Skocz do zawartości

[Poradnik] Zbrojownia 1.6: Famas


ShaD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w kolejnej części mojej serii zajmę się dość często niedocenianą bronią szczególnie przez początkujących graczy - Famasem.

 

Poradnik ten, kieruję do osób początkujących oraz do średnio zaawansowanych, gdyż osoby już doświadczone w cs 1.6 będą to wszystko znać lub posiadać własne sposoby :)

 

1. Jak zakupić Famasa?

 

Jest on dostępny wyłącznie dla Anty-terrorystów (CT). Tradycyjnie, na swoim respie należy otworzyć menu klawiszem "b", a następnie wybrać opcję czwartą "Rifles"

 

11gugqu.jpg

 

i zakupić opcję pierwszą:

 

20t4enb.jpg

 

 

2. Co musimy wiedzieć kupując tą broń?

 

- Cena za samą broń wynosi $2250

- Amunicja do niej kosztuje tylko #60 (25/90)

- Świetnie nadaje się na średnie odległości

- Famas posiada dwa tryby strzału, które wybieramy standardowo prawym przyciskiem myszy:

 

a) Automatyczny (przytrzymanie klawisza strzału spowoduje wystrzelenie wszystkich dostępnych naboi - 25 sztuk)

 

25i5g86.jpg

 

b) Burst-Fire mode (przytrzymanie klawisza strzału spowoduje wystrzelenie tylko trzech naboi, po sekundzie przerwy kolejnych trzech itd. Możliwe jest wykonanie 8 pełnych serii)

 

25fr4ep.jpg

 

3. Obrażenia jakie możemy zadać tą bronią.

 

nlzhjm.jpg

 

4. Technika strzału z Famasa.

 

Tą broń trzeba po prostu poczuć :)

 

W przypadku wroga, który znajduje się blisko Nas najlepiej jest strzelać trybem automatycznym ze względu na to, że w tak kontaktowym zwarciu często liczą się ułamki sekund, stąd właśnie seria tylko by Nas powstrzymywała od wyeliminowania przeciwnika. Można swobodnie strzelać full auto, broń ta nie posiada tak potwornego rozrzutu jak AK-47.

 

Wcześniej napisałem, że broń ta jest idealna na średnie dystanse i swoje zdanie podtrzymuję, dlaczego? otóż w przypadku wroga, który jest w posiadaniu Ak-47 lub M4A1 ma dwie możliwości zabicia Nas:
Strzałem w głowę lub serią. Strzał w głowę od razu Nas najczęściej wykończy, więc tutaj nie ma się co rozpisywać... natomiast w przypadku nie trafienia w hs od razu przeciwnik będzie musiał strzelać do Nas serią. W tym przypadku bardzo pomoże Nam tryb pół-automatyczny Famasa. Jeżeli będziemy się dodatkowo poruszać na 100% przy celnej myszce pierwsi zabijemy przeciwnika :) Famas nie posiada aż tak wielkiego odrzutu nawet w przypadku serii. Jeśli zostanie ona zakończona, będziemy mieć koło półsekundowej przerwy na ponowne wycelowanie w przeciwnika - bardzo często druga seria jeżeli nie miało to miejsca w pierwszej, strzela w głowę :)

 

Na dalekie dystanse Famas jest średnią bronią. Oczywiście wszystko zależy od tego jak bardzo opanowaliśmy celność i przesuwanie kursowa w kierunku wroga.

 

5. Problem z Clarion'em 5.56.

 

W przypadku wygranych posiadamy pieniądze na standardową m4. Co jednak, jeśli jej nie mamy? No właśnie.. Bardzo często gracze nie chcą kupować Clariona ponieważ wolą zagrać "eco" czyli zostawić usp, dokupić granat, defa i dopiero w następnej rundzie jak będą bogatsi, kupić standardową broń CT za 3100 + amunicję.

Oczywiście często na serwerach FFA nie ma czasu na tego typu strategię, stąd możemy się pobawić właśnie Famasem :)

 

6. Rady.

 

- Celownik trzymaj wyżej niż w innych broniach. Jeżeli nie trafisz w głowę, będziesz prawdopodobnie już po drugiej serii martwy.

- Jeżeli posiadasz tylko $3100, zakup właśnie Famasa, bo 30 naboi w m4a1 nie wiele Ci da :)

- Famas dzięki swojemu słabemu odrzutowi świetnie skanuje.

- Posiadasz tylko pistolet?

9h1kwp.jpg

Weź to :)

 

7. Trening.

 

Najlepszym wyborem na trening tej broni według mnie są dwa typy serwerów:

 

Deathmatch bez dźwięku, który umożliwi Ci wyćwiczenie dobrego refleksu, celności.

AIM (szczególnie mapa aim_famas_x) z dźwiękiem dzięki której nauczysz się strzelać do przeciwników ze średniej odległości oraz dobijać ich przez ściany.

 

Poradnik w 100% napisany przeze mnie, bo jak rozejrzałem się po innych forach.. to pięć razy czytałem ten sam tekst :D

 

Pozdro :)

 

PS: Dzięki Kitol za pomoc :D

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności