Skocz do zawartości

`XaVi_` vs Skrillex


MaDn3sS

Kto lepszy ma przepis :D  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto lepszy ma przepis :D

    • `XaVi_`
      8
    • Skrillex
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Nick przeciwnika: Skrillex

 

Temat: Co chcesz

 

Termin oddania przepisu: 6.11.12

Ravioli z farszem krewetkowym na szpinaku z winnym sosem i smażoną krewetką tygrysią trochę trudno było kupić tą krewetkę ona naprawdę extra smakowała

Ciasto

200 g mąki

2 jajka

szczypta soli

odrobina oliwy

Z mąki, jajek, oliwy i soli zagnieść ciasto na ravioli. Owinąć folią spożywczą, włożyć na ok. 20 minut do lodówki.

Farsz

4 krewetki królewskie

4 łyżki gęstej śmietany

10 listków bazylii

sól, świeżo zmielony czarny pieprz

Krewetki obrać z pancerzy (zachować do sosu), usunąć głowotułów i odnóża, oczyścić z jelit, drobno posiekać. Dodać śmietanę oraz bazylię, przyprawić solą i pieprzem.

Sos:

1 ząbek czosnku

2 łyżki oliwy extra vergine

80-100 g zimnego masła

100 ml białego wytrawnego wina

sól, świeżo zmielony czarny pieprz

Pancerze krewetek wrzucić na rozgrzaną patelnie z oliwą i ząbkiem czosnku. Dobrze podsmażyć. Zalać winem i redukować na wolnym ogniu. Po zredukowaniu doprawić, przecedzić, dodać schłodzone masło i dobrze wymieszać trzepaczką, aby zagęścić sos.

Dodatkowo

2 krewetki królewskie (opcjonalnie)

1 łyżka oliwy extra vergine

1 ząbek czosnku

szpinak

sól

1 łyżka świeżo startego parmezanu

 

Szpinak umyć, usunąć łodyżki, wrzucić na rozgrzaną na patelni oliwę z przekrojonym ząbkiem czosnku. Posolić, zdjąć z ognia.

 

Ciasto rozwałkować, szklanką wyciąć kółka, nałożyć farsz, obrzeża namoczyć wodą, skleić. Wrzucić na gotującą się, osoloną wodę i gotować ok. minuty po wypłynięciu. Ravioli powinny być al dente.

 

Na talerzu ułożyć szpinak, na nim ravioli. Polać sosem i posypać parmezanem. Całość można ukoronować usmażoną krewetką (wcześniej oczyszczoną z pancerza).

 

 

 

Myślę że będzie smakowało dużo się namęczyłem nad tym daniem ale było bardzo smakowite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chcesz się bawić? :) OK. Kuchnia Włoska? :)

 

Pomysł wpadł mi do głowy gdy oglądałem wczoraj Master Chefa :) Dzisiaj zrobiłem w domu na obiad i była bomba :)

 

 

Ravioli z dynią i owczym serem w maśle szałwiowym

 

 

Ciasto makaronowe:

 

500 gr włoskiej mąki na makaron typ “00” lub „Mąki Poznańskiej puszystej”

 

5 dużych, wiejskich jaj

 

Mąkę wysypujemy na stolnicę, w środku tworzymy wgłębienie. Wbijamy w nie jaja i mieszamy widelcem od środka, zagarniając stopniowo mąkę. Gdy jaja połączą się z mąką, zagniatamy ciasto i wyrabiamy je kilka minut na stolnicy, aż stanie się gładkie i elastyczne. Można też ciasto wyrobić robotem kuchennym. Gotowe ciasto zawijamy szczelnie w folię i odkładamy w zimne miejsce na co najmniej godzinę.

 

Gdy ciasto odpocznie, dzielimy je na 4 równe części. Pierwszą z nich cienko rozwałkowujemy na podsypanej mąką stolnicy i przycinamy tak, by powstał prostokąt (pozostałe ciasto trzymamy pod przykryciem, aby nie wysychało). Prostokąt dzielimy na pół. Na jednej połowie rozkładamy w równych odstępach po 1 łyżeczce nadzienia. Przestrzenie między nadzieniem smarujemy wodą lub roztrzepanym białkiem, przykrywamy drugim płatem ciasta i delikatnie dociskamy palcami, starając się usunąć jak najwięcej powietrza z przestrzeni wokół nadzienia. Zlepione warstwy kroimy nożem lub radełkiem w kwadraty, wokół nadzienia. Ja swoim pierożkom zlepiłam dodatkowo rogi, przez co przypominają bardziej tortellini niż klasyczne ravioli, ale to zabieg czysto dekoracyjny i można go z czystym sumieniem pominąć.

 

Gotowe pierożki gotujemy w osolonej wodzie ok. 4-5 min, aż będą ugotowane, ale wciąż al dente. Podajemy z szałwiowym masłem (przepis poniżej).

 

 

Nadzienie:

 

0.5 kg dyni, obranej ze skórki i pokrojonej na duże kawałki

250 gr sera szopskiego (bułgarski biały ser solankowy, można zastąpić bundzem lub twardą fetą)

6 dużych ząbków czosnku, nie obranych

igły z 1 gałązki świeżego rozmarynu, posiekane

oliwa z oliwek

pieprz i gałka muszkatołowa do smaku

 

 

Kawałki dyni i ząbki czosnku w łupinkach mieszamy z kilkoma łyżkami oliwy i rozmarynem. Rozkładamy na blasze do pieczenia i pieczemy ok. 40-50 min w 200 stopniach, aż dynia zmięknie i zacznie się rumienić. Pozostawiamy do ostygnięcia. Czosnek odkładamy, a kawałki dyni zawijamy w cienką ściereczkę i dokładnie odciskamy z nadmiaru wody. Ser odsączamy na sicie.

 

Ząbki czosnku nacinamy i wyciskamy z nich miękki miąższ. Mieszamy z dynią i pokruszonym serem, rozgniatamy całość widelcem lub praską do ziemniaków. Doprawiamy świeżo mielonym pieprzem i szczyptą gałki.

 

 

Do podania:

 

100 gr masła

 

garść liści świeżej szałwii

 

świeżo mielony pieprz

 

 

Masło roztapiamy na patelni, wrzucamy posiekane listki szałwii i smażymy kilkanaście sekund. Do masła wrzucamy świeżo ugotowane ravioli, podgrzewamy chwilę i podajemy natychmiast, polane masłem i posypane świeżo mielonym pieprzem.

 

 

 

Przepis trudny więc może wygram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak Skrillex da jakiś przepis, to klękajcie narody. Głos wiadomo na kogo oddaję :).. Skrillex i tak dla mnie jest najlepszym kucharzem i każdy jego przepis mnie zadowala. Nie ma jemu żadnej osoby równej, więc nawet nie czekam na przepis Xaviego ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Master Chefa nie kopiowałeś, ale ze strony:

ulicaekologiczna.pl
Gdybyś sam wymyślił ten przepis to prawdopodobnie bym go w googlach nie znalazł. No chyba, że nazywasz się Natalia Kretowicz(autorka przepisu). Z tego co widzę to nawet jednego słowa w przepisie nie zmieniłeś :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności