. [1. Kick z powodem. 2. Ban na godzinę. 3. Ban permanentny]

1.2.2 - ban tez może być, bo to wchodzi również za obraze gracza.

1.2.4 - to odpada, Gracz 3h-1dzień max, perm? to dla admina perm, jak sie podszywa ktoś pod niego.

 

 

 

 

  3.1. Surowy zakaz obrażania innych graczy w jakikolwiek sposób. [ban 1 godzina – 1 dzień].

1h-3h /Podczas banowania neobans max 5h. 

 

 

 

3.3. Zakaz notorycznego stosowania wulgaryzmów. [1. Ostrzeżenie. 2. Kick.] 

Brak kultury; ostrzeżenie >5min > 30min po 1h

 

 

 

4.2. Notoryczne pisanie do Admina pow. 3 razy w jednej sprawie jest zabronione [1. Ostrzeżenie. 2. Kick. 3. Ban 5 minut – 3 godziny].

4.3. Całkowity zakaz stosowania wulgaryzmów [1. Ban 1 godzina – 1 dzień].

4.4. Całkowity zakaz obrażania czy ubliżania Administratorowi [1. Ban 1 godzina – 1 dzień].

4.2. - rozumiem, spam na u@ ale za to 3h? 

ostrzeżenie>5min (kick nic nie uczy, więc od razu 5min)> 30> po 1h max

4.3. - 1 dzień? to idzie tak samo jak brak kultury 5min>30min>1h

4.4. - zbędne, bo to i tak wchodzi pod obraze admina. 

 

 

     8.4. Administrator ma prawo stosować @@ wyłącznie w przypadku:

             - Udzielenia informacji dotyczących serwera

             - Odpowiedzi na pytania graczy

             - Poinformowania graczy, że oskarżony nie posiada wspomagaczy.

             - Ostrzeżenia gracza, że złamał regulamin, który zaakceptował wchodząc na serwer.

             - Ostrzeżenia, że runda zbliża się ku końcowi (Minimalny czas 0:30) i przypomnienie o celach mapy

             - Udzielenia informacji, że gracze mogą napisać do niego na u@.

pierwszy myślnik - y@

drugi myślnik - y@

trzeci myślnik - y@ / say 

czwarty myślnik - y@@

piąty myślnik - y@@ 

szósty myślnik - y@@

 

A dlaczego? Bo wiele osób skarży sie że admin spami na y@@ i w tym przeszkadza mu w grze, czyli lepiej sie ograniczyć do say, y@ czy y@@@.

A reszta może być, Mówisz że nie ma regulaminu FFa, no oficjalnego nie ma ale stosuje sie regulamin BF2 + FFa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że nie ma regulaminu FFa, no oficjalnego nie ma ale stosuje sie regulamin BF2 + FFa. 

 

Każdy serwer powinien mieć swój własny regulamin. Z naciskiem na własny.

+ Twoje poprawki co do długości banów jak najbardziej trafne  : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Zrób tylko jeszcze poprawki estetyczne w 4.1 i 7.1 tzn. wyrównaj drugą linie do całości i będzie wielki + :) no i chyba 8.10 też by można wyrównać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Zrób tylko jeszcze poprawki estetyczne w 4.1 i 7.1 tzn. wyrównaj drugą linie do całości i będzie wielki + :) no i chyba 8.10 też by można wyrównać :P

Poprawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydała by się tutaj wypowiedź Damiana i oficjalne zatwierdzenie, bo zdaje się, że wszystko jest już jak należy ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin w porządku.

 

Mam jedną uwagę, może i nie na temat ale jak już jestem na forum to napiszę.

 

Kiedyś miałem admina na dość dużej serwerowni i admini byli surowo dyscyplinowani przez HeadAdmina. Otóż chodzi mi o to, że jest zbyt dużo banowanych ludzi, którzy nie mają cheatów, a admini po prostu kładą na to lache, bo nikt za to ich nie opieprzy. "Ktoś mi pisze na u@, a to cj zbanuje, co będę grę przerywał i go sprawdzał, niech czeka potem 2 godziny na unbana, a inny admin niech traci czas i sprawdza te wszystkie ss'y". Tacy ludzie po prostu na admina się nie nadają. Według mnie praca admina powinna być nadzorowana. Nie mówię tu, żeby od razu każdego kto się pomyli wyrzucać z roli admina, ale po prostu niech czasem ktoś da im klapsa, jeśli będą mieli dużo wpadek. Ja zastanawiałem się 10 razy zanim kogoś zbanowałem, a jak był jeszcze inny admin to z nim dyskutowałem na u@, bo chciałem być dobrym adminem, a nie po prostu adminem.

 

Dziękuję za uwagę, czytała Krystyna Czubówna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności